برای واردات عمده از چین به چه نکات مهمی باید توجه داشت؟

خرید عمده از چین

 نمی توانیم هیچ گونه رقمی را برای سرمایه اولیه واردات عمده از چین یا حداقل سرمایه برای آن تعیین کنیم. به این علت که این مقدار حداقل سرمایه به نوع بیزینس و تجارتی که قصد ورود به آن را دارید بستگی دارد. با این حال تعداد محدودی از واردات عمده از چین را برای حداقل سرمایه مورد نیاز بررسی نموده‌ایم که در ادامه به نکات مهم برای واردات عمده از چین و خرید عمده از چین میپردازیم.

 

برای مشاوره و کسب اطلاعات درباره شرایط خرید عمده از چین میتوانید از طریق زیر با ما در تماس باشید. علی والا به شما در واردات کالا از چین با سرمایه کم کمک خواهد کرد.

۸۱۵۲ ۲۵۱ ۰۹۱۲

8613883921774+

 

واردات عمده از چین

۱- هدف‌گذاری برای امر واردات کالا از چین

خوب است قبل از آنکه اقدام به خرید عمده از چین کنید تعیین کنید که چه کالایی  مد نظر شماست و میخواهید روی آن کار کنید.  اقدام به واردات  عمده از چین باید کاملا مطابق با برنامه های استراتژیک تجاری شما باشد. و باید کشش بازار را نسبت به کالایی که قصد واردات آن را دارید مورد  سنجش  و بررسی قرار دهید.

۲- منبع یابی درست و پیدا کردن تامین‌کنندگان مطمئن

منبع یابی (سورسینگ) مهمترین و اولین قدم برای خرید از کشورهای دیگر است. حتما باید مطمئن شوید که آیا تامین کننده مورد نظر چینی قابل اعتماد است و آیا میتواند استانداردهای کیفی مورد نظر شما را لحاظ نماید. شما باید کیفیت کالای تولید شده در کارخانه در چین را بررسی نمائید تا مطمئن شوید مناسب نیاز شماست. و همچنین بین تامین کنندکان قیمت و کیفیت مناسب را در نظر بگیرید.

۳- وارد مذاکره شدن

یکی دیگر از نکات مهم برای واردات عمده از چین آشنایی با فرهنگ وآداب و رسوم کشور مقابل و همچنین اطلاعات در زمینه نوع روابط تجاری و قوانین آن کشور میتوان مذاکره بهتری داشنه باشیم.

۴- تنظیم قرداد و تعیین کردن ترم حمل

تنظیم قرارداد بین خریدار ایرانی و تولیدکننده چینی که در آن همه جزئیات از جمله شرایط پرداخت و تحویل قید شده باشد  ضروری است. با استفاده از قوانین تجاری توافقی بین المللی روش حمل و مسئولیت خریدار و فروشنده مشخص میشود و شرایط تحویل و اختلاف نظر در مورد هزینه ها به حداقل برسد در قرارداد حتما باید شرایط پرداخت واحد پول معامله و روش پرداخت قید گردد که پرداخت تحت چه شرایطی، به کدام واحد پولی و از چه طریقی انجام خواهد پذیرفت. شرط حمل بار به صورت دریایی و هوایی نسبت به  وزن بار و مدت زمان مورد نظربرای تحویل نیز می‌توان انتخاب کرد.

واردات از چین

۵- ثبت سفارش مجوز ورود کالا به کشور

ثبت سفارش یکی از الزامات واردات کالا به کشور است. ثبت سفارش نوعی مجوز ورود برای کالاهای خارجی خریداری شده است که در سیستم وزارت بازرگانی ثبت می‌شود. قبل از هرگونه اقدام نهائی جهت سفارش با فروشنده خارجی و پرداخت وجه به آنها، اول با گرفتن پیش فاکتور از فروشنده واطلاع از نحوه گرفتن ثبت سفارش برای کالای مورد نظربرای واردات و ثبت آن از وزارت صمت اقدام نمایید.

۶- تعرفه گمرکی و اهمیت آن

تعرفه گمرکی  HS CODE برای واردات هر نوع کالا، لازم و ضروری است تا کد تعرفه کالا آن را مشخص نموده و کلیه اسناد واردات را بر اساس آن تنظیم نمائید. با استفاده از این کد هشت رقمی می‌توانید کلیه اطلاعات مهم از قبیل هزینه حقوق و عوارض گمرکی و مالیات بر ارزش افزوده محدودیت های وارداتی یا صادراتی را و همچنین مجوزهای مورد نیاز  برای کالا  آگاه شوید. با توجه به نوع محصولی که قصد واردات از چین دارید (شیمیائی، غذائی، کشاورزی، داروئی، مخابراتی) قبل از اقدام به واردات عمده از چین مراتب اداری ا خذ مجوزهای مورد نظر را از سازمان‌های مربوطه انجام دهید.

سایت‌ خرید عمده از چین در تمامی دنیا طرفداران خود را دارد. کالاهای این سایت‌ها در کنار تنوع محصول، از کیفیت خوب و عالی  برخوردار بوده و قیمت نهایی آن‌ها به مراتب از سایت‌هایی مثل ایبی و آمازون کمتر است به این منظورشرکت علی والا با هدف ارائه خدمات تخصصی مشـاوره بازرگانی ، انبـارداری در مبـدا ، خرید از چین ، واردات از چیـن ، حمـل هوایی و حمـل دریایی کالا و همچنین ترخیص کالا با سابقه و تجربه طولانی در خدمت دوستان هستیم. در طی این سال‌ها ما توانسته ایم سهم عمده ای در بازار خدمات واردات در صنایع گوناگون از جمله تجهیزات و دستگاه آلات، قالب و هر گونه کالایی را داشته باشیم.

سایت‌ خرید عمده از چین

همانطور که صحبت کردیم در واردات عمده از چین به یکی از پردرآمدترین راه‌های تولید درآمد برای افراد و تجار تبدیل شده است. برای اینکه بتوانید در این مسیر قدم  بردارید، بهتر از قبل از اقدام برای انجام اینکار با برخی از نکات لازم و ضروری  در واردات عمده از چین آشنا شوید که شامل  این موارد می‌شود:

یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید پیش از واردات عمده کالا از چین به آن توجه کنید، تعیین کردن کالای وارداتی است.

نکته بعدی توجه به میزان تقاضا و کشش بازار نسبت به کالای مورد نظر شما است.

به این نکته توجه داشته باشید که حتما بعد از انتخاب نوع کالا، منبع و تامین کننده‌ای مطمئن جهت خرید مطمئن از چین بیابید.

بین چند تامین کننده کالا، حتما قیمت و کیفیت اجناس را سنجیده و از اعتبار آن کارخانه اطمینان حاصل کنید.

نکته بعدی در واردات عمده از چین، تسلط بر فنون مذاکره و اطلاع کامل و درست با قوانین تجاری شرکت صادرکننده می‌باشد؛ در نتیجه اگر خودتان به این امور تسلط کافی ندارید، حتما از شرکت‌های معتبر راهنمایی بگیرید.

بعد از موارد گفته شده، نوبت به تنظیم کردن قرارداد می‌رسد. در نظر داشته باشید که باید در قرارداد بین خریدار و تولیدکننده چینی تمامی موارد لازم مانند: واحد پول، روش پرداخت هزینه معامله، نوع انتقال بار از چین به ایران و… قید شده و به امضای طرفین دربیاید.

نکته  مهم بعدی درخرید و واردات  از چین  مانند  خرید و واردات دستگاه دسته دوم از چین  یا سایر کالاها باید در نظر داشته باشید، اخذ مجوز ورود کالاهای خارجی به کشور  لازم است. تعرفه گمرکی یکی از مراحل ضروری در پروسه واردات کالا از چین بوده، که به کمک این کد هشت رقمی می‌توانید تمامی جزئیات لازم از قبیل؛ مالیات‌های ارزش افزوده، عوارض گمرک و مجوزهای لازم جهت انجام این کار را در اختیار داشته باشید.

خرید و واردات دستگاه دسته دوم از چین

کلام آخر

توصیه کارشناسان ما به شما عزیزان این است که اگر شناخت و اطلاعات کافی روی مسائل تجاری و تجربه واردات  عمده از چین را ندارید، حتما جهت انجام اموری همچون؛ خرید و انتخاب اجناس باکیفیت، حمل و نقل کالا از چین، مذاکرات تجاری، امور گمرک و خرید و واردات ماشین آلات صنعتی از چین… از شرکت‌های معتبر استفاده کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خانهدرباره ماارتباط با ما