ترخیص کالا از چین با علی والا

واردات کالا با علی والا، تلفن: 008613883921774 ( حسین جاوید )

برای واردات کالا با علی والا تماس بگیرید

تلفن چین ( حسین جاوید ) 008613883921774

آیا تابه‌حال نام ترخیص کالا از چین به گوشتان خورده است؟ اگر شما شخصی با تجربه واردات کالا از کشور چین باشید نه تنها این عملیات را می‌شناسید بلکه آن را چندین بار انجام داده‌اید. اما اگر بار اول است که این اصطلاح را می‌بینید، نگران نباشید. چرا که در این مقاله قرار است آن را به طور کامل توضیح دهیم. اطلاعاتی که در این مقاله در اختیار شما قرار می‌گیرد هم برای افراد مبتدی مفید است و هم افرادی که تجربه زیادی در این امر دارند.

ترخیص کالا از چین

قرار است در ادامه توضیح دهیم که اولا مراحل واردات کالا از چین کدام است، سپس به بررسی هر مرحله پرداخته و به خصوص روی مرحله ترخیص کالا از چین که موضوع اصلی مقاله است تاکید کنیم و آن را به‌تفصیل بررسی کنیم. به همین خاطر مراحل انجام این عملیات، مدارکی که نیاز دارد، هزینه‌های انجام آن و موارد دیگری که در ادامه بررسی می‌کنیم توضیح داده می‌شود. تا پایان مقاله با ما همراه باشید تا این موضوع را به طور کامل روشن کنیم.

برای واردات کالا از چین با علی والا در سریع‌ترین زمان و با بهترین هزینه کلیک کنید.

فهرست مطالب ترخیص کالا از چین:

 • ترخیص کالا چگونه است
 • نحوه ترخیص کالا از چین
 • ترخیص کالا چیست
 • معنی ترخیص کالا چیست
 • راه های ترخیص کالا
 • انواع روش های ترخیص کالا
 • چگونه کالای خود را ترخیص کنیم
 • برای ترخیص کالاهای وارداتی چه مجوزهایی مورد نیاز است
 • شرکت ترخیص کالا از چین
 • نمونه سوالات ترخیص کالا
 • هزینه ترخیص کالا از چین
 • نحوه محاسبه ترخیص کالا
 • نحوه محاسبه هزینه ترخیص
 • ترخیص کالا از گمرک چقدر طول میکشد
 • ترخیص کالا از گمرک چین
 • ترخیص کالا از چین در بندر عباس
 • مراحل ترخیص کالا از فرودگاه امام
 • ترخیص کالا از چین با شرکت علی والا
 • حرف آخر
 • سوالات متداول

ترخیص کالا چگونه است

ترخیص کالا از چین بصورت مرسوم مرحله دوم واردات کالا از چین است. مراحل کلی واردات کالا از چین عبارتست از خرید، ترخیص و انتقال کالاهای خریداری شده از چین به ایران. بصورت خلاصه در مرحله خرید شما باید در ابتدا شرکت فروشنده مورد نظر خود را مشخص کرده و سپس برای آنها یک نامه رسمی درخواست خرید کالا ارسال کنید.

برای حمل خرده بار از چین با علی والا کلیک کنید.

این نامه پروفرما نام دارد و شامل اطلاعاتی مثل مشخصات شرکت خریدار، شرکت فروشنده، قیمت اجناس، تعداد آنها و البته نحوه پرداخت هزینه خرید آنها است. شرکت چینی فروشنده اجناس بعد از دریافت این پروفرما اقدام به تهیه اجناس کرده و بعد برای تایید قانونی بودن صادرات آنها را به گمرک چین تحویل می‌دهد.

اینجاست که کارهای مرحله دوم واردات کالا از چین یعنی ترخیص کالا از چین آغاز می‌شود. در این مرحله شما باید با تهیه مدارکی که در ادامه آنها را معرفی می‌کنیم به گمرک کشور چین رفته و درخواست ترخیص کالا دهید.

ترخیص کالا چگونه است
ترخیص کالا چگونه است

بعد از ترخیص شدن کالاها نیز مرحله آخر واردات یعنی ارسال اجناس از چین به ایران باید پشت‌سر گذاشته شود. در این مرحله شما با شرکت‌های حمل‌ونقل بین‌المللی اجناس که با وسیله باری اجناس را از چین به ایران انتقال می‌دهند و کارگو نام دارند قرارداد بسته و کالاها را به ایران ارسال می‌کنید.

برای واردات توسط فورواردر از چین با علی والا کلیک کنید.

نحوه ترخیص کالا از چین

اما برای ترخیص کالا از چین چکار باید کرد؟ همانطور که گفتیم در مرحله دوم واردات کالا که همان ترخیص اجناس است شما باید با دردست‌داشتن مدارکی به اداره گمرک چین رفته و درخواست کنید کالاهای تحویل داده شده به گمرک ترخیص شوند.

منظور از ترخیص کالاها این است که بازرسان اداره گمرک به بررسی درخواست شما و کالاها پرداخته و بعد از اینکه مطمئن شدند کیفیت اجناس برای صادرات مناسب است و منع قانونی ندارد، اجازه انتقال آنها از چین به ایران را به شما می‌دهند که بصورت برگه ترخیص شناخته می‌شود.

ترخیص کالا چیست

ترخیص کالا به طور کلی چه از گمرک چین انجام شود چه از گمرک هر کشور دیگری، به معنای دریافت اجازه وارد کردن یا خارج کردن کالا از کشور مربوط است. برای مثال ترخیص کالا از چین به معنای این است که شما حق دارید اجناس خریداری شده از شرکت‌های چینی را برای صادرات از این کشور خارج کنید. از سویی ترخیص کالا از گمرک ایران به معنای دریافت اجازه ورود کالاهای انتقال داده شده از چین به ایران است. پس اینکه ترخیص از کدام گمرک انجام شود با اهداف مختلف واردات یا صادرات انجام می‌شود.

معنی ترخیص کالا چیست

ترخیص یک لغت عربی است که به معنای مرخص‌سازی یا خارج کردن است و معادل انگلیسی آن Dearance بوده و لغتی تخصصی برای مفهوم خارج کردن کالا از گمرک است. اینکه برای رهاسازی کالاها از گمرک نیاز به انجام عملیاتی ویژه باشد را عملیات ترخیص کالا می‌نامند. پس در معنای کلی وقتی جمله ترخیص کالا از چین گفته می‌شود منظور انجام یک سری اعمال خاص برای گرفتن اجازه مرخص سازی کالاها وارداتی یا صادراتی از گمرک کشور چین است.

راه های ترخیص کالا

برای ترخیص کالا از چین جدای از اینکه روش قانونی باید همیشه به طور یکسان طی شود، یعنی شما هر طور که بخواهید کالاها را از گمرک چین ترخیص کنید باز باید ارائه مدارک و تکمیل برگه درخواست ترخیص را تکمیل کنید، اما می‌توانید این عملیات یکسان را از راه‌های مختلف هم انجام دهید.

برای حمل و نقل از چین به ایران کلیک کنید.

یعنی روش‌های مختلفی برای ترخیص اجناس خریداری شده و تحویل داده شده به چین وجود دارد که در این مقاله سه تا از مهم‌ترین آنها را بررسی می‌کنیم. این سه روش عبارتست‌از روش مستقیم، روش با واسطه حقوقی و روش انجام کارها با شرکت بازرگانی.

انواع روش های ترخیص کالا

همانطور که گفتیم برای ترخیص کالا از چین سه روش مستقیم، با واسطه قانونی و به وسیله شرکت بازرگانی وجود دارد. در روش مستقیم شما شخصا برای ترخیص اجناس خریداری شده از گمرک چین اقدام می‌کنید و روش آن همان تحویل مدارک و تکمیل درخواست ترخیص کالاها است.

در روش با واسطه قانونی، شما به یک شخص دوم وکالت تام می‌دهید تا از جانب شما این مراحل را طی کند. عموما این روش به‌خاطر این انجام می‌شود که واردکننده به خاطر بعضی مسائل، مجبور نباشد که شخصا به کشور چین رفته و برای ترخیص کالاها اقدام کند.

برای استفاده از خدمات کارگو در چین شرکت بازرگانی علی والا کلیک کنید.

انواع روش های ترخیص کالا
انواع روش های ترخیص کالا

روش سوم نیز سپردن کارها به یک شرکت بازرگانی واسطه است که در آن انجام تمام کارها به رابط‌های شرکت مورد نظر سپرده شده و شخص واردکننده برای انجام کارهای ترخیص اقدام نمی‌کند. هر کدام از این روش‌ها مزایا و معایب خاص خود را دارد و شما باید بنابر شرایطی که خود دارید، یکی از آنها را انتخاب کنید. عموما روش سوم توسط بیشتر واردکنندگان انتخاب می‌شود که درمورد آن در پایان مقاله بیشتر توضیح خواهیم داد.

برای اطلاع از هزینه حمل کالا از چین کلیک کنید.

چگونه کالای خود را ترخیص کنیم

حال که دریافتیم برای ترخیص کالا از چین چگونه باید اقدام کرد، بهتر است یک خلاصه کلی از کارهایی که باید انجام شود را بصورت چک لیست تهیه کنیم. گام اول تهیه یک سری مدارک است که در ادامه آنها را معرفی خواهیم کرد. گام دوم انتخاب یکی از روش‌های ترخیص کالا است که توضیح داده شد.

گام سوم تحویل مدارک تهیه شده به گمرک چین و تکمیل فرم درخواست ترخیص است که البته توضیح خواهیم داد که در این فرم چه سوالاتی باید پاسخ داده شود. گام چهارم نیز پرداخت مبلغی است که توسط گمرک چین به عنوان حق گمرکی تعیین شده و شما باید آن را پرداخت کنید تا بتوانید کالاها را ترخیص کنید. مبلغ این حق گمرکی و چگونگی پرداخت آن را در ادامه توضیح خواهیم داد.

برای ترخیص کالاهای وارداتی چه مجوزهایی مورد نیاز است

گفتیم که برای ترخیص کالا از چین لازم است که یک سری مدارک به گمرک این کشور تحویل داده شود. بخشی از این مدارک شامل مدارک و مجوزهای کلی‌ای است که به طور کلی برای واردات کالا از چین باید اخذ شود.

شما برای واردات کالا از چین مدارکی مثل کارت بازرگانی، بارنامه، پروفرما، مجوز از گمرک ایران، تشکیل پرونده در گمرک و اگر لازم بود مجوز از وزارت بهداشت (برای واردات کالاهای مرتبط با سلامت جامعه) را تهیه کنید. از این مدارک و مجوزات آنهایی که گمرک چین تحویل دهید عبارتند از: بارنامه، کارت بازرگانی، مدارک هویتی خودتان و البته پروفرما.

برای آشنایی با بهترین کالاها برای واردات از چین کلیک کنید.

تحویل این مدارک به اداره گمرک چین نشان می‌دهد که واردات شما از این کشور قانونی بوده و دارای مجوز است. گاها دیده شده که برای ترخیص کالاهای مرتبط با درمان و سلامت جامعه مثل لوازم آرایشی بهداشتی یا کالاهای پزشکی، مجوز اخذ شده از وزارت بهداشت ایران نیز در گمرک چین خواسته شده که البته باید همیشه همراهتان باشد تا اگر لازم بود آن را هم برای ترخیص کالا به گمرک چین ارائه دهید.

شرکت ترخیص کالا از چین

گفتیم که برای انجام گام دوم چک لیست ترخیص کالا از چین لازم است که از میان روش‌های ترخیص یکی را انتخاب کنید. اما به نظرتان بهترین روش از میان راه‌های نام برده شده کدام است؟ اگر روش مستقیم را انتخاب کنید، احتمالا به دلیل عدم تجربه در اینکار یا هزینه‌های زیاد، برایتان دردسر زیادی به همراه داشته باشد. روش دوم نیز به‌نوعی دارای مشکلات حقوقی خود است و ممکن است طرف شما چندان قابل اعتماد نباشد.

برای خرید از علی بابا و تحویل در ایران با علی والا در سریع‌ترین زمان و با بهترین هزینه کلیک کنید.

با این حال روش سوم یعنی سپردن کارها به یک شرکت بازرگانی واسطه هیج‌کدام از این مسائل را نخواهد داشت. با انتخاب این روش دیگر نیازی نیست خودتان مستقیما به انجام مراحل آن بپردازید و از طرفی کارها به یک شرکت مشخص و معتبر سپرده شده و مشکلات احتمالی عدم اعتماد و کلاهبرداری به هیچ وجه پیش نخواهد آمد. در پایان مقاله یکی از بهترین شرکت‌ها در ارتباط با انجام واردات کالا از چین به شما معرفی خواهیم کرد.

شرکت ترخیص کالا از چین
شرکت ترخیص کالا از چین

نمونه سوالات ترخیص کالا

در گام سوم چنانچه توضیح دادیم لازم است که شما برگه درخواست ترخیص کالا را تکمیل کنید. هرچند تکمیل این فرم درخواست نیاز به مشورت با یک متخصص دارد با این حال چند نمونه از موضوعاتی که از آنها سوال پرسیده می‌شود را آورده‌ایم تا بهتر با این روند آشنا شوید:

 • مدت زمان اعتبار فرم
 • هزینه پرداخت شده برای خرید کالاها
 • فاصله شهر فروشنده کالای چینی تا گمرک ایران
 • روش انتقال کالاهای خریداری شده از چین به ایران
 • روش پرداخت حواله ارزی و مبلغ آن
 • تعداد و وزن اجناس خریداری شده

هزینه ترخیص کالا از چین

در گام چهارم ترخیص کالا از چین همانطور که گفته شد شما باید هزینه‌ای به نام حق گمرکی به گمرک چین تحویل دهید تا بتوانید کالاها را ترخیص کنید. این هزینه کاملا وابسته است به قوانین گمرک شهری که از آن کالا خریداری کرده‌اید. با این حال به طور میانگین یک رنج قیمتی مشخص برای کالاها وجود دارد که بسته به نوع کالا، متغیر است.

برای محاسبه هزینه گمرکی باید یک سری نکات در نظر گرفته شود که هم به نوع کالا وابسته است و هم به وزن بار و دیگر قوانین گمرکی کشور چین. در دو بخش بعدی این نکات را بیشتر توضیح خواهیم داد.

نحوه محاسبه ترخیص کالا

برای محاسبه هزینه ترخیص کالا از چین دو دسته از هزینه‌ها درنظر گرفته می‌شود که بخش اول این هزینه‌ها مربوط به نوع کالا و تعرفه آن است و بخش دوم هزینه‌های مربوط به عملیات ترخیص بوده و عوارض گمرکی و خدمات آن محسوب می‌شود.

نحوه محاسبه هزینه‌های دسته اول ترخیص کالا از چین شامل هزینه تعرفه نوع کالای وارداتی، وزن حجمی کالاها، درصد ریسک نگه‌داری آنها و البته هزینه مربوط به انبارداری کالاها است.

نحوه محاسبه هزینه ترخیص

دسته دوم هزینه‌های ترخیص کالا از چین که مربوط به خدمات گمرک چین است نیز شامل هزینه صدور برگه ترخیص مثل هزینه قبض انبار الکترونیکی، پرینت اظهارنامه، لاک و مهر، هزینه مربوط به آزمایشگاه کنترل کیفیت، هزینه‌های مالیاتی، هزینه دستمزد ترخیص کالا، سود بازرگانی و حقوق گمرکی است.

نحوه محاسبه هزینه ترخیص
نحوه محاسبه هزینه ترخیص

محاسبه دقیق هزینه‌های دسته اول و دوم ترخیص کالا از گمرک چین نیاز به تخصص و شناخت نوع کالا دارد. به همین خاطر نمی‌توان اکنون یک قیمت کلی برای کل این هزینه‌ها تخمین زد و حتما باید در طول انجام واردات این تخمین انجام شود تا دقیق باشد.

ترخیص کالا از گمرک چقدر طول میکشد

بسته به نوع کالا و البته سریع طی شدن روندها و البته زمانی از سال که قرار است ترخیص کالا از چین انجام شود، این مدت زمان بین ۱ الی ۳ هفته متغیر است. البته برای کالاهای ضروری مثل خوراکی‌های فاسدشدنی این فرایند اینگونه انجام می‌شود که در ابتدا کارهای آزمایشگاهی سریع انجام شده و سریعا بعد از آن برگه ترخیص صادر می‌شود. اما کارهای قانونی را می‎توان بعدا انجام داد. اینگونه دیگر ضرری به واردکننده وارد نمی‌شود و کالاهای وی در گمرک دچار فساد یا آسیب‌زدگی نمی‌شوند.

ترخیص کالا از گمرک چین

هرآنچه تا اینجا توضیح دادیم برای ترخیص کالا از چین بود. یعنی مراحلی که گفته شد برای انجام عملیات ترخیص کالا از گمرک چین توضیح داده شد. با این حال این مراحل را می‌توان برای ترخیص کالا از گمرک‌های ایران هم انجام داد. تفاوت آنها تنها در نوع گمرک است.

عموما گمرک چینی که باید ترخیص کالا از آن انجام شود یا گمرک دریایی است یا گمرک فرودگاهی؛ زیرا همانطور که گفتیم برای ارسال کالاها از چین شما یا ازراه هواپیما اقدام خواهید کرد یا از راه کشتی باری. به همین دلیل گمرک شما یا بندری خواهد بود یا فرودگاهی. در ادامه هر کدام از این موارد را برای ترخیص کالا از گمرک‌های ایران توضیح خواهیم داد.

ترخیص کالا از چین در بندر عباس

 اگر کارهای ترخیص کالا از چین شما انجام شود و روش ارسال کالاها از راه کارگو دریایی را انتخاب کرده باشید، آنگاه اجناس وارداتی شما به گمرک بندرعباس تحویل داده می‌شود. در این صورت شما برای ترخیص کالاهای خود از گمرک بندرعباس باید دقیقا همان مراحل ارائه مدارک، تکمیل فرم درخواست ترخیص و البته پرداخت حق گمرکی را انجام دهید تا بتوانید کالاهای وارد شده به گمرک بندرعباس را ترخیص کرده و وارد بازار ایران کنید. تنها فرق آن تفاوت تعرفه ترخیص کالا است.

مراحل ترخیص کالا از فرودگاه امام

مراحل ترخیص کالا از فرودگاه امام نیز درست همان است که توضیح دادیم. یعنی در این حالت نیز شما باید در ابتدا مدارک مورد نیاز را تحویل گمرک داده، سپس برگه درخواست ترخیص کالاها را تکمیل کرده و در نهایت با پرداخت هزینه‌ای به نام حق گمرکی کالاهای وارداتی را ترخیص کنید.

اینکه چرا کالاهای شما به گمرک فرودگاه امام تحویل داده شده بسته به این است که روش انتقال هوایی کالاها را انتخاب کرده‌اید یا نه. اگر اجناس خریداری شده خود را با هواپیمای باری به ایران انتقال داده باشید آنگاه گمرک تحویل گیرنده اجناس فرودگاه امام خواهد بود.

ترخیص کالا از چین با شرکت علی والا

در ابتدای مقاله گفته شد که برای انجام مراحل ترخیص کالا از چین بهترین راه سپردن کارهای ترخیص کالا به یک شرکت بازرگانی واسطه است. اما یکی از بهترین شرکت‌های بازرگانی واسطه برای اینکار کدام است؟ پیشنهاد ما به شما سپردن کارها به شرکت بازرگانی علی والا است.

ترخیص کالا از چین با شرکت علی والا
ترخیص کالا از چین با شرکت علی والا

این شرکت با داشتن تجربه زیاد در امر واردات کالا از شهرهای مختلف چین و البته انجام کارهای ترخیص کالا می‌تواند کارهای ترخیص اجناس خریداری شده توسط شما از گمرک کشور چین را به‌سادگی و بدون دردسر خاصی انجام دهد. دلیل آن هم داشتن تجربه زیاد و البته کارگزارانی کارکشته و باتجربه در کشور چین است.

حرف آخر

آنچه در مورد ترخیص کالا از چین اهمیت دارد این است که در ابتدا اطلاعی کلی از مراحل انجام آن داشته باشید. اینکه مراحل انجام آن کدام است، چگونه می‌توان هزینه‌های آن را تخمین زد، چه روش‌هایی برای انجام آن وجود دارد و به طور کلی برای انجام آن باید چکار کرد ازجمله مهم‌ترین اطلاعاتی است که باید در مورد این عملیات داشته باشید.

از طرفی تنها دانستن این موارد برای درست انجام دادن ترخیص کالا کافی نیست. شما باید بدانید که بهترین شرکت بازرگانی برای انجام این کار کدام است. در این مقاله سعی کردیم تمام این موارد را بررسی کرده و به همه سوالاتی که امکان مطرح شدنشان وجود دارد پاسخ دهیم. امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید بوده باشد.

سوالات متداول درباره ترخیص کالا از چین

 • ترخیص کالا از چین چندمین مرحله واردات کالا از این کشور است؟

در کل سه مرحله برای واردات کالا از چین باید پشت سر گذاشته شود که عبارت است از: خرید کالا، ترخیص کالا و ارسال آنها به ایران.

 • روش‌های ترخیص کالا از کشور چین کدامند؟

سه روش اقدام مستقیم، انجام با واسطه قانونی و سپردن کارها به یک شرکت بازرگانی واسطه برای انجام این عملیات وجود دارد.

 • چگونه می‌توان هزینه‌های ترخیص کالا از کشور چین را محاسبه کرد؟

برای تخمین این هزینه‌ها لازم است که در مرحله اول نوع کالای وارداتی مشخص باشد و در ثانی شرایط و قوانین گمرک چین نیز معلوم باشد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

برای واردات کالا با علی والا تماس بگیرید. تلفن چین ( حسین جاوید ): 008613883921774

400 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.