واردات از چین با علی والا

برای واردات از چین در سریع‌ترین زمان و با کمترین هزینه با علی والا تماس بگیرید.

واردات کالا با علی والا، تلفن: 008613883921774 ( حسین جاوید )

اگر فکر می‌کنید هنوز برای کسب‌و‌کار خود تصمیم درست حسابی نگرفته‌اید، وقت آن است که این مقاله را تا انتها بخوانید. چرا که قرار است یک راه بسیار مناسب که همان واردات از چین است را به شما پیشنهاد دهیم. راهی که باعث تحول کسب‌و‌کار شما شده و می‌تواند سود بسیار زیادی برای شما به همراه بیاورد.

واردات از چین

در این مقاله قرار است هر آنچه لازم است راجع به واردات از چین بدانید را توضیح دهیم. یعنی جواب این سؤالات که چه محصولاتی را می‌توان از چین وارد کرد، چه صادراتی به چین وجود دارد، چگونه می‌توان از این کشور کالا خرید، نحوه حمل‌ونقل کالاها به داخل کشور چگونه است و … را قصد داریم در ادامه در دسترس شما قرار دهیم. اگر هنوز مردد مانده‌اید که چگونه می‌توانید سود زیادی برای کسب‌و‌کار خود فراهم کنید، نگران نباشید. فقط کافی است تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

فهرست مطالب واردات از چین با علی والا

 • واردات از چین به ایران
 • واردات عمده از چین
 • صفر تا صد واردات از چین
 • واردات کالا از چین
 • شرکت واردات از چین
 • تجربه واردات از چین
 • حمل و نقل از چین به ایران
 • واردات از چین با سرمایه کم
 • حداقل سرمایه برای واردات از چین
 • شرکت واردات کالا از چین
 • واردات کالا از چین با علی والا
 • حرف آخر

واردات از چین به ایران

همان‌طور که گفتیم، برای اینکه بتوانید به کسب‌و‌کار خود رونق دهید یکی از بهترین پیشنهادها این است که از کشور چین جنس وارد کنید. اگر در کار فروش گوشی، لوازم آرایشی، قطعات خودرو و … هستید، واردات از چین گزینه مناسب پیش روی شماست. با این کار می‌توانید سود بسیار مناسبی نصیب خود کرده و در کار خود پیشرفت قابل‌توجهی رقم بزنید. اما چرا واردات کالا از چین به ایران سودآور است؟

واردات از چین به ایران
واردات از چین به ایران

اجناس چینی به‌خاطر روش تولید ارزانی که دارند، قیمت فروش پایینی هم داشته و به همین دلیل خرید آن‌ها نیاز به سرمایه بسیار زیادی ندارد. از طرفی این اجناس دارای بازار فروش مناسبی در داخل کشور بوده و به‌راحتی می‌توان آن‌ها را به مشتریان فروخت. به همین دلیل است که واردات کالا از چین یکی از گزینه‌های همیشگی پیشروی بازرگانان و تجار ایرانی است.

واردات عمده از چین

اولین قدم برای واردات از چین خرید عمده از این کشور است. خرید عمده را می‌توان پرسودترین نوع خرید دانست. حتی اگر شما نخواهید کار واردات هم انجام دهید، بازهم خرید عمده اجناس سود زیادی برای شما به همراه خواهد داشت. چرا که در این نوع خرید، قیمت خرید هر قلم جنس بسیار کمتر از خرید آن جنس به‌صورت تکی تمام می‌شود.

اما از آن سمت شما با فروش جنس به قیمت تکی، کلی سود از اختلاف قیمت خریدوفروش نصیب خود می‌کنید. به علاوه اینکه سفر به چین و خرید از این کشور یک کار همیشگی نیست و ممکن است در طول سال یکی یا دو بار این موقعیت برای شما فراهم شود. به همین خاطر باید بتوان با خرید عمده از چین هرآنچه لازم است را تهیه کرد.

صفر تا صد واردات از چین

حال که مشخص شد واردات از چین به چه دلیلی و با چه نوع خریدی انجام می‌شود، لازم است که در مورد صفر تا صد واردات از چین نیز توضیح دهیم. به طور کلی توضیح صفر تا صد یک قضیه مثل واردات کالا از چین عبارت است از اینکه چطور می‌توان کارهای واردات را از همان مرحله اول که خرید از چین است تا مرحله آخر که ترخیص کالا از گمرک ایران است انجام داد.

برای اینکه صفر تا صد کار واردات کالا به‌خوبی انجام شود لازم است تمام این مراحل و جزئیات آن‌ها را بشناسیم. به همین دلیل در ادامه هر مرحله را به‌تفصیل و با ذکر جزئیات بررسی کرده‌ایم.

واردات کالا از چین

اولین مرحله واردات از چین عبارت است از خرید کالای چینی. برای خرید اجناس لازم است که شما یا خودتان به این کشور سفر کنید و اجناس را بخرید یا اینکه از یک رابط که در چین مشغول فعالیت است بخواهید تا کارهای واردات شما را انجام دهد. وارد موردنظر زیر نظر شرکت‌های وارداتی کارکرده و می‌تواند کارهای واردات شما را به بهترین شکل انجام دهد. همچنین واردات محصولات صنعتی مانند کانال اسپیرال و متعلقات و متعلقات کانال سازی صنعتی می‌تواند سود چند صد درصدی خوبی عایدتان کند.

این مرحله عبارت است از تهیه پیش‌فاکتور که در آن قیمت اجناس، تعداد آن و البته چگونگی خرید کالاها در آن درج شده است. بعد از ارسال پیش‌فاکتور برای طرف چینی نوبت به تأیید آن و اجازه انتقال اجناس به گمرک کشور چینی می‌رسد.

شرکت واردات از چین

همانطور که گفتیم برای اینکه بتوان واردات را به‌خوبی انجام داد لازم است که یک شرکت بازرگانی کارهای واردات را بر عهده بگیرد. شرکت علی والا با داشتن تجربه فراوان در امر واردات کالا از کشور چین بهترین گزینه برای انجام کارهای خرید کالا از چین محسوب می‌شود.

شرکت واردات از چین
شرکت واردات از چین

این شرکت با داشتن رابط‌های باتجربه در چین می‌تواند اجناس را خریداری کرده و بعد از ترخیص آن‌ها از گمرکی چین همه را یکجا به ایران ارسال کند. اگر برای واردات کالا از چین مصمم هستید حتماً با این شرکت ارتباط گرفته و تمام کارها را به آن بسپارید.

تجربه واردات از چین

از مهم‌ترین نکات در امر واردات که به اجرای صفر تا صد واردات کمک بسیار می‌کند این است که کارهای خود را به شرکتی بسپارید که تجربه واردات از چین داشته باشد. تجربه واردات از چین شامل خرید کالا از شرکت چینی، ارسال آن به گمرک چین، ترخیص کالاهای ارسالی به گمرک با پرداخت مبلغی به نام حق گمرکی، ارسال کالاها به داخل کشور و در نهایت ترخیص آن‌ها با پرداخت حق گمرکی به گمرک ایران است. از این نظر می‌توان تجربه واردات از چین شرکت وارداتی علی والا را بسیار خوب دانست چرا که موارد موفق آن در طول سالیان بسیار زیاد بوده است.

حمل و نقل از چین به ایران

از مهم‌ترین مراحل برای واردات ارسال کالا و حمل‌و‌نقل آنها از این کشور به داخل ایران است. برای این کار سه راه عمده وجود دارد. شما می‌توانید این کار را یا از طریق خشکی انجام دهید، یا از طریق دریا و یا از طریق هوایی. بهترین روش ارسال اجناس از طریق هوایی است چرا که کم‌هزینه‌ترین روش بوده و البته امنیت بسیار بالایی دارد.

روش انتقال اجناس از طریق هوایی با هواپیمای باری را کارگو می‌نامند. شرکت‌های بازرگانی معتبر مثل علی والا با شرکت‌های حمل‌ونقل هوایی کارگو قرارداد بلندمدت داشته و می‌توانند با کم‌ترین هزینه کالاهای مورد نیاز شما را به داخل کشور وارد کنند.

واردات از چین با سرمایه کم

شاید برای شما سؤال پیش‌آمده باشد که با وجود این‌همه مرحله برای انجام واردات از چین آیا هزینه واردات خیلی زیاد نمی‌شود؟ همه ما انسان‌ها ذاتا دوست داریم کارهایمان را با کم‌ترین هزینه ممکن انجام دهیم به همین خاطر واردات از کشور چین با سرمایه کم یکی از بهینه‌ترین نوع اهداف برای واردات است.

شما حتی با سرمایه اندک نیز می‌توانید کالاهای خود را از چین وارد کنید. روش کار به این صورت است که کارهای واردات خود را به شرکت وارداتی علی والا سپارده و با خیال راحت در وقت و هزینه خود صرفه‌جویی کنید.

حداقل سرمایه برای واردات از چین

اگر همچنان دوست دارید بدانید که چطور می‌توان با کم‌ترین سرمایه ممکن جنس چینی وارد کشور کرد، باید با مفهومی به نام ته لنجی آشنا شوید. لنج‌های جنوب کشور بنا بر قانونی در گمرک حق اجازه دارند که در هر سفر تا مقدار معینی جنس چینی بدون پرداخت حق گمرکی وارد کشور کنند.

حداقل سرمایه برای واردات از چین
حداقل سرمایه برای واردات از چین

در واقع شما با رفتن به بازارهای جنوبی که این اجناس در آنجا با نام ته لنجی به فروش می‌رسد می‌توانید با کمترین سرمایه ممکن واردات از چین داشته باشید و کسب‌و‌کار خود را رونق دهید.

مشکلات واردات از چین

در پایان لازم است که با نگاهی واقع‌گرایانه به واردات نگاه کنید. مشکلاتی متعدد سر راه واردات از این کشور وجود دارد که تنها با سپردن کارهای واردات به شرکت‌های وارداتی قابل‌حل هستند.

مشکلاتی مثل نداشتن تجربه خرید از شرکت‌های چینی، عدم تجربه در تکمیل بارنامه و پیش‌فاکتور، آگاه نبودن از مسائل حقوقی ترخیص کالا از چین و گمرک ایران، آشنا نبودن با قوانین ارسال کالا از چین و چگونگی انتخاب بیمه کالا از جمله عمده‌ترین مسائلی است که پیشروی شما بوده و باید از وجود آن‌ها آگاه باشید. مسائلی که شرکت بازرگانی علی والا با داشتن تجربه فراوان در حل آن‌ها به یاری شما آمده و کارهای واردات شما را ساده می‌کند.

شرکت واردات کالا از چین

شرکت وارداتی علی والا را چند بار در طول مقاله معرفی کردیم. علت اینکه تأکید زیادی روی سپردن کارها به این شرکت وجود دارد این است که این شرکت دارای تجربه فراوانی در امر واردات از چین بوده و شما می‌توانید با اعتماد له آن در زمان، انرژی و هزینه‌های خود صرفه‌جویی کرده و با خیالی راحت اجناس وارداتی خود را به فروش برسانید.

فروشی که برای شما سود زیادی به همراه خواهد داشت. اگر همچنان مصمم هستید که اجناس مورد نیاز خود را وارد کنید، همین الان با این شرکت ارتباط گرفته و از آن‌ها بخواهید شما را در انجام این ام راهنمایی کنند.

واردات از ما فروش از شما

واردات از ما فروش از شما شرایط خوبی که شرکت بازرگانی علی والا فراهم کرده است.

واردات کالا از چین با علی والا

برای واردات کالا از چین یکی از بهترین پیشنهادها، واردات از طریق شرکت بازرگانی علی والا است. این کمپانی وارداتی با داشتن تجربه فراوانی که در واردات کالاهای مختلف از شهرهای گوناگون چین دارد می‌تواند کارهای واردات کالای شما را به نحو احسنت و البته با کم‌ترین هزینه ممکن انجام دهد. آن‌چه در مورد شرکت علی والا اهمیت دارد داشتن فورواردرهای باتجربه در شناخت قوانین گمرکی و چگونگی ارسال کالاهای خریداری شده به ایران است.

واردات کالا از چین با علی والا 
واردات کالا از چین با علی والا

همچنین قراردادهایی که این کمپانی با شرکت‌های حمل‌و‌نقل بین‌المللی به صورت طولانی مدت بسته است باعث می‌شود بتواند کالاهای شما را به ساده‌ترین و البته کم‌هزینه‌ترین روش ممکن به ایران انتقال دهد. به همین دلیل در این مقاله از این کمپانی بسیار نام بردیم. کمپانی‌ای که می‌توانید کارهای واردات خود را با خیال راحت به آن سپرده و در وقت و انرژی خود صرفه‌جویی کنید.

همچنین واردات محصولات صنعتی مانند کانال اسپیرال و متعلقات و متعلقات کانال سازی صنعتی می‌تواند سود چند صد درصدی خوبی عایدتان کند.

حرف آخر

در نهایت آنچه در مورد واردات اهمیت دارد، این است که کارها را به چه شرکتی می‌سپارید. سپردن کارهای واردات به یک شرکت با تجربه باعث می‌شود نتیجه بسیار خوبی از واردات کالا گرفته و کسب‌و‌کارتان متحول شود. چیزی که هر صاحب بیزینسی به دنبال آن بوده و جزو مهم‌ترین اهداف هر نوع مارکتی است. البته این موضوع نیازمند مطالعات قبلی و داشتن ارتباط با افراد باتجربه در امر واردات است. نیازی که سعی کردیم در این مقاله به آن بپردازیم.

راهنمای واردات از چین

واردات از چین دارای مراحل سه‌گانه‌ای است که پشت سر گذاشتن این سه مرحله برای هر واردکننده‌ای ضروری است. این سه مرحله را بطور خلاصه می‌توان شامل خرید کالا از چین، واردات کالا از کشور چین به ایران و در نهایت ترخیص کالاهای خریداری شده دانست. اما برای طی کردن هر مرحله چه اقداماتی باید انجام داد؟

راهنمای واردات از چین
راهنمای واردات از چین

خرید کالا از چین

اولین مرحله واردات از چین عبارت‌از خرید کالاهایی که قرار است وارد کشور شوند است. برای خرید کالا لازم است یک پرفورما به شرکت چینی ارسال شده و آنها بعد‌از بررسی درخواست خریدار، کالاهای مورد نظر را تهیه کنند. بعد از تهیه اجناس نوبت به ارسال کالاها به ایران می‌رسد.

ارسال کالاها به ایران

برای ارسال کالاها به ایران، باید از یک شرکت‌ بین‌المللی حمل‌ونقل کالا درخواست انتقال اجناس خریداری شده به ایران داده شود. این مرحله با شرکت‌های کارگو قابل انجام است.

ارسال کالاها به ایران
ارسال کالاها به ایران

ترخیص کالا از چین

و البته بعد از انتقال کالاها به داخل ایران، نوبت به ترخیص کالاها از گمرک ایران می‌رسد. ترخیص کالا از گمرک ایران نیازمند ارائه یک سری مدارک مثل پرفورما، بارنامه و کارت بازرگانی به اداره گمرک ایران است.بازرسان گمرک بعداز بررسی این مدارک و البته کالاها نامه ترخیص کالا را به شما می‌دهند.

واردات از چین چگونه است

واردات از چین یک پروسه چند مرحله‌ای است که از خرید کالا شروع شده و تا ترخیص کالاها از گمرک ایران ادامه می‌یابد. برای انجام این فرآیند باید چندین عملیات تخصصی انجام گیرد که هر کدام به اندازه دیگری ضروری است. در این مقاله قصد داریم این مراحل را به صورت خلاصه توضیح دهیم. اگر شما هم به این موضوع علاقه دارید تا پایان مطلب با ما همراه باشید.

خرید اجناس از کشور چین

اولین مرحله برای پاسخ به سوال واردات از چین چگونه است شامل خرید کالاهای از این کشور است. این مرحله با ارسال یک پیش‌فاکتور به نام پرفورما به شرکت چینی انجام می‌گیرد. پرفورما شامل قیمت اجناس، ویژگی‌های آن، تعداد و البته نحوه پرداخت هزینه خرید آنها است. شرک چینی بعد از تایید پروفرما اقدام به تهیه اجناس مورد نظر کرده و برای ارسال به ایران آماده می‌کند. اما پیش از آن باید حتما یک بازرسی کالا انجام شود تا کیفیت کالاها تایید شود.

خرید اجناس از کشور چین
خرید اجناس از کشور چین

ارسال اجناس به ایران

بعد از تایید اجناس سفارش داده شده توسط شرکت چینی، کالاها به گمرک کشور چین ارسال می‌شود. در گمرک کشور چین کالاها بررسی شده و بعد از گرفتن تاییدیه اجازه ترخیص و ارسال کالاها به اجناس خریداری شده داده می‌شود.

بعد از ترخیص کالاها، نوبت به ارسال اجناس به ایران می‌رسد. برای ارسال اجناس به ایران از سه راه می‌توان استفاده کرد. یا می‌توان کالاها را از راه خطوط ریلی انتقال داد، یا از راه کشتی باری و از طریق اقیانوس‌ها و یا اینکه از طریق هواپیمای باری کالا وارد کشور کرد. بسته به کالاها، می‌توان یکی از این سه روش را انتخاب کرد. بطور کلی متداول‌ترین روش عبارتست‌از انتقال اجناس از طریق دریا که البته کارگو دریایی هم نامیده می‌شود.

ترخیص کالا از گمرک ایران

آخرین مرحله واردات از چین عبارت است از ترخیص کالاها از گمرک ایران. در واقع بعد از ارسال کالاها به ایران اولین جایی که اجناس به آنجا تحویل داده می‌شود، گمرک ایران است. اداره گمرک ایران بعداز بررسی کالاها و تایید آنها، اجازه ترخیص کالاها را داده و واردکننده می‌تواند اجناس را وارد بازار ایران کند.

اجازه ترخیص کالا منوط به ارائه مدارک رسمی به اداره گمرک از یک سو و بازرسی کالاها و تایید قانونی بودن آنها از سوی بازرسان گمرک از سویی دیگر است. بعد از ترخیص کالا، ترانزیت گمرک کالاها را به داخل ایران انتقال داده و شما می‌توانید آنها را به هر بازاری که دوست دارید وارد کنید.

ترخیص کالا از گمرک ایران
ترخیص کالا از گمرک ایران

واردات از چین با شرکت علی والا

انجام کارهای واردات کالا از چین به ایران باید به یک شرکت واسطه باتجربه سپرده شود. پیشنهاد ما به شما استفاده از خدمات شرکت علی والا برای انجام یک واردات مناسب است. این شرکت با داشتن کارگزاران و واسطه‌های با تجربه در کشور چین می‌تواند کارهای خرید و انتقال اجناس مورد نظر شما را به بهترین شکل انجام دهد.

خرید، ارسال و ترخیص کالا به طور کامل توسط شرکت علی والا انجام شده و شما می‌توانید کارهای مربوط به این مراحل را با خیال راحت به شرکت علی والا بسپارید، که در نهایت به صرفه‌جویی در انرژی، وقت و سرمایه شما در امر واردات کالا می‌انجامد.

بهترین روش واردات از چین

برای واردات کالا از چین به ایران روش‌های مختلفی وجود دارد. روش‌هایی که بستگی به شرایط واردکننده داشته و براساس آن مشخص می‌شود. با این حال در میان این روش‌ها یک بهترین روش واردات از چین وجود دارد که در اینجا قصد داریم آن را به شما معرفی کنیم. اما در ابتدا ویژگی‌های بهترین روش را بررسی کرده و سپس توضیح می‌دهیم که چرا روشی که معرفی می‌کنیم بهترین است.

بهترین روش واردات از چین
بهترین روش واردات از چین

مراحل کلی واردات از چین

بطور کلی هر روشی هم که برای واردات از چین انتخاب شود، باید چند مرحله اساسی پشت‌سر گذاشته شود. اولین مرحله خرید کالاها است. برای واردات از چین لازم است که در ابتدا اجناس از شرکت چینی خریداری شود. در مرحله بعد لازم است که اجناس خریداری شده بوسیله یک شرکت حمل‌ونقل بین‌المللی وارد کشور شود.

عموما اجناس از طریق کشتی باری از بنادر چین بارگیری شده و به گمرک‌های بندری ایران تحویل داده می‌شود. آخرین مرحله هم ترخیص اجناس وارد شده به گمرک ایران است. در این مرحله واردکننده باید با ارائه یک سری مدارک رسمی درخواست ترخیص کالا داده و بعد از تایید با پرداخت مبلغی به نام حق گمرکی این اجناس را وارد بازار ایران کند. اما بهترین روش برای انجام این مراحل کدام است و چه ویژگی‌هایی دارد؟ در ادامه توضیح می‌دهیم.

ویژگی‌ های بهترین روش برای واردات

اگر بخواهیم یک بهترین روش واردات از چین انتخاب کنیم باید دارای یک سری ویژگی‌ کلی باشد که عبارتند از : آسان‌تر کردن، ارزان‌تر کردن و سریع‌تر کردن عملیات واردات اجناس. برای دستیابی به این شرایط لازم است که در هر مرحله یک‌سری کارها انجام شود.

برای ارزان‌کردن و سریع‌کردن کار واردات لازم است که هنگام خرید کردن یک واسط در چین وجود داشته باشد که کارهای خرید را سریع انجام داده و نیازی نباشد که واردکننده برای واردات به چین سفر کند. از سویی همین واسط بوسیله برقراری ارتباط با شرکت‌های بین‌المللی حمل‌ونقل اجناس کار ارسال اجناس را به ایران را ساده‌تر می‌کند.

ویژگی‌ های بهترین روش برای واردات
ویژگی‌ های بهترین روش برای واردات

در نهایت آگاهی از چگونگی ترخیص و وجود مشورت از سوی منابعی آگاه می‌تواند کار ترخیص کالا ار سریع و ساده کند. اما آیا روشی وجود دارد که تمام این قابلیت‌ها را در اختیار ما قرار داده و بهترین روش برای واردات باشد؟

بهترین روش واردات از چین کدام است

روشی که تمام ویژگی‌هایی که گفتیم را داشته و می‌تواند در مراحل واردات از چین تمام نکاتی که گفتیم را فراهم کند، سپردن کارهای واردات کالا به یک شرکت واسطه وارداتی است. شما با سپردن کارهای واردات از چین خود به یک شرکت واسطه وارداتی با تجربه می‌توانید به بهترین روش واردات از چین دست یابید. اما به شرطی که شرکت انتخاب شده توسط شما دارای کیفیت، تجربه و دانش بالایی باشد.

پیشنهاد ما برای برآوردن تمام این شرایط مشورت و استفاده از امکانات شرکت وارداتی علی والا است. این شرکت با داشتن رابط‌هایی باتجربه در کشور چین، می‌تواند به‌سادگی کارهای خرید، ارسال و ترخیص کالاهای مورد نیاز شما را انجام دهد. همچنین تجربه بالای این شرکت می‌تواند باعث شود که با هزینه‌ای بسیار اندک و البته در سریع‌ترین زمان ممکن کالاهای خود را وارد کنید.

برای واردات از چین چه باید کرد

سوالی که برای هر شخصی که قصد دارد برای اولین بار اجناسی را از چین وارد کند مطرح می‌شود، این است که برای واردات از چین چه باید کرد؟ اگر شما هم جزو این دسته از افراد هستید، جای درستی آمده‌اید. در این مقاله قصد داریم به این سوال بطور کامل پاسخ دهیم. اینکه چطور می‌توان به این سوال پاسخ داد بستگی دارد که چه مسائلی پیرامون واردات کالا از چین وجود دارد.

برای اینکه بدانیم برای واردات از چین چه باید کرد لازم است چند موضوع را بررسی کنیم. اول از همه باید توضیح دهیم که چرا از چین واردات کنیم، سپس روش‌ها و مراحلی که برای انجام این کار وجود دارد را بررسی کنیم، بعد به سراغ راه‌های انجام این کار رفته و در نهایت انواع واردات را توضیح دهیم. اگر شما هم کنجکاو شده‌اید که چه نکاتی قرار است در مورد این مسائل توضیح داده شود حتما تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

برای واردات از چین چه باید کرد
برای واردات از چین چه باید کرد

چرا واردات از چین

قرار شد در ابتدا توضیح دهیم که چرا تاجران ایرانی واردات از چین را انتخاب می‌کنند. به دو علت. علت اول این است که تولیدی‌های کشور چین توانایی تولید کالا برای هر بازاری را دارند. شما می‌توانید در این کشور تولیدی‌های مختلف از تولید گوشی هوشمند تا قطعات هواپیما پیدا کنید.

اگر زمانی بازار شام مشهور بود به اینکه می‌شد همه چیز را در آن یافت، امروزه کشور چین چنین ویژگی‌ای دارد و بازار شام قرن ۲۱ است. دلیل دوم هم این است که تمام این اجناس را می‌توان با قیمتی بسیار کم از کشور چین تهیه کرد. کالاهای چینی در مقایسه با کالاهایی که در کشورهای اروپایی یا آسیایی دیگر دارای قیمتی بسیار مناسب هستند.

البته کیفیت این اجناس نیز بالا بوده و به خاطر قیمت پایین کیفیتی پایین‌تر از نمونه‌های اروپایی یا آمریکایی ندارند. به همین دلایل است که اکثر بازرگانان و تجار ایرانی برای تامین کالای مورد نیاز خود روانه کشور چین می‌شوند.

اما این تجار هر جنسی را هم که بخواهند وارد کشور کنند باید حتما مراحل کلی واردات از چین را که در ادامه به آن می‌پردازیم، پشت سر بگذارند. مراحلی که لازم است در مورد آنها دانش و تجربه داشت وگرنه به سادگی قابل انجام نیستند.

روش های واردات از چین

برای واردات از چین دو روش کلی وجود دارد. یا اینکه خود واردکننده مستقیما درگیر انجام مراحل واردات شود یا آن را به یک شرکت معتبر واردات کالا بسپارد. در روش مستقیم وارد کننده انجام تمام مراحل را شخصا بر عهده می‌گیرد که راه دشواری است.

اما در روش استفاده از شرکت واسطه، این مراحل برعهده یک شرکت وارداتی با تجربه سپرده می‌شود و واردکننده با خیالی راحت منتظر دریافت اجناسش می‌شود. در پایان مقاله راه دوم را بطور کامل توضیح می‌‎دهیم. فعلا باید بدانید هر کدام از این دو روش که انتخاب شود لازم است مراحل کلی واردات کالا که در ادامه توضیح می‌دهیم پشت سر گذاشته شود.

خرید کالا

اولین مرحله واردات از چین عبارتست از خرید کالاهای مورد نظر از شرکت‌های چینی. برای خرید این کالاها لازم است که واردکننده یا رابط شرکت واسط تقاضای خرید رسمی که به نام پیش‌فاکتور شناخته می‌شود برای طرف چینی ارسال کند.

روش های واردات از چین
روش های واردات از چین

این پیش‌فاکتور که گاه پروفرما هم نامیده می‌شود شامل قیمت اجناس، تعداد آنها و البته نحوه پرداخت هزینه کالاها است. بعد از تایید پروفرما توسط شرکت چینی، نوبت به ارسال انها به گمرک و تایید برای صادرات به ایران می‌رسد. در این مرحله واردکننده باید مدارکی برای اخذ برگه ترخیص به اداره گمرک چین داده و کالاها را تحویل بگیرد تا بتواند به ایران ارسال کند.

ارسال کالاها

بعد از تحویل کالاها از گمرک چین، نوبت به ارسال این کالاها به سمت ایران می‌رسد. واردکننده در این مرحله باید با شرکت‌های حمل ‌ونقل بین‌المللی قرارداد ارسال کالا ببندد. به این صورت که این شرکت‌ها اجناس را تحویل گرفته و با بیمه کردن آنها، روانه گمرک ایران کنند. بسته به نوع کالا، نوع بیمه و وسیله حمل‌ونقل مشخص می‌شود. در قیمت راه‌های واردات از چین در این مورد بیشتر توضیح می‌دهیم.

ترخیص کالا

آخرین مرحله واردات از چین ترخیص کالاها از گمرک ایران است. این مرحله، آخرین مرحله واردات کالا از چین به ایران محسوب می‌شود. در این مرحله واردکننده با دردست‌داشتن مدارک هویتی و رسمی مثل کارت بازرگانی، پروفرما و بارنامه به اداره گمرک رفته و تقاضای ترخیض کالا می‌دهد. بازرسان اداره گمرک نیز بعد از بررسی کالاها و تایید آنها برگه ترخیص به واردکننده داده و وی می‎‌تواند اجناس را به داخل بازار روانه کند.

راه های واردات از چین

برای ارسال کالاها از چین به ایران که راه‌های واردات اجناس هم محسوب می‌شود سه مسیر کلی وجود دارد. راه اول ارسال اجناس از طریق خطوط ریلی بین‌المللی است که در آن وسیله حمل‌ونقل قطار باری است. از این روش بیشتر برای حمل بارهای اشتعال‌زا مثل مواد شیمیایی استفاده می‌شود.

روش دوم حمل بارها توسط کشتی باری است. متداول‌ترین راه برای واردات کالاها از چین به ایران این روش است؛ چرا که بیشتر شهرهای صنعتی چین دارای بنادری بسیار عظیم هستند. راه سوم نیز استفاده از هواپیمای باری است که در آن کالاها از راه هوایی وارد کشور شده و البته کوتاه‌ترین راه نیز محسوب می‌شود.

اجناسی که احتمال دارد زود فاسد شوند یا تاریخ مصرف دارند از این طریق ارسال شده و به گمرک ایران تحویل داده می‌شوند. به زبان فنی این راه‌ها را کارگو نیز می‌نامند که همان انتقال بار از کشوری به کشور دیگر با استفاده از وسایل باری است. پس با این بیان کارگو دریایی یعنی انتقال اجناس از چین به ایران با کشتی باری.

بیشترین واردات از چین

به نظر شما بیشترین واردات از چین شامل چه اجناسی است؟ برای رسیدن به پاسخ این سوال کافی است سری به بازار ایران بزنید و مشاهده کنید که کدام اجناس چینی بیشتر در بازار ایران حضور دارند؟ راستش اگر این کار را بکنید متوجه خواهید شد که تنها یک جنس نیست که بازار را در قبضه خود درآورده، بلکه تعداد زیادی از اجناس چینی در زمینه‌های محتلف بازار ایران را اشباع کرده‌اند.

این اجناس عبارتند از: گوشی هوشمند، لوازم خانگی و قطعات صنعتی، قطعات خودرو، لوازم پلاستیکی، لوازم آرایشی و بهداشتی، اسباب‌بازی کودکان، لپ‌تاپ و لوازم جانبی گوشی و لپ‌تاپ، لوازم تزئینی و انواع عروسک، لباس و انواع کفش، انواع خودرو، لوازم آشپزخانه و قطعات الکترونیکی مثل انواع لامپ و دیگر ابزارآلات.

بیشترین واردات از چین
بیشترین واردات از چین

اکثر واردکنندگان ایرانی مشغول واردات این اجناس از کشور چین به ایران هستند و به همین خاطر بیشترین واردات کالاهای چینی در این دسته‌ها که نام بردیم قرار می‌گیرند. شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید که چین به خاطر قدرتی که در صنعت هوافضا دارد قادر به صادرات بعضی قطعات و بردهای بسیار پیشرفته و مهم که در ساخت ماهواره‌ها به کار می‌رود هم بوده و در این زمینه به بسیاری از کشورها صادرات دارد.

انواع واردات از چین

آیا تابه‌حال نام بازار ته لنجی به گوشتان خورده است؟ بازار ته لنجی عبارت است از بازاری که در آن اجناس چینی وارد شده به کشور توسط لنج‌ها فروخته می‌شود. طبق قانون گمرکی ایران، لنج‌ها و ملوانان حق دارند که در هر سفر خود تا سقف معینی جنس بدون پرداخت کالا وارد بنادر کشور کنند.

شما می‌توانید با استفاده از این موقعیت بدون اینکه مراحل خرید، ارسال و ترخیص کالای چینی انجام دهید، اجناس مورد نیاز خود را از این بازارها تهیه کرده و واردات از چین بدون پرداخت گمرکی داشته باشید. در این روش تنها کافی است برای تفریح هم شده به شهرهای جنوبی کشور مثل بندرعباس و اهواز رفته و سری به بازارهای ته لنجی آنجا بزنید.

واردات از چین با شرکت علی والا

در ابتدای مقاله گفتیم که واردات از چین با استفاده از یک شرکت واسطه را در پایان مقاله توضیح می‌دهیم. شرکت علی والا قادر است تمام مراحل واردات از چین را برای شما انجام دهد. کافی است که کارهای واردات کالای خود را به این شرکت سپرده و با خیال راحت منتظر دریافت اجناس خود باشید.

واردات از چین با شرکت علی والا
واردات از چین با شرکت علی والا

اما چگونه؟ این شرکت با رابط‌هایی که در کشور چین دارد می‌تواند کارهای خرید اجناس از چین را به‌سادگی انجام دهد. از طرفی به‌خاطر قراردادهای بلندمدتی که با شرکت‌های کارگو چینی دارد، کارهای حمل کالا را با قیمتی بسیار ارزان و از روش مناسب آن انجام داده و در نهایت رابط‌های قانونی این شرکت صفر تا صد ترخیص کالای وارد شده را برعهده گرفته و به این صورت اجناس به شما تحویل داده می‌شود. بهترین روش برای واردات کالا از چین بدون اتلاف وقت و هزینه.

این راه‌ها برای واردات سریع از چین حاصل تجربه واردکنندگان قبلی و البته فراهم شدن وسایل انتقالی پیشرفته‌تر است. همچنین گاهی تغییر قوانین گمرکی باعث می‌شود تا راهی سریع برای واردات کالا از چین پیشروی ما قرار بگیرد.

بررسی این موضوعات کار شرکت‌های وارداتی واسطه است که نتیجه آن هم بصورت مقاله‌ای کلی در اختیار ما قرار می‌گیرد. اگر شما هم کنجکاوید که بدانید این راه‌های سریع واردات از چین کدام هستند تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

فهرست مطالب:

 • کالای چینی و واردات از چین
 • واردات سریع از چین با شرکت بازرگانی
 • واردات سریع از چین با شرکت وارداتی علی والا
 • واردات سریع از چین با ته لنجی
 • حرف آخر
 • سوالات متداول

کالای چینی و واردات از چین

برای واردات سریع از چین باید بدانیم که اصلا چرا کالای چینی باید وارد کشور کرد؟ مگر نه این است که از کودکی به ما گفته‌اند اجناس آلمانی و ژاپنی دارای کیفیت بسیار بالایی هستند. پس چرا از این دو کشور کالا وارد نکنیم؟

به دو دلیل بازرگانان ایرانی به جای واردات از آلمان یا ژاپن،  واردات از چین را ترجیح می‌دهند. اول اینکه هر کالایی در ژاپن یا آلمان تولید نمی‌شود. مثلا قطعات خودرو در ابعاد وسیع در کشور آلمان تولید نمی‌شود بلکه چین دارای کارخانه‌های ساخت تولید انبوه این قطعات هستند.

کالای چینی و واردات از چین
کالای چینی و واردات از چین

از طرفی قیمت فروش اجناسی هم که در آلمان یا ژاپن تولید می‌شود بسیار بیشتر از قیمت اجناس تولید چین است. پس تنوع بالا و پایین بودن قیمت اجناس چینی است که باعث شده بازرگانان و تجار ایرانی برای واردات کالای مورد نیاز خود به کشور چین سفر و از آنجا کالا وارد کنند.

واردات سریع از چین با شرکت بازرگانی

یکی از راه‌های واردات سریع این است که شما مراحل واردات کالا را به یک شرکت واسطه بازرگانی بسپارید. یک شرکت بازرگانی واسطه توانایی این را دارد که تمام مراحل واردات کالای شما را به سریع‌ترین شکل ممکن انجام دهد. مراحلی مثل خرید، ترخیص و ارسال کالا که بسیار زمان‌بر هستند توسط یک شرکت بازرگانی واسطه در کمترین زمان ممکن قابل انجام می‌شوند. در ادامه توضیح می‌دهیم که هر کدام از مراحل واردات چطور با واسطه‌گری شرکت بازرگانی سریع‌تر انجام می‌شوند.

خرید از چین

اولین مرحله برای واردات از چین عبارت است از خرید کالاها از شرکت چینی. این مرحله نیازمند اختصاص زمان زیادی است. چرا که برای خرید کالاها باید در ابتدا یک پیش‌فاکتور به نام پرفورما به به شرکت چینی ارسال شود که در آن قیمت اجناس، تعداد آنها و البته نحوه پرداخت درج می‌شود.

دقت در تکمیل این پرفورما و البته یافتن یک شرکت معتبر برای خرید کالا از آن عملیات‌های وقت‌گیری است که اگر به یک شرکت واسطه بازرگانی سپرده شود در مدت زمان بسیار کوتاهی قابل انجام خواهد بود.

واردات سریع از چین با شرکت بازرگانی
واردات سریع از چین با شرکت بازرگانی

ارسال کالا از چین

مرحله بعدی واردات از چین عبارت است از ارسال کالاها از چین به ایران. برای انجام این مرحله نیز اگر واردکننده تجربه و دانش کافی نداشته باشد ممکن است مدت زمان زیادی برای انجام عملیات واردات اختصاص دهد. اما سپردن آن به یک شرکت واسطه وارداتی باعث می‌شود در زمانی بسیار کوتاه‌تر انجام شود.

شرکت‌های واسطه بازرگانی به خاطر بستن قرارداد با شرکت‌های بین‌المللی حمل‌ونقل کالا قادرند که اجناس مورد نیاز شما را در مدتی بسیار کوتاه از چین وارد کشور کنند. نام این شرکت‌های حمل‌ونقل بین‌المللی که کالاها را با سرعت زیادی از کشوری به کشور دیگر توسط وسایل باری انتقال می‌دهند، کارگو است. شرکت وارداتی طرف قرارداد شما برای انجام واردات سریع از چین کارهای انتقال اجناس خریداری شده توسط شما را به شرکت کارگو می‌سپارد.

ترخیص کالا از گمرک

آخرین مرحله واردات از چین که باز هم بحث زمان انجام آن بسیار مهم است، ترخیص کالا از گمرک ایران است. اگر این مرحله توسط شرکت واسطه وارداتی انجام شود، به خاطر شناخت قوانین گمرکی و مبلغ گمرکی هر کالا به‌سرعت هرچه تمام‌تر انجام می‌شود. اما برای واردکننده‌ای که آشنایی زیادی با قوانین گمرکی نداشته و تجربه کافی در این امر ندارید، ترخیص کالا در مدت زمان بیشتری انجام می‌شود. به همین دلیل است که این مرحله هم باید به شرکت وارداتی واسطه سپرده شود. اما این شرکت واسطه چه نام دارد که در طول مقاله آن را راهگشا در نظر گرفتیم؟

واردات سریع از چین با شرکت وارداتی علی والا

شرکت وارداتی علی والا با برعهده گرفتن کارهای واردات شما می‌تواند یک راه مناسب برای واردات سریع از چین در نظر گرفته شود. این شرکت تمام مراحل را به خاطر تجربه بالایی که در این امر دارد با کمترین زمان ممکن برای شما انجام می‌دهد. کافی است برای واردات کالای خود با این شرکت تماس گرفته و از آنها برای کارهای واردات خود مشورت بگیرید.

واردات سریع از چین با شرکت وارداتی علی والا
واردات سریع از چین با شرکت وارداتی علی والا

واردات سریع از چین با ته لنجی

یکی دیگر از راه‌های واردات سریع از چین عبارت است از استفاده از بازارهای ته لنجی که در جنوب کشور برپا می‌شوند. در این بازارها اجناس بدون پرداخت گمرکی وارد کشور شده و شما می‌توانید با صرف کمترین زمان آنها را خریداری کرده و به کسب‌وکار خود رونق دهید.

در واقع علت ایجاد شدن چنین امکانی این است که مطابق قوانین گمرکی واردات کالا با لنج تا مرز یک مقدار مشخص در سال فارغ از گمرکی شده و ملوانان و کشتیداران می‌توانند اجناس چینی را در هر سفر خود بدون پرداخت گمرکی وارد کشور کنند.

حرف آخر

در این مقاله سعی کردیم راجع به واردات سریع از چین توضیحاتی کلی ارائه دهیم. در واقع یکی از روش‌ها این بود که کارهای واردات خود را به یک شرکت واسطه بازرگانی بسپارید و راه دیگر این است که اجناس مورد نیاز خود را از طریق خرید از بازار ته لنجی تهیه کنید.

در هر دوی این روش‌ها مدت زمان وارد کردن کالاها به داخل کشور بسیار کاهش یافته و شما می‌توانید کسب‌وکار خود را با سرعت بیشتری رونق دهید. امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد.

واردات از چین بدون گمرک
واردات از چین بدون گمرک

مراحل واردات از چین بدون گمرک می‌تواند سود بسیاری را برای شما به دنبال داشته باشد. با سود قابل ملاحظه‌ای که از فروش محصولات نصیب فروشندگان می‌گردد، جبران هزینه‌های واردات آن خواهد شد. با این حال پیش از آنکه تصمیم بگیرید که کالایی را از چین وارد کنید بایستی مدت زمان طولانی حمل‌ونقل، افزایش یا نوسان هزینه‌های تحویل، هزینه‌های نظارتی و تاخیرهای غیرمنتظره را هم در نظر بگیرید.

برای واردات از چین با علی والا در سریع‌ترین زمان و با بهترین هزینه کلیک کنید.

شرکت بازرگانی علی والا با فراهم نمودن واردات بدون گمرک با خدمات ته لنجی سبب عبور کالا از مرز بدون پرداخت هزینه‌های گمرکی می‌شود. برای استفاده از این خدمات شرکت بازرگانی با مشاوران ما تماس بگیرید.

 • کارت بازرگانی چیست و چه تاثیری در عبور کالا از مرز بدون گمرکی دارد
 • شرایط واردات از چین بدون گمرک
 • هزینه‌های واردات کالا از چین
 • عوامل مؤثر بر روی هزینه گمرک
 • چگونه هزینه‌های گمرکی برای واردات کالا از چین را کاهش دهیم؟
 • واردات از چین بدون گمرک با علی والا

کارت بازرگانی چیست و چه تاثیری در عبور کالا از مرز بدون گمرکی دارد

 امروزه یکی از بزرگ‌ترین اقتصادهای جهان کشور چین است یکی از بهترین شرکای تجاری ایران به شمار می‌رود. اغلب  تاجران و صاحبان مشاغل در ایران محصولات و خدمات لازم خود را از کشور چین وارد و تأمین می‌کنند. شاید برایتان جالب باشد که بدانید ۹ بندر از ۱۰ بندر ممتاز کانتینری جهان در چین و خاور دور هستند.

برای حمل خرده بار از چین با علی والا کلیک کنید.

پر ازدحام‌ترین بندر کانتینری جهان، بندر شانگهای در کشور چین هر ساله به طور تقریبی بیش از ۳۷ میلیون کالا را به کشورهای مختلف صادر می‌کند. در اقتصاد جهانی کنونی، مصرف‌کنندگان عادت دارند کالاها را از هر گوشه دنیا در فروشگاه‌های مواد غذایی و خرده‌فروشی‌های محلی خود مشاهده کنند.

کارت بازرگانی چیست و چه تاثیری در عبور کالا از مرز بدون گمرکی دارد
کارت بازرگانی چیست و چه تاثیری در عبور کالا از مرز بدون گمرکی دارد

این کالاهای خارجی یا وارداتی گزینه‌های بیشتری برای انتخاب‌های کالای مدنظر را برای مصرف‌کنندگان فراهم می‌کنند. از این رو که آنها عموما با قیمت کمتری نسبت به دیگر کالاهای داخلی تولید می‌گردند، واردات به مصرف‌کنندگان کمک می‌کند تا بهتر بتوانند بودجه خانوار خود را مدیریت نمایند.

چنانچه علاقه‌مند به واردات از چین بدون گمرک هستید می‌بایست کارت بازرگانی در دست داشته باشید. کارت بازرگانی، مجوزی است که با آن واردات و صادرات محصولات برای تجار و بازرگانان صادر و شرایط ثبت سفارش، ترخیص کالا از گمرک و عبور کالا از مرز را برای تمامی اشخاص فراهم می‌کند. افزون بر این شخص دارنده کارت بازرگانی از یارانه صادرات هم برخوردار می‌شود.

برای واردات توسط فورواردر از چین با علی والا کلیک کنید.

کارت بازرگانی کاربرد فراوانی دارد. شخص دارنده این کارت می‌تواند به واردات انواع کالاهای مجاز از مناطق آزاد بپردازد و نیز در جایگاه عضوی در اتاق بازرگانی ایران حضور داشته باشد. مهم‌تر از همه اینکه بازرگان با در دست داشتن کارت بازرگانی می‌توانند با تاجرهای چینی و نیز به‌صورت بین‌المللی ارتباط برقرار کرده و کالاهای وارداتی را هم به سهولت از گمرکات کشور ترخیص کنند.

شرایط واردات از چین بدون گمرک

برای واردات کالا از چین در هر حالت و به هر صورتی باید از اداره گمرک عبور کرده و ‌بهای وابسته به آن پرداخت شود. اما هنگامی که شما به‌عنوان صاحب کسب‌وکار تصمیم می‌گیرید که به یک کمپانی یا به‌واسطه‌ای معتبر اعتماد کنید، آن‌ها با دسترسی داشتن به کارت بازرگانی معتبر می‌توانند شرایط واردات از چین بدون گمرک را فراهم نمایند.

به طور کلی شرایط واردات از چین بدون گمرک عبارت‌اند از:

 • دسترسی به یک کمپانی وارداتی داخلی معتبر
 • داشتن کارت بازرگانی معتبر

هزینه های واردات کالا از چین

نکته مهمی را باید بدانید. واردات و انجام هرگونه تجارت بین‌المللی نیاز صرف هزینه‌های جانبی بسیاری است. هزینه‌هایی مثل بازرسی و عبور از مرز، ثبت سفارش موردنظر و ترخیص آن، هزینه حمل‌ونقل، انبارداری و جابه‌جایی. تیم مجرب شرکت علی والا این شرایط را برای تاجران و صاحبان مشاغل فراهم کرده تا بتوانند بدون هزینه گمرک کالاهای سفارش خود را وارد کنند.

هزینه های واردات کالا از چین
هزینه های واردات کالا از چین

عوامل مؤثر بر روی هزینه گمرک

اگر قصد دارید که مجموعه‌ای کالا از چین وارد کشور کنید، پیشنهاد می‌کنیم که کمی درباره عوامل تاثیرگذار روی هزینه نهایی گمرک و ترخیص کالا بدانید. عواملی مثل نوع کالا، تأمین‌کننده کالا، روش حمل‌ونقل، هزینه بازرسی، حجم کالا و نوع دسته‌بندی و حتی مدت‌زمان ترخیص روی هزینه نهایی گمرک تأثیر می‌گذارد. میزان هزینه پرداختی به گمرک با توجه به نوع و شرایط کالا متفاوت است. هرچند که شرکت بازرگانی علی والا می‌تواند برای واردات شما عبور کالا از مرز بدون گمرکی انجام دهد.

برای حمل و نقل از چین به ایران کلیک کنید.

چگونه هزینه های گمرکی برای واردات کالا از چین را کاهش دهیم؟

عوارض مربوط به اداره گمرک، مالیات و سایر هزینه‌ها معمولا بخش قابل توجهی از هزینه تمام شده کالاهای وارداتی به شمار می‌روند. این هزینه‌ها به گمرک، سازمان‌های مالیاتی که در برخی کشورها گمرک و سازمان وصول مالیات، نهادهای مستقل هستند، کارگزاران گمرک، متصدیان پایانه‌ها و صاحبان انبارها پرداخت می‌شود.

طبقه بندی صحیح تعرفه

 برای کاهش هزینه‌های مربوط به امور گمرک لازم است که آژانس‌های مرزی طبقه‌بندی صحیح و اصولی را برای واردات کالا انجام دهند. دانش فنی برای طبقه‌بندی صحیح تعرفه‌ها در تمام فصول لازم و ضروری است.

از این رو استفاده از کد تعرفه درست برای واردکننده باتجربه این شرایط را فراهم می‌آورد تا سزاوار پرداخت بهای گمرک پایین‌تری شود. اغلب افراد با تجربه در این عرصه پیشنهاد می‌کنند که از روش کمپانی‌های وارداتی معتبر به جهت ورود کالا از چین به ایران کمک بگیرید.

برای استفاده از خدمات کارگو در چین شرکت بازرگانی علی والا کلیک کنید.

معمولاً چنین کمپانی‌هایی از افراد متخصص و مجربی تشکیل شده‌اند که با طبقه‌بندی درست تعرفه به‌خوبی آشنایی دارند. یک شرکت امکان دارد سال‌ها از یک تعرفه استفاده کند، حتی اگر مناسب‌ترین یا صحیح‌ترین تعرفه برای کالا نباشد.

چگونه هزینه های گمرکی برای واردات کالا از چین را کاهش دهیم؟
چگونه هزینه های گمرکی برای واردات کالا از چین را کاهش دهیم؟

ارزش گذاری صحیح محصولات

 همان‌طور که پیش‌تر گفتیم یکی از عوامل مؤثر بر روی هزینه‌های گمرکی تولیدات وارداتی، ارزش مادی کالا است. اگرچه که بازرگانان و صاحبان مشاغل با اطمینان به کمپانی‌های وارداتی با تجربه و قدرتمند می‌توانند واردات کالا از چین بدون گمرک را نیز تجربه کنند، ولیکن شناختن این نکته می‌تواند کمک بسیاری برای آن‌ها باشد.

برای اطلاع از هزینه حمل کالا از چین کلیک کنید.

اداره گمرک در کشورهای متفاوت مقررات و روش‌های مختلفی برای مشخص نمودن ارزش تولیدات دارد. اما حقیقت این است که ارزش حقیقی کالا با صورت حسابی که واردکننده به اداره گمرک ارائه می‌کند، مطابق نیست. ارزش بعضی از تولیدات ممکن است در محاسبات گمرکی گاهی اوقات دستخوش تغییر کند.

انتخاب یک کارگزار گمرکی مورد اعتماد

 اولین و اساسی‌ترین ملاک برای تعیین تعداد هزینه‌های گمرکی انتخاب یک کارگزار قابل اطمینان است. اهمیت دستمزد کارگزاری غیر قابل امتناع است، اما تاثیر غیرمستقیم کارگزاران بر قیمت کل پراهمیت‌تر از کارمزد مستقیم آنها خواهد بود.

کاهش هزینه دلالی کارگزاری گمرک

 این هزینه به طور معمول مطابق شمار ورودی‌ها، چگونگی کالا و شمار خطوط در یک مدت‌زمان مقرر است. می‌توانید از کارگزاران تقاضای تخفیف نمایید تا قیمت کمتری را پرداخت کنید. افزون بر این، واردکننده کالا حق دارد برای تمام مجموعه خدمات ترخیص کالا از گمرک، هزینه ثابتی را در نظر بگیرد.

از این رو بایستی از کارگزار تقاضا کند که هزینه مناسبی را ذکر و قیمت هر محصول را مشخص کند. با نظر به مبادله الکترونیکی داده‌ها و فناوری‌های نوین، وجه‌های گمرکی در چندین سال اخیر تغییر کرده است.

بازپرداخت مالیات و عوارض در برخی شرایط

بازپرداخت مالیات و عوارض گمرکی امکان دارد بررسی محصولات سفارشی شما اعمال شود. به طور مثال، در صورتی که کالایی به‌صورت زودگذر وارد شود، می‌توان وجه قابل پرداخت را از گمرک به واردات را پس داد. شما و کارگزار گمرک باید از تمام مهلت‌های بازپرداخت انجام‌پذیر اطلاع داشته باشید و مطمئن شوید که به جهت وصول آن‌ها دقت لازم را اعمال می‌نماید.

برای آشنایی با بهترین کالاها برای واردات از چین کلیک کنید.

کاهش هزینه با تسهیل در اسناد حمل و نقل

وظیفه کارگزاران گمرکی در کاهش بها یا پیشگیری از هزینه‌های مازاد برگرفته از اسناد اهمیت بسیاری برخوردار است. بعضی از کشورها در راستای آسان‌سازی روند واردات، اسناد به‌خصوصی را برای ترخیص حذف می‌کنند.

ابداع اسناد مازاد امکان دارد باعث هزینه‌های بیشتری شود و فقدان تهیه اسناد موردنیاز ممکن است سبب افزایش هزینه‎های گمرکی گردد. این احتمال هم وجود خواهد داشت که محموله شما مجوز عبور از مرز را نداشته باشد.

کارگزاران گمرک باید تاجران بین‌المللی را با ارائه اطلاعات جدید پشتیبانی کنند. آنها همچنین می‌توانند با تسهیل در ایجاد کلیه اسناد و مدارک به واردکنندگان کمک کنند.

تحقیق در مورد محصولات تحت نظارت

در اغلب کشورها باید کالاهای خاص مطابق با مقررات و قوانین به‌خصوصی وارد شوند. در بعضی از کشورها امکان دارد هزینه‌های مازاد برای محصولاتی با شرایط خاص متحمل گردند. افسوس که این هزینه‌ها همواره پایین نیستند. شرایط کالاها تحت نظارت از چین به ایران متفاوت است. در حقیقت برخی از کالاها به جهت حفظ چگونگی تجارت داخلی بر اساس ضوابط خاصی مورد نظارت قرار می‌گیرند.

شناخت زنجیره تامین

کمپانی‌های زیادی در کشور ما و دیگر کشورهای هستند که مسئولیت تعیین تعرفه‌ها و محاسبه نرخ عوارض گمرکی را بر عهده دارند. بعضی از شرکت‌ها این مسئله را به ارائه‌دهندگان  خدمات حمل‌ونقل و بخش تأمین این‌گونه خدمات می‌سپارند. بعضی از این ارائه‌دهندگان توصیه می‌کنند که کالاها را به‌خوبی طبقه‌بندی کرده و نرخ عوارض را محاسبه نمایند.

بررسی اطلاعات قدیمی

در واقع برای نرخ‌ها و حقوق گمرکی شما برای تمام کالاهایی که قصد واردات و صادرات دارید می‌بایست اطلاعاتی را نیز ارائه دهید. این کار امکان دارد نیاز به مدت زمان زیادی داشته باشد و از سوی دیگر باتوجه‌به متغیر بودن قیمت‌ها، همواره اطلاعات درستی در دسترس شما قرار نگیرد.

 واردات بعضی از محصولات بیشتر از پیش شامل مالیات می‌گردند. قیمت‌هایی که تا سال گذشته اعتبار داشته‌اند امکان دارد تغییر یافته باشند. کالاها و محصولات رد شده در گمرک امکان دارد به علت در نظر گرفتن اطلاعات قدیمی، رد شده باشند.

واردات از چین بدون گمرک با علی والا

واردات از چین  بدون گمرک به دو صورت قانونی و غیرقانونی انجام می‌پذیرد. شرکت علی والا همیشه در تلاش بوده است تا تمامی واردات خود را به طور کاملاً قانونی انجام دهد تا مشکلی برای تجار محترم ایجاد نشود.  چنانچه ممکن است واردات بدون گمرک محموله در  معرض خطر مصادره توسط دولت در حین حمل‌ونقل قرار می‌گیرد.

واردات از چین بدون گمرک با علی والا
واردات از چین بدون گمرک با علی والا

شرکت‌های انجام‌دهنده این کار باید کلیه مسئولیت حمل‌ونقل را به‌صورت صددرصدی متقبل گردند. شرکت علی والا زمانی که حمل‌ونقل خود را به طور کاملاً قانونی انجام می‌دهد تمام محموله را به طور کامل و ۱۰۰ درصدی بیمه خواهد کرد و نیز به جهت رفاه حال مشتریان یک چک تضمینی به ارزش کالای مورد نظر به تجار عزیز خود تحویل می‌دهد.

سوالات متداول درباره واردات سریع از چین

 • برای واردات سریع از چین چه راه‌هایی وجود دارد؟

برای وارد کردن کالاها در کم‌ترین زمان ممکن دو راه عمده وجود دارد. یکی اینکه کارهای خود را به یک شرکت واسطه وارداتی بسپارید و دیگری اینکه اجناس مورد نیاز خود را از بازار ته لنجی تهیه کنید.

 • مراحل واردات از چین کدام است؟

برای واردات از چین باید مراحل خرید از چین، ارسال کالا و ترخیص کالا انجام شود.

فورواردر در چین

فرض کنید که بار شما با تاخیر به دست تاجر برسد، این مسئله می‌تواند آینده تجارت شما را تحت تاثیر قرار دهد. خوشبختانه، یک فورواردر شایسته می‌تواند همه نیازهای واردات و صادرات شما را برآورده سازد. دسترسی داشتن به یک فورواردر از چین و بدون شک مورد اعتماد این تاجران کمک می‌کند تا محصولات به هنگام به موقع می‌رسد و در مخارج واردات نیز صرفه‌جویی می‌شود. آن‌ها همواره دیدگاهایی را برای حمل‌ونقل بین‌المللی محصولات مدنظر دارند.

برای واردات از چین با علی والا در سریع ترین زمان و با کمترین هزینه کلیک کنید.

فهرست مطالب فورواردر از چین با علی والا:

 • فورواردر چه کسی است و نقش آن در واردات کالا
 • انواع مختلف فورواردر از چین به ایران
 • مزایای فورواردر از چین
 • بهترین فورواردر از چین را با علی والا بیابید
 • سوالات متداول راجع به فورواردر از چین

فورواردر چه کسی است و نقش آن در واردات کالا

پیش از اینکه بخواهیم در خصوص محاسن وجود فورواردر از چین بگوییم، لازم است کمی با وظایف مهم آن آشنا گردید. فورواردر شخصیت بسیار مهمی است که می‌تواند مشارکت با چینی‌ها را آسان کند. به عبارتی او متصدی شرکت‌های حمل‌ونقل است که محصولات سفارشی بین‌المللی را به دست بازرگانان و واردکنندگان می‌رساند.

برای حمل خرده بار از چین با علی والا کلیک کنید.

 واردکننده‌ای که می‌خواهد سفارش محصول از چین به ایران را جابه‌جا کند، ناچار نیست شخصاً با کمپانی حمل‌ونقل ارتباط داشته باشد. فقط نیاز به پیدا کردن یک کمپانی فورواردر معتبر و مورد اعتماد دارد. بعد از آن می‌تواند تمام مراحل و روش حمل محصول از چین به ایران را به آن کمپانی بسپارد.

یک فورواردر سفارش مشتری را می‌پذیرد، یک قرارداد و شرایط حمل محموله را پیشنهاد و با شخص وارد کننده به مباحثه می‌پردازند. به علاوه شخصی است که با سازمان‌های رسمی همچون اداره گمرک تعامل دارد، به عبارت دیگر مدارک مورد نیاز را تهیه می‌کند و تسویه حساب مشتریان را انجام می‌دهد.

فورواردر چه کسی است و نقش آن در واردات کالا
فورواردر چه کسی است و نقش آن در واردات کالا

افزون براین، فورواردر با واحدهای خارجی و قسمت‌های داخلی مشغول در انجام حمل‌ونقل نیز سروکار دارد. آن‌ها به علت داشتن روابط قوی می‌توانند با فورواردرهای ملی و بین‌المللی هم دیدار کنند. چنانچه بخواهیم مختصر یک فورواردر را تعریف کنیم باید بگوییم که یک متصدی چند منظوره است که وظیفه حمل و نقل محصول را از هر مکانی به مکان دیگر از سوی صاحب بار بر عهده می‌گیرد.

برای حمل و نقل از چین به ایران کلیک کنید.

از این رو وجود یک فورواردر از چین این فرصت را برای تجار فراهم می‌کند تا بدون واسطه و به سهولت با خرید محصول از تولیدکنندگان، محموله خود را به بهترین روش ممکن در ایران دریافت نمایند.

به طور معمول فورواردر با تمامی مراحل روند حمل‌ونقل برخورد دارد. او می‌بایست به دقت فکر کند که تمام فرایند جابه‌جایی محصول چگونه باید انجام شود. فورواردر ملی با تنظیم مراحل روند حمل و نقل در داخل کشور سروکار دارد، درصورتیکه فورواردر بین المللی ضمن همکاری با بازرگانان خارج از کشور، وظیفه حمل کالا به خارج از کشور را نیز برعهده دارد.گفتنی است که گستره فعالیت فورواردر نه تنها شامل خدمات حمل و نقل حتی خدمات مرتبط با تهیه و توزیع هم می‌شود.

انواع مختلف فورواردر از چین به ایران

 • فورواردر هوایی از چین به ایران؛ حمل‌ونقل هوایی دربرگیرنده برنامه‌ریزی و ترتیب دادن حمل محموله از یک نقطه به نقطه‌ای دیگر به وسیله هواپیما است. افزون براین، حمل‌ونقل هوایی وقت زیادی نمی‌برد و علیرغم تصور عموم، آنچنان هم گران نیست.
 • فورواردر زمینی از چین به ایران؛ حمل‌ونقل به صورت زمینی برای واردات محصولاتی که حجم بسیاری دارند، ایده‌آل است. اغلب برای واردات کالاهای خاص مانند مصالح ساختمانی از فورواردرهای زمینی کمک گرفته می‌شود.
 • فورواردر دریایی از چین به ایران؛ اغلب واردکنندگان برای ارسال اقلام بزرگ یا در مقدارهای زیاد حمل‌ونقل دریایی را ترجیح می‌دهند. فورواردرهای دریایی از چین به ایران تخصص دارند و از مقررات مربوط به انتقال محموله مطلع هستند. افزون براین، حمل‌ونقل دریایی در قیاس با حمل‌ونقل هوایی مقرون به صرفه است.

برای استفاده از خدمات کارگو در چین شرکت بازرگانی علی والا کلیک کنید.

مزایای فورواردر از چین

در ادامه این مقاله به بیان مزایای وجود فورواردر از چین خواهیم پرداخت.

بهترین نرخ حمل و نقل

تجارت بین‌الملل و با وجود افزایش نرخ ارز، حتی واردات محصولات چینی بدون واسطه به ایران می‌تواند گران و پرهزینه باشد. اما وجود یک فورواردر که به کمپانی‌های متفاوت حمل‌ونقل دسترسی دارد، بر حسب معمول بهترین قیمت‌ها را بیان می‌کند.

از این رو ظرفیت اپراتورها به سرعت تغییر می‌کند، امکان دارد یک روز سریع‌تر یا دیرتر نرخ‌های مناسب‌تری وجود داشته باشد. یک فورواردر می‌تواند برای به دست یابی به‌صرفه‌ترین نرخ مذاکره کند.

یک فورواردر چینی می‌تواند بهترین قیمت را به تجار پیشنهاد کند. اگرچه همواره بهترین قیمت الزاما ارزان‌ترین نخواهد بود. کمپانی‌های حمل‌ونقل به صورت هوایی و دریایی امکان دارد پیشینه قابل اطمینان متفاوتی داشته باشند و یا امکان دارد خدماتی را در هنگامی که متناسب با برنامه شما باشد، ارائه ندهند.

برای اطلاع از هزینه حمل کالا از چین کلیک کنید.

افزون براین، اکثر فورواردرها قیمت‌های تخفیفی را به مشتریان عادی و افرادی که بار‌های بزرگ ارسال می‌کنند، ارائه می‌دهند. آنها لوازم مورد نیاز برای جابه‌جایی محموله‌ها را به طور عمده و در مقدارهای بسیار زیادی خریداری می‌کنند. به همین خاطر است که اکثر فورواردرهای چینی خدمات درجه یک را با قیمت‌های اقتصادی ارائه می‌دهند.

مزایای فورواردر از چین
مزایای فورواردر از چین

تجمیع محصولات

دسترسی به یک فورواردر از چین فرصت جابه‌جایی مجموعه‌ای از محصولات به طور هم‌زمان را فراهم می‌سازد. یک فورواردر می‌تواند مخارج خود را در هنگام حمل محموله کامل کاهش دهد.

 خدمات باربری که برای اکثر از مشتریان عمل می‌کند، میتواند بار‌های کوچکتر را از کمپانی‌های مختلف ترکیب کند تا یک محموله کلان را جبران کند. یکپارچه‌سازی حمل‌ونقل مشکل است؛ چرا که چندین طرف درگیر هستند، اما یک کمپانی حمل‌ونقل وسیع می‌تواند این پیچیدگی را برای شما به خوبی انجام دهد.

برای آشنایی با بهترین کالاها برای واردات از چین کلیک کنید.

انتخاب سریعترین مسیر

همواره با طیف وسیعی از واردکنندگان محصول از چین به ایران مواجه شده‌ایم که خواهان رسیدن محموله‌های خود در کمترین زمان ممکن هستند. تعویق در رساندن محصول به مقصد می‌تواند رضایت مشتری را کاهش دهد. به همین علت امکان دارد آن‌ها در پی واردکنندگان دیگری میروند که می‌توانند محموله‌های سفارشی را در زمان سریع‌تری به دست مشتریان برسانند.

یک کمپانی حمل‌ونقل محصول یا فورواردر با دستیابی به مجموعه‌ای از کمپانی‌های حمل‌ونقل معتبر و قابل اعتماد می‌تواند کمک کند تا بار‌های سفارشی اشخاص در کم‌ترین زمان ممکن به دست‌شان برسد.

تحویل به موقع محموله

نکته‌ای که اکثر اوقات تجار از تولید‌کنندگان چینی تقاضا دارند، تحویل به موقع محموله است. دسترسی به یک فورواردر چینی معتبر برابر است با تحویل به موقع محموله. بعضی از واردکنندگان محصولات چینی خود دارنده کسب‌وکار هستند و با مشتریان بسیاری ارتباط دارند.

در صورتی که یک واردکننده نتواند محموله سفارشی خود را سر موعد مقرر به مشتریان تحویل دهد، امکان دارد بازار فروش خود را از دست بدهد و مشتریان به او دیگر اعتماد نداشته باشند. هنگامی که باری در خارج از کشور گم می‌شود، مشتریان خود را در ضرر می‌بینند؛ چراکه کار بسیاری نمی‌توانند انجام دهند.

وجود فورواردر به این دست از تجار کمک می‌کند تا با پیگیری‌های بسیار و ردیابی محموله سر موعد مقرر به دست‌شان برسد. یک فورواردر چینی دارای کارگران ماهری است که از برنامه‌ریزی روند حمل‌ونقل تا در مدت تحویل به طور حرفه‌ای عمل می‌کنند.

سیستمهای ردیابی کارآمد

ممکن است مدت زمان مشخصی به طول بیانجامد تا بار شما سرانجام به مقصد برسد. اکثر واردکنندگانی که از چین انواع محصولات را وارد می‌کنند، دلواپس از دست دادن بار‌های خود در طی مسیر هستند. اما این نگرانی هنگامی که با یک فوروادر معتبر چینی همکاری داشته باشید، بیهوده تلقی می‌شود. چرا که آن‌ها به خوبی می‌توانند محموله‌های شما را ردیابی نمایند.

 با اینکه انتخاب‌هایی برای تحویل محصول به واسطه خدمات دیگر وجود دارد، ولیکن کمپانی‌های حمل‌ونقل معتبر بار شما را پیگیری می‌کنند. با توجه به فعال بودن ردیابی حمل‌ونقل، مشتریان می‌دانند که بار آنها در چه مرحله‌ای قرار دارد و چه وقتی به دست‌شان خواهد رسید.

امنیت بالا

مهم‌ترین مزیت وجود فورواردر از چین را می‌توان به امنیت بسیار بالای آن اشاره کرد. بازرگانان بزرگ بر حسب معمول سفارش‌های عمده با ارزش چند میلیون دلاری سفارش می‌دهند. در این شرایط چه کمپانی حمل‌ونقلی می‌تواند محموله‌های سفارشی او را به آسانی به ایران برساند، بدون اینکه نگرانی برای تامین امنیت محصولات داشته باشد.

فورواردرهای چینی وسایل، تجهیزات و محفظه‌های خوبی برای نگه‌داری انواع کالاها دارند. آنها اطمینان حاصل می‌کنند که قطعات شکننده را با بیشترین مراقبت نگه دارند. همچنین فورواردرهای چینی با بسته‌بندی کامل، اجناس کوچک و ظریف را بدون اینکه به آن‌ها صدمه‌ای وارد شود به مقصد می‌رسانند. آن‌ها از سیستم‌های دیجیتالی مناسب برای ارسال سفارش‌ها استفاده می‌کنند، به همین خاطر است که تضمین می‌کنند که بار‌های سفارشی کاملا ایمن به دست شما خواهد رسید.

بهترین فورواردر از چین را با علی والا بیابید

موسسان مجموعه علی والا با سال‌ها تجربه در زمینه واردات انواع محصولات از چین شرایط راحتی را برای ایرانیان فراهم نموده‌اند. افزون بر اینکه می‌توانید محصولات مورد نیاز کسب‌وکار خود را از طریق این مجموعه از چین سفارش دهید و به ازای مبلغ سفارشات خود از این شرکت چک ضمانت دریافت نماید. شرکت علی والا با طیف وسیعی‌ از فورواردرهای چینی مرتبط است تا محموله‌های سفارشی شما در با صرفه‌ترین شکل و به سرعت به دست‌تان برساند.

بهترین فورواردر از چین را با علی والا بیابید
بهترین فورواردر از چین را با علی والا بیابید

سوالات متداول راجع به فورواردر از چین

در کمپانی علی والا فورواردر چه کارهایی انجام می‌دهد؟

کمپانی علی‌والا با سالها تجربه خود در عرصه واردات و صادرات به مشتریان خود خدمات و سرویس‌دهی می‌کند. کمپانی علی‌والا با داشتن دفتر و انبار در کشورهای چین و امارات امور بازرگانی مشتریان را پیگیری می‌کند. نقش فورواردر به این معناست که به عنوان مثال چنانچه شما خریدی در کشور چین انجام داده‌اید و از انبارهای کمپانی علی‌والا دور هستید فورواردرهای ما ترتیبی اتخاذ می‌دهند تا محموله شما در بهترین شرایط و کم‌ترین زمان ممکن به انبارهای این کمپانی برسد و هرچه سریع‌تر آماده ارسال به کشورمان گردد.

آیا فورواردر فرد مورد اعتمادی است؟

تمامی کارکنان مجموعه علی والا چه در ایران و چه در خارج از کشور دارای ضمانت و اعتبار معتبر از سوی این مجموعه هستند. مجموعه بازرگانی علی‌والا با سال‌ها تجربه و اعتبار کلیه کارکنان خود را ضمانت می‌کند؛ چرا که در این شرکت همه شرایط و ضوابط بطور کاملا قانونی انجام می‌پذیرد.

هزینه فورواردر از چین و خدمات آن چه میزان است؟

نرخ خدمات فورواردر در شرکت علی والا بسته به نوع کشور و نوع خدمات و نیز فاصله شهر مد نظر با انبارها متفاوت است. هم اکنون به علت نوسانات شدید ارزی هزینه های ریالی این خدمات نامشخص و هر روزه در حال تغییر است. زیرا فرد فورواردر در خارج از کشور این خدمات را بطور غیر ریالی یعنی با درهم، یوان با مجموعه علی‌والا محاسبه می‌کند.

حمل و نقل از چین به ایران با علی والا

نرخ حمل و نقل از چین به ایران در دوره‌های زمانی متفاوت و با توجه به روش‌های مختلف ممکن است، متفاوت باشد. برای حمل محموله از چین به ایران با علی والا تماس بگیرید.

برای واردات از چین با علی والا در سریع ترین زمان و با کمترین هزینه کلیک کنید.

فهرست مطالب حمل و نقل از چین به ایران با علی والا:

 • شرکت حمل و نقل از چین به ایران
 • حمل و نقل دریایی از چین به ایران
 • حمل و نقل ریلی از چین به ایران
 • حمل و نقل هوایی از چین به ایران
 • عوامل موثر بر حمل کالا از چین به ایران
 • معتبر ترین شرکت حمل و نقل بین المللی
 • حمل دریایی از چین
 • حمل کالا دریایی از چین
 • حمل دریایی از چین به ایران
 • حمل دریایی از چین به دبی
 • حمل بار دریایی از چین
 • حمل هوایی از چین
 • حمل کالا هوایی از چین
 • حمل هوایی از چین به ایران
 • حمل هوایی از چین به دبی
 • حمل بار هوایی از چین
 • سوالات متداول حمل و نقل از چین به ایران

شرکت حمل و نقل از چین به ایران

ویژگی بسیار مهمی که مجموعه علی والا را از دیگر شرکت‌های بازرگانی متفاوت می‌کند، چک ضمانتی است که این مجموعه در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهد. هم اکنون یکی از نگرانی‌های اصلی مشتریان یافتن یک کمپانی واسطه معتبر است تا بتوان به آنها اعتماد کنند.

برای حمل خرده بار از چین با علی والا کلیک کنید.

کمپانی بازرگانی علی‌والا به عنوان برترین کمپانی بازرگانی در عرصه واردات کالا از چین، پس از عقد قرارداد رسمی با تاجر یک چک تضمین به نرخ خرید کالای مشتری در اختیار او قرار می‌دهد، بدین ترتیب هیچ گونه نگرانی در خصوص رسیدن محصول به دستتان وجود نخواهد داشت.

شرکت حمل و نقل از چین به ایران
شرکت حمل و نقل از چین به ایران

نکته قابل ملاحضه‌ی دیگر که علی‌والا را به بهترین کمپانی بازرگانی در زمینه واردات محصول از چین به ایران تبدیل نموده است؛ سرویس ارسال Door to Door است که  به ندرت در دیگر کمپانی‌های بازرگانی واردات محصول وجود دارد. در سرویس Door to Door محصول شما در چین از فروشنده و یا تولید کنند تحویل گرفته خواهد شد و پس از طی نمودن تمامی فرایندهای گمرکی، محصول مد نظرتان تا جلوی درب انبار شما در ایران حمل می‌گردد.

یکی دیگر از دغدغه‌هایی که تجار با آن روبه‌رو هستند، انبارداری در  کشور چین است. اکثر بازرگانانی که قصد واردات انواع محصول از چین را دارند، به یک انبار در این کشور نیازمند هستند تا کالای خود را  در آنجا نگهداری نمایند.

برای واردات بدون گمرک با علی والا در سریع ترین زمان و با کمترین هزینه کلیک کنید.

در این صورت بهترین انتخاب استفاده از خدمات انبارداری شرکت بازرگانی علی والا است. از این رو چنانچه محصولات شما که از فروشندگان مختلف خریداری شده است، به یک انبار مشخص که زیر نظر کمپانی علی‌والا است، ارسال خواهد شد.

حمل و نقل دریایی از چین به ایران

 از روش‌های حمل و نقل از چین به ایران، ارسال به وسیله کشتی و از راه دریا است. برای هر شخصی که با کشتی بارهای سفارشی خود را از چین به ایران وارد می‌کند، به خوبی می‌داند که این روش گزینه‌ای اقتصادی برای حمل و نقل محموله‌های وارداتی محسوب می‌گردد. به عبارتی بیش از ۹۰ درصد محصولات وارداتی از چین و تمام نقاط جهان با کشتی ارسال می‌شوند.

صنعت حمل و نقل دریایی رقابتی‌ترین نرخ‌های حمل و نقل را به واردکنندگان به خصوص در مسافت‌های متمادی، ارائه می‌دهد. متقابلا، بعضی ارزیابی ها نشان می‌دهند که هزینه حمل و نقل دریایی از چین به ایران بطور معمول چهار تا شش برابر ارزان‌تر از حمل و نقل به صورت هوایی است. صرف نظر از حجم و ابعاد بار شما، شرکت‌های حمل و نقل دریایی برحسب معمول می‌توانند نیازهای شما را در این عرصه برآورده سازند.

بار‌های کوچک‌تر را می‌توان با سایر بارها دسته‌بندی کرد تا یک کانتینر را پر کند و امکان تقسیم نرخ خدمات حمل و نقل را فراهم می‌سازد. بار‌های بزرگ‌تر را که می‌توانند یک یا چند کانتینر را پر کنند و گزینه‌های بسیاری را به فرستندگان ارائه ‌می‌دهند. در حقیقت، کشتی‌ها ایده‌آل‌ترین روش برای حمل حجم بالایی از بار هستند، چرا که برای حمل مقادیر بسیاری از محصولات یا مواد خام مورد نیاز کارخانه‌ها طراحی شده‌اند.

برای واردات توسط فورواردر از چین با علی والا کلیک کنید.

روی هم رفته نرخ حمل و نقل دریایی از کشور چین به مسائلی همچون نوع قرارداد و کانتینر انتخابی وابسته است. افزون بر این بهتر است بدانید که نرخ حمل کالا از کشور چین به ایران آن هم از راه دریا برای محصولات وارداتی رده بالا و قیمتی، دو برابر بیش از محصولات معمولی است. کانتینرهای دریایی برای حمل محموله در سه دسته ۲۰ و ۴۰ فوتی و ۴۰ های‌کیوب ظرفیت دارند.

حمل و نقل ریلی از چین به ایران

در سال ۲۰۱۷ میلادی امکان ارسال بار با قطار به طور مستقیم از چین به ایران فراهم شده است. البته در آغاز رویت یک قطار چینی در ناوگان ریلی ایران که بارهای سفارشی تجار ایرانی را حمل می‌کرد کمی شگفتی تاجران را برانگیخت. بعد از گذشت چندین سال به عنوان یکی از شیوه‌های اقتصادی حمل محصولات از چین به ایران شناخته می‌شود.

برای استفاده از خدمات کارگو در چین شرکت بازرگانی علی والا کلیک کنید.

دلایل متفاوتی وجود دارد که بر روی هزینه‌های حمل و نقل ریلی از چین به ایران تاثیر مستقیم می‌گذارد. به همین دلیل هم نمی‌توان نرخ مشخصی را برای آن بیان نمود. همانند دیگر شیوه‌ها نوع قرارداد امضا شده با تولیدکننده، نوع واگنی که در نظر می‌گیرید و سپس حجم محصولات و در پایان مسافتی که قطار باید بپیماید، روی نرخ حمل و نقل از چین به ایران با قطار اثر خواهد گذاشت. موعد تحویل محموله نیز به طور تقریبی ۲  هفته اعلام شده است.

حمل و نقل ریلی از چین به ایران
حمل و نقل ریلی از چین به ایران

قطارهای باربری چینی که مقصد آن‌ها ایران باشد از دو طریق می‌توانند عبور کنند. مسیر قدیم و جدید. مسیر قدیم از شهرهای شانگهای و ایوو می‌گذرد و در پایان به مشهد و از مسیر ریلی مشهد به تهران می‌رسد. مسیر جدید نیز از شهرهای چین همچون چانگشا، آلا شانکو، دوستیک، بولشاک، شلجیکا می‌گذرد و در انتها به مسیر ریلی قزاقستان و ترکمنستان وارد می‌شود. سپس به مسیر ریلی سرخس وارد و از آنجا راهی شهر تهران خواهد شد.

حمل و نقل هوایی از چین به ایران

برای هر شخصی که باری را در سطح بین‌المللی ارسال می‌کند، به خوبی می‌دانند که حمل و نقل هوایی خدمات سریع و انعطاف‌پذیر را به تجار و بازرگانان ارائه می‌کند. این شیوه حمل و نقل و ارسال محصول را بیشتر واردکنندگانی که موعد زمان و تحویل آنی کالاهای وارداتی از چین برای‌شان اهمیت بسیاری دارد را انتخاب می‌کنند. آنچه که بر روی حمل و نقل هوایی از چین به ایران اثر می‌گذارد وزن و نوع بار، نوع محصول و کلاس خطر و نوع قرارداد یا به عبارتی اینکوترمز است.

برای واردات ساعت از چین با علی والا در سریع ترین زمان و با کمترین هزینه کلیک کنید.

مهم‌ترین مسئله‌ای که روی هزینه ارسال و حمل و نقل هوایی از چین به ایران اثر می‌گذارد، وزن حقیقی و ابعاد بار سفارشی است. مقصود از وزن حقیقی همان عددی است که بر روی ترازو یا باسکول مشاهده می‌شود و منظور از  ابعاد، وزن محصول با محاسبه جعبه بسته‌بندی شده در آن است. به هر صورت برای حمل محموله با هواپیما باید روی وزن و ابعاد سفارشات خود توجه داشته باشید.

هزینه حمل و نقل هوایی از چین به ایران برای محصولات بیش از ۳۰۰ کیلوگرم ارزان‌تر از سفارش‌هایی با وزن کمتر از این مقدار است. از این رو در این شیوه حمل محموله نیز سفارش‌های کلی نرخ ارسال کمتری می‌پردازند.

بزرگترین مزیتی که این شیوه حمل و نقل محموله نصیب تجار و واردکنندگان می‌کند، تحویل سریع و به موقع محصول است. بنابراین می‌توان به محل‌های دریافت محموله و پایانه‌های هوایی بسیار کنترل شده و ایمن اشاره نمود که خطر سرقت یا صدمه را به محصولات سفارشی را محدود می‌کنند.

برای اطلاع از هزینه حمل کالا از چین کلیک کنید.

اغلب کمپانی‌های خدمات حمل و نقل هوایی، ردیابی براساس وب ارائه می‌دهند که برای بازرگان این امکان را فراهم می‌کند تا وضعیت محموله خود را در زمان حال از مقصد تا رسیدن بررسی نمایند.

از مزایای دیگری که می‌توانیم برای این گونه حمل و نقل  بیان کنیم، نرخ مناسب بسته‌بندی بار است. از این رو که محموله در بسته‌بندی‌های بسیار سبک وزن حمل می‌شوند، نیاز کمتری به مواد بسته‌بندی و ظروف وجود دارد. جالب است بدانید که ترخیص محصولات وارداتی در فرودگاه امام در کم‌ترین زمان ممکن انجام می‌شود، چرا که تمامی روند کار به صورت کاملا مکانیزه صورت می‌پذیرد.

حمل و نقل هوایی از چین به ایران
حمل و نقل هوایی از چین به ایران

عوامل موثر بر حمل کالا از چین به ایران

هر چند که نرخ حمل و نقل به علت شرایط ارز همواره در حال تغییر است، اما یک نکته مهم وجود دارد. آن هم تأثیر آن بر نرخ کل محصولات  وارداتی از چین است. هزینه های برآورد برای حمل و نقل محموله‌های سفارشی از چین برای واردکننده مهم محسوب می‌شود. ولیکن اینکه چه عواملی روی هزینه حمل و نقل اثر می‌گذارد از مواردی است که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

 • ابعاد و حجم و وزن بار سفارشی: ابعاد بسته، به عنوان یک عامل اثرگذار برروی نرخ حمل محصول از چین به ایران شناخته می‌شود. ابعاد در حقیقت یک تکنیک قیمت‌گذاری است که اندازه و ابعاد کالا مدنظر را برای تعیین نرخ کلی حمل و نقل آن تعیین می‌کند.
 • سرعت حمل و نقل: در صورتی که یک تاجر قدرتمند و البته با تجربه هستید به خوبی می‌دانید که تحویل در موعد مقرر یا سریع محصولات سفارشی شما از این کشور به چه میزان می‌تواند بازار خوبی را برای شما فراهم سازد. با این وجود، زمان‌های حمل و نقل کوتاه‌تر برحسب معمول نیازمند هزینه بیشتری هستند، اگرچه اغلب واردکنندگان خواهان این هستند که در سریع‌ترین زمان ممکن محموله های سفارشی خود را تحویل بگیرند.
 • عوارض گمرکی و دیگر مالیات‌ها: افزون بر مناطق حمل و نقل، شما باید هزینه‌های به خصوص کشور را هم در نظر بگیرید، به ویژه برای حمل و نقل برون مرزی. این مسئله شامل عوارض واردات و تعرفه‌های خاص محصول می‌گردد. مرتبط با این موضوع، دانستن ارزش کمترین یا آستانه‌ای که اغلب به وسیله سایر کشور تعیین میشود و اینکه در آن هیچ گونه عوارض گمرکی برای محصولات وارداتی اعمال نخواهد شد، برای شما و مشتریانتان مفید است.
 • هزینه‌های مازاد تحویل: هزینه‌هایی که امکان دارد به علت تاخیر ارسال و برای تحویل از گمرک بر روی محصولات وارداتی اعمال شود را شامل می‌شود. گاهی نیز ممکن است کالا‌های سفارشی بالاتر از وزن، اندازه و یا ابعاد تعیین شده باشند. این موضوع می‌تواند به مقدار قابل ملاحظه ای نرخ‌های حمل و نقل را افزایش دهند. در نتیجه اطلاع از این مسئله می‌تواند مفید باشد؛ چنانچه نمی‌خواهید با هزینه‌های مازاد خارج از قیمت اصلی شگفت زده شوید.
 • بیمه حمل و نقل: هزینه‌های مازاد دیگری که بایستی مدنظر قرار گیرد، بیمه حمل‌و‌نقل است. اغلب کمپانی‌های حمل و نقل محصول از کشور چین گزینه بیمه را ارائه می‌دهند. این گزینه به بازرگانان اطمینان خاطر می‌دهد که سفارشات آن‌ها با آسودگی و بدون آسیب دیدگی به دست‌شان می‌رسد.

برای آشنایی با بهترین کالاها برای واردات از چین کلیک کنید.

معتبر ترین شرکت حمل و نقل بین المللی

دسترسی به شرکت حمل و نقل بین المللی معتبر که بتوان حمل کالا از چین به ایران یا از هر مقصدی را به آن سپرد، اهمیت زیادی دارد. شرکت بازرگانی علی والا به واسطه تجربه کاری و ارتباط با شرکت‌های کارگو معتبر می‌تواند به واردکنندگان کالا کمک کند. اما شرکت‌های حمل و نقل چه ویژگی‌هایی دارند؟! یک شرکت خوب معمولا مشهور است، قیمت رقابتی و خدمات جامع ارائه می‌دهند. همچنین به شبکه حمل و نقل ایده‌آلی هم دسترسی دارند.

حمل دریایی از چین

اکثر محصولاتی که در مرزهای کشور تولید نمی‌شود، از دو دریای شمال و جنوب و از چین وارد می‌شوند. بدان جهت که کشورمان از سمت شمال به دریای خزر و از سمت جنوب به خلیج‌فارس و دریای عمان به پایان میرسد، بنادر تجاری بسیار مهمی را دارا است. حمل و نقل از طریق دریا نسبت به دیگر روش‌های حمل و نقل سرعت کمتری دارد و شرایط بد آب و هوایی هم می‌تواند سبب تأخیر بیشتر گردد.

نرخ حمل محصول به صورت دریایی از چین با توجه به بسته‌بندی محصول، حجم یا وزن و نیز حقوق گمرکی در هر دو بندر تعیین می‌گردد. با این وجود، برای درک بهتر نرخ حمل و نقل، مثال زیر را در نظر بگیرید: یک کانتینر ۲۰ فوتی از بندرشانگهای چین، به بندرعباس ایران، به طور میانگین ۸۵۰ دلار برای شما خرج خواهد داشت.

با وجود اینکه چنانچه بندر تحویل بندر امام‌خمینی(ره) و بندر بارگیری بندر گوانگژو چین باشد، نرخ آن در حدود ۱۴۲۰ دلار آمریکا خواهد بود. بعضی از مالیات‌ها و مخارج خدمات برحسب نرخ‌های رسمی به این مخارج حمل و نقل اضافه خواهد شد.

حمل دریایی از چین
حمل دریایی از چین

حمل و نقل دریایی روش ترجیحی حمل و نقل بین دو کشور چین و ایران است. به طور تقریبی ۹۰٪ از همه ی کالاهای مبادله شده به این روش حمل می‌شود. تجار بین‌المللی در ایران به این علت به این راهبرد علاقه دارند که به آنها اجازه می‌دهد حجم بسیاری از محصولات را با هزینه‌ای بسیار پایین وارد نمایند.

حمل کالا دریایی از چین

یکی از روش‌های متداول که در سراسر دنیا برای واردات کالا سراغ آن می‌روند، حمل کالا از مسیر آبی و دریا است. چین یکی از مقاصد اصلی تاجران برای خرید و واردات محصول است و مسیر دریایی این کشور برای انتقال محموله‌های خریداری شده همیشه در حال فعالیت است.

حمل دریایی از چین به ایران

رابطه تجاری بین این دو کشور باعث شده تا حمل و نقل از چین به ایران آن هم از دریا به طور مداوم فعالیت داشته باشد. در صورتی که برخی از بازرگانان توانایی پرداخت هزینه جابه‌جایی محموله‌های وارداتی از چین با هواپیما را نداشته باشند، سراغ مسیر دریایی می‌روند. حمل دریایی از چین به ایران هم مقرون به صرفه است و هم از امنیت لازم برخوردار است.

حمل دریایی از چین به دبی

 از پرکاربردترین روش‌های حمل بار از کشور چین به ایران، حمل دریایی از چین به واسطه دبی است. این روش در بین تجار بسیار متداول است. با وجود اینکه تحریم‌های بین‌المللی جریان واردات محصول به ایران را متوقف کرده است، روش حمل دریایی از چین به واسطه دبی و بعد انتقال آن به ایران، انتخاب خوبی برای تجار است.

کشور امارات به علت موقعیت جغرافیایی خود در خاورمیانه، مقصد مناسبی برای تجارت بین‌المللی است. از آنجایی که امارات در همسایه گی ایران قرار دارد، می‌توان با ارسال محصول از چین به دبی، پروسه واردات محصول به کشور را آسان کرد. حمل و نقل از چین به دبی به تجار اجازه می‌دهد تا تجارت بین‌المللی خود را با کمترین هزینه ممکن انجام دهند.

علل حمل بار از چین به دبی را می‌توان در چند جمله خلاصه نمود:

 • ممنوعیت حمل بار خرده‌فروشی به کشورمان
 • تحریم‌های بین‌المللی موجب شده در بسیاری از موارد فروشنده علاقه‌ای به ارسال کالای خود به کشور تحریم شده نداشته باشد؛ از این رو تجار می‌توانند دبی را به عنوان مقصد خود انتخاب نمایند تا کالای آنها بدون هیچ گونه مشکلی ارسال گردد.
 • در حمل دریایی از چین به دبی مخارج کمتر و سرعت انتقال بیشتر خواهد بود. با توجه به مسیر مستقیم حمل و نقل از چین به بندر جبل‌علی در دبی، هر زمان که بخواهید می‌توانید یک کمپانی حمل و نقل برای انتقال بار خود پیدا کنید. این مسئله به‌موجب رقابت میان کمپانی‌های حمل و نقل شده است که هریک تلاش می‌کنند بار شما را با هزینه کمتری ارسال کنند.
 • امکان ارسال کالا به مناطق آزاد جنوب کشور و به کارگیری از معافیت‌های ویژه
حمل دریایی از چین به دبی
حمل دریایی از چین به دبی

 در اغلب موارد حمل بار به ایران به طور خرده‌فروشی امکان پذیر نیست. چنانچه بخواهیم مستقیم به ایران محصول وارد کنیم باید از طریق باربری هوایی اقدام کنیم که مخارج بالایی دارد.

حمل بار دریایی از چین

ایران به عنوان یکی از وسیع‌ترین کشورهای خاورمیانه که دارای بنادر دریایی معروف و بزرگی است. روزانه هزاران کانتینر به این بنادر دریایی وارد و خارج می‌شود.

برای حمل بار دریایی از چین، می بایست یکی از این بنادر زیر را برگزینید:

 • بندرعباس (IRBND)
 • بندر بوشهر (IRBUZ)
 • بندر امام خمینی (IRBKM)
 • بندر چابهار (IRZBR)
 • بندر خور الزبیر (IQKHA)
 • بندر خرمشهر (IRKHO)

پیشنهاد می‌کنیم که بندرعباس (IRBND) یا بوشهر (IRBUZ) را انتخاب نمایید؛ چرا که برحسب معمول مخارج حمل و نقل به این دو بندر کم‌تر است همچنین فرایند گمرکی در این دو بندر سهل‌تر از سایر بنادر دریایی در ایران است.

زمان حمل و نقل و حتی زمان تحویل برای حمل دریایی از چین به ایران به عوامل زیادی بستگی دارد. عواملی همچون اینکه سرویس FCL یا LCL را انتخاب کنید. از کدام بندر در چین محموله ارسال می‌کنید و بندر مقصد درکجا قرار دارد. در آخر از خدمات ارسال مستقیم استفاده خواهید کرد یا خیر.

حمل هوایی از چین

حمل هوایی از چین به کشورمان عبارت‌اند از محموله‌ای از بسته‌ها و محصولات است که از طریق هواپیما به ایران منتقل می‌شود. حمل‌و‌نقل از چین به ایران  با وسایل نقلیه هوایی، انتقال به سراسر جهان را آسان‌تر می‌کند. روش حمل‌و‌نقل هوایی در قیاس با دیگر روش های حمل‌و‌نقل کالا مثل حمل‌و‌نقل ریلی و حمل و نقل دریایی در کمترین زمان و ایمن‌تر است.

صنعت حمل و نقل هوایی در سال‌های گذشته به صورت منظم توسعه پیدا کرده است و به عنوان یکی از راه های تخصصی و سریع‌تر برای حمل کالاها شناخته شده است. پروسه حمل و نقل محموله نیاز به اقدامات ضروری بسیاری دارد که بوسیله باربری و حمل و نقل هوایی انجام می گیرد؛ بر این اساس در این قسمت، شیوه نامه هایی را در مورد نحوه انجام پروسه حمل هوایی از چین به ایران عرضه می‌کنیم.

مرحله مهم در پروسه حمل و نقل وجود دارد.  حمل هوایی از چین به ایران بدون رعایت این ۴ مورد انجام نخواهد شد. بنابراین پیش از اینکه محصول خود را به کمپانی حمل و نقل تحویل دهید، حتماً این ۴ مورد را مدنظر قرار دهید.

حمل هوایی از چین
حمل هوایی از چین

 جمع آوری و بسته بندی محموله

مونتاژ محصول برای مشتریان و تهیه لیست عدل بندی الزامی است. نیاز است بدانید که حمل و نقل محصول بدون بسته‌بندی و چیدمان ممکن نیست و مواد داخل بسته بایستی مرتب باشند. زمانی که محصول مونتاژ شد، می‌توانیم مرحله بعدی را آماده سازی کنیم.

انتقال محموله به کامیون

بعد از مرحله بسته‌بندی، محصولات شما برای انتقال به فرودگاه میبایست به کامیون ها انتقال یابند. جای نگرانی نیست، شرکت‌ها بهترین کامیون‌ها را برای باربری هوایی به ایران انتخاب نموده‌اند تا محموله شما کاملاً سالم به مقصد برسند. تنها به خاطر داشته باشید که بیمه حمل و نقل بار خود را دریافت نمایید.

سند حمل و نقل

این مرحله بسیار ضروری و مهم است. مدارک بوسیله شرکت حمل و نقل برای شما آماده می‌شود. این اسناد دربردارنده اطلاعاتی درباره محصولات، پرداخت‌ها، زمان حمل و نقل و دیگر مواردی است که همواره باید نگه دارید. به خاطر داشته باشید، این اسناد به عنوان مدرکی برای ترخیص کالاهای شما از گمرک بسیار ضروری هستند.

ورود کالا به کشور

در این مرحله محصولات شما از طریق هواپیما به سوی مقصد یعنی ایران پرواز می‌کند و همینکه به فرودگاه مقصد رسید به انبار مخصوص انتقال خواهد یافت. پس از پشت سرگذاشتن فرایندها و ارزیابی‌های لازم، تجار می‌تواند محصول خود را از انبار تحویل بگیرد.

حمل کالا هوایی از چین

اگر برای واردات کالا از چین به مقصد ایران عجله دارید، یکی از بهترین و سریع‌ترین روش‌ها برای انتقال، حمل کالا هوایی از چین است. سرویس حمل و نقل از چین به ایران نیز به صورت هوایی فعالیت دارد. عموما از شیوه کارگو که انتقال بار با هواپیمای باری است، استفاده می‌کنند. البته در این شیوه به نوع و حجم کالاها نیز بستگی دارد.

حمل هوایی از چین به ایران

این پاراگراف مخصوص تاجرانی است که قصد دارند محموله و بار سفارشی خود را در سریع‌ترین زمان ممکن از چین راهی ایران کنند. حمل هوایی از چین به ایران، یکی از سریع‌ترین راه‌حلی است که می‌تواند به چنین افرادی کمک کند. نکته مهم این است که برای ترخیص کالا مقصد بندر امام خمینی نیازی نیست که افراد ساعت‌ها زمان بگذارند؛ زیرا همه مراحل به صورت الکترونیکی انجام می‌شود.

حمل هوایی از چین به دبی

یکی از بهترین و سریع‌ترین روش‌های حمل و نقل از چین به ایران، حمل هوایی از چین به شهر دبی و پس از آن به ایران است. در این روش محصول شما به وسیله هواپیما به کشور امارات متحده عربی حمل می‌گردد که برحسب معمول از این روش برای واردات محصول در مقدارهای کمتر استفاده می‌شود.

به عنوان یک تاجر، امکان دارد بخواهید نمونه‌هایی از محصولاتی را که  قصد دارید به طورعمده وارد کنید، ارزیابی یا مشاهده کنید. شما می‌توانید این کار را با استفاده از حمل و نقل هوایی از چین به دبی به سرعت انجام دهید. در مجموع حمل هوایی از چین به دبی برای واردات کالاهای خرده فروشی یا محصولاتی که نیاز به حمل سریع دارند بسیار مناسب است.

از طرف دیگر، بیش از ۶۰ فرودگاه بین‌المللی چین را به سایر کشورها متصل می‌کند. فرودگاه‌های چین نیز از نظر ترافیک مسافری و نیز از نظر حمل و نقل محصول، جز شلوغ‌ترین فرودگاه‌های جهان هستند. خطوط هوایی جنوبی چین فقط ایرلاین باربری است که چین را مستقیماً به ایران و دقیقاً تهران متصل می‌کند. تمام خطوط هوایی در ابتدا شهر کوالالامپور یا دبی توقف کرده و سپس به ایران خواهند رسید.

در سال‌های اخیر امارات متحده عربی به یکی از بزرگترین مراکز تجاری در خاورمیانه و جهان تبدیل شده است. قرار گرفتن دبی در مجاورت ایران برای بازرگانان ایرانی بسیار هوس انگیز است.

حمل هوایی از چین به دبی
حمل هوایی از چین به دبی

حمل بار هوایی از چین

در حمل بار هوایی از چین بایستی چند مسئله را مدنظر داشته باشید که در زیر به اختصار به آنها اشاره می‌پردازیم:

 • داشتن تمامی مجوزهای حمل و نقل هوایی: کمپانی‌هایی که مجوز حمل و نقل هوایی دارند از قابلیت‌های بسیاری برخوردارند. نرخ کمتر و امکان تفکیک محموله از جمله ویژگی‌های این کمپانی‌ها است.
 • داشتن دفاتر رسمی در کشور مبدا: کمپانی‌های حمل و نقل بین‌المللی معتبر نیز در کشور مبدأ و هم در مقصد دفاتر رسمی دارند. امکان دارد کمپانی‌های بسیاری وجود داشته باشند که محصولات شما را از چین به ایران حمل ‌کنند، ولیکن فقط تعداد کمی از آنها دفتر رسمی در کشور چین دارند. دارا بودن دفتر رسمی در کشور مبدأ نه تنها می‌تواند اعتماد شما را به خود جلب کند بلکه در تسریع فرایند کار هم بسیار اهمیت دارد.
 • برخورداری از پشتیبانی قوی و پاسخگویی مناسب توسط کارشناسان مجرب: به یاد داشته باشید که مهم‌ترین نکته پیش از هر اقدامی کسب اطلاعات صحیح در مورد کمپانی حمل و نقل است. سعی کنید شرکتی را برگزینید که به سوالات شما در مورد حمل و نقل از چین به ایران از طریق هوایی به درستی پاسخ دهد.

سوالات متداول درباره حمل و نقل از چین به ایران

آیا مجموعه علی والا در کشور چین انبار دارد؟

مجموعه علی والا برای آسانی و کیفیت کار خود در کشورهای مبدا انبارهایی را تجهیز دیده است. هم اکنون مجموعه علی‌والا در کشورهای امارات متحده عربی، چین، قطر دارای انبار بزرگ و مجهز هستند. یکی از اعتبارات این شرکت دارا بودن این انبارها است که نشان از حجم بسیاری حمل و نقل و میزان رضایت‌مندی مشتریان قدیمی خود است.

بهترین شیوه حمل و نقل از چین به ایران کدام است؟

با توجه به نوع بار و حجم سفارشی می‌توان بهترین شیوه حمل بار از چین را مشخص کرد.

ارزان ترین روش برای حمل و نقل از چین به ایران کدام است؟

حمل و نقل دریایی از چین به ایران یکی از ارزان‌ترین و به صرفه‌ترین روش برای جابه‌جایی محموله‌های سفارشی از چین به ایران است.

آیا امکان حمل و نقل از چین به ایران به صورت هوایی وجود دارد؟

بله، در صورتی که تاجران بخواهند محموله در زمان سریع‌تری به دست‌شان برسند، می‌توانند از خدمات حمل هوایی از چین به ایران استفاده کنند.

کارگو در چین با علی والا

به همین خاطر کارگو در چین متعلق به شهرهای صنعتی و صادراتی چین از جمله گوانجو، ایوو، نینگو، فوشان و … را توضیح می‌دهیم. سپس به سراغ بررسی انواع کارگو، شرکت‌هایی که کار کارگو در ایران انجام می‌دهند و در نهایت چگونگی گرفتن مجوز کارگو را بررسی می‌کنیم. اگر شما هم قصد دارید صفر تا صد خدمات کارگو را در چین بیاموزید و کاربردهای آن را بررسی کنید تا پایان مقاله با همراه باشید.

برای واردات از چین با علی والا در سریع ترین زمان و با کمترین هزینه کلیک کنید.

فهرست مطالب کارگو در چین با علی والا:

 • کارگو در چین
 • کارگو در گوانجو چین
 • کارگو در ایوو چین
 • کارگو در نینگبو چین
 • کارگو در فوشان چین
 • کارگو در شنژن چین
 • کارگو در پکن چین
 • کارگو در شاندونگ چین
 • کارگو در تیانجین چین
 • بهترین کارگو چین
 • آموزش کارگو
 • قیمت کارگو
 • کارگو خرید از چین
 • خرید مجوز کارگو
 • کارگو در ایران
 • کارگو دریایی
 • انواع کارگو
 • کارگو در چین با شرکت وارداتی علی والا
 • سوالات متداول

کارگو در چین

به نظرتان برای حمل کالاهای خریداری شده از چین به ایران باید چکار کرد؟ مسلما برای اینکار باید از وسایل حمل بار استفاده کرد. یعنی در وهله اول می‌توان از هواپیما، قطار  یا کشتی برای حمل بارها استفاده کرد. اما چگونه می‌توان با هواپیماهای مسافربری یا کشتی‌های مسافری اجناس را از چین به ایران انتقال داد؟

برای حمل خرده بار از چین با علی والا کلیک کنید.

کارگو در چین
کارگو در چین

آیا می‌توان زمان خرید بلیط مشخص کرد مقدار باری که می‌خواهیم انتقال دهیم بسیار بیشتر از حد عادی است؟ قطعا نمی‌توان. به همین دلیل است که یک سری شرکت حمل‌و‌نقل بین‌المللی وجود دارند که کار انتقال کالاهای خریداری شده از چین به ایران را انجام می‌دهند. نام این شرکت‌ها کارگو است و مخصوص انتقال بارهای وارداتی هستند. در ادامه به صورت تخصصی کارگو موجود در هر یک از شهرهای صنعتی چین را توضیح می‌دهیم.

برای واردات بدون گمرک با علی والا در سریع ترین زمان و با کمترین هزینه کلیک کنید.

کارگو در گوانجو چین

گوانجو شهری است در جنوب کشور چین. این شهر در استان گوانگ دونگ قرار داشته و حدود ۴۴٬۰۷۱٬۰۰۰ نفر جمعیت دارد. این شهر به خاطر صنعت بسیار پیشرفته‌ای که دارد تولیدات بسیار متنوعی در زمینه‌های گوناگون از پوشاک تا قطعات خودرو دارد. به همین دلیل هر ساله حجم بسیار بالایی از این قطعات از شهر گوانجو به اقصی نقاط دنیا صادر می‌شود.

برای واردات توسط فورواردر از چین با علی والا کلیک کنید.

کارگو در گوانجو چین
کارگو در گوانجو چین

وجود کارگو در شهر گوانجو چین بسیار ضروری است و به همین دلیل یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های حمل و نقل در این شهر قرار دارد. یکی از دلایلی که باعث شده کارگو در چین دارای قدرت نفوذ بسیاری در اکثر کشورهای دنیا باشد، کارگو شهر گوانجو است.

برای حمل و نقل از چین به ایران کلیک کنید.

خدمات کارگو در ایوو چین

ایوو از شهرهای توریستی و البته صنعتی چین است که مقصد بسیاری از گردشگران و البته بازرگانان از سراسر دنیاست. این شهر را به خاطر عمده فروشی‌های بزرگی که در زمینه تولیدات مختلف صنعتی و پوشاک دارد در جهان می‌شناسند.

جمعیت این شهر حدود ۱.۲ میلیون نفر است. یکی دیگر از دلایل شهرت شهر ایوو سیستم حمل‌و‌نقل پیشرفته‌ای است که دارد. به همین خاطر کارگو در ایوو یکی از پیشرفته‌ترین و دقیق‌ترین کارگوهای کشور چین است.

خدمات کارگو در نینگبو چین

نینگبو از دیگر شهرهای صنعتی کشور چین است که در استان چجیانگ قرار داشته و حدود ۷.۶۳۹.۰۰۰ نفر جمعیت دارد. از جمله قوی‌ترین انواع کارگو دریایی کشور متعلق به شهر نینگبو است. این شهر به خاطر قدرت اقتصادی و البته تولیدی‌های زیادی که در زمینه ساخت قطعات خودرو دارد، مشهور است. همانطور که گفتیم شهر نینگبو از جمله شهرهای قوی کارگو در چین در کارگو دریایی است. سالانه تعداد زیادی از بازرگانان ایرانی برای وارد کردن تولیدات صنعتی خود به این شهر رفته و از کارگو آن استفاده می‌کنند.

برای واردات ساعت از چین با علی والا در سریع ترین زمان و با کمترین هزینه کلیک کنید.

خدمات کارگو در فوشان چین

فوشان یکی دیگر از استان بسیار صنعتی گیانگ دونگ است که دارای جمعیتی برابر با حدود ۵ میلیون و ۷۰۰ هزار بوده و دارای صنعتی بسیار پیشرو در زمینه تولید قطعات الکترونیکی است. همچنین در این شهر تولیدی‌های بسیار بزرگی در زمینه ساخت و توزیع ابزارآلات دقیق صنعتی و البته تولیدات لوازم آرایشی وجود دارد که باعث شده است کارگو این شهر جزو فعال‌ترین کارگوهای هوایی کشور چین محسوب شود.

برای اطلاع از هزینه حمل کالا از چین کلیک کنید.

هر ساله تعداد زیادی بازرگان و تاجر ایرانی روانه این شهر می‌شوند تا از طریق کارگو آن لوازم آرایشی مورد نیاز فروشنده‌های ایرانی را تامین کنند.

کارگو در شنزن چین

شنزن از شهرهای صنعتی همسایه هنگ کنگ است که دارای کارگو در چین دریایی و هوایی بسیار فعال است. این شهر تقریبا ۱۳ میلیون نفر جمعیت دارد و به خاطر کانتینر بندر بسیار بزرگی که دارد، مشهور است.

کارگو در شنزن چین
کارگو در شنزن چین

قطعات الکترونیکی بسیار پیشرفته‌ای در این شهر ساخته می‌شود و به همین دلیل آن را سیلیکون ولی کشور چین می‌شناسند. از نظر صنعتی این شهر در رتبه ۹ کشور چین قرار داشته و عده‌ای آن را پنجره‌ای رو به جهان خارج می‌دانند که نشانگر آینده صنعتی بسیار درخشان این شهر است.

برای آشنایی با پر سودترین کالاها برای واردات از چین کلیک کنید.

کارگو در پکن چین

پایتخت صنعتی دومین قدرت اقتصادی جهان که یکی از فعال‌ترین گمرک‌های جهان را داشته و البته کارگو در چین را به خاطر کارگو هوایی این شهر در جهان شناخته شده است. جمعیت این شهر حدود ۲۲ میلیون نفر است.

کارگو در پکن چین
کارگو در پکن چین

اکثر کالاهایی که به عنوان صادرات چین شناخته می‌شوند در این شهر ساخته شده و به اقصی نقاط دنیا صادر می‌گردند. پکن از هر نظر مهم‌ترین شهر چین نیز محسوب می‌شود و می‌توان گفت که یکی از قدرتمندترین شهرهای آسیا و جهان از نظر اقتصادی است.

خدمات کارگو در شاندونگ چین

شاندونگ از استان‌های بسیار صنعتی کشور چین است که دارای کارگو دریایی بسیار قوی است. شهرهای مختلف این استان از مراکز تولید قطعات خودروهای روز دنیا بوده و هر ساله شرکت‌های خودروسازی از سراسر جهان بخصوص ایران به این شهر سفر کرده و قطعات مورد نیاز خود را از آنجا تامین می‌کنند.

به همین خاطر است که کارگو دریایی این شهر بسیار قدرتمند بوده و دارای صادرات بسیار زیادی به شهرهای مختلف جهان است. این استان از نظر رتبه اقتصادی جزو ۲۰ استان صنعتی برتر کشور چین است.

برای اطلاع از هزینه حمل از چین به ایران کلیک کنید.

خدمات کارگو در تیانجین چین

شهر تیانجین دارای یک از قدیمی‌ترین بنادر صنعتی کشور چین است. جمعیت آن حدود ۱۴ میلیون بوده و دارای کارگاه‌ها و تولیدات بسیار وسیعی در زمینه پوشاک و لوازم آرایشی است. بندر قدرتمند این شهر دارای کارگو در چین دریایی بسیار پیشرفته‌ای است که به اکثر نقاط دنیا صادرات دارد.

بازرگانان و تجار ایرانی هرساله این شهر را به عنوان مقصد اقتصادی خود انتخاب کرده و واردات بسیار عظیمی از آن دارند. این بندر را می‌توان جزو تاثیرگذارترین مناطق تجاری کشور چین  به حساب آورد.

بهترین کارگو چین

پاسخ به اینکه بهترین کارگو در چین متعلق به کدام کارگو است،  بستگی دارد به اینکه بخواهید در چه زمینه‌ای واردات داشته باشید. اگر بخواهید از محصولاتی که در شهرهای بندری چین واردات داشته باشید مسلما باید به دنبال بهترین کارگو دریایی چین که متعلق به شهر نینگبو چین است. از طرفی اگر بخواهید به سراغ بهترین کارگو هوایی چین بروید باید به کارگو هوایی شهر پکن روی بیاورید.

بهترین کارگو چین
بهترین کارگو چین

آموزش کارگو

برای یادگیری کارگو در چین بهترین کار این است که با یک شرکت بازرگانی وارداتی ارتباط بگیرید. این شرکت‌ها توانایی دارند که شما را در امر کارگو آموزش داده و از آن یاد بگیرید که چگونه می‌توان کارگو دریایی در چین، کارگو هوایی یا کارگو زمینی انجام دهید. یکی از شرکت‌های بسیار معتبر در زمینه آموزش کارگو می‌توان به شرکت علی والا اشاره کرد.

قیمت کارگو

قیمت کارگو موضوعی است که بطور کامل به نوع بار، مسافت شهر تا ایران، نوع کارگو و بسیاری فاکتور دیگر بستگی دارد. بطور کلی قیمت کارگو زمینی از کارگو دریایی کمتر بوده و همچنین قیمت کارگو دریایی از قیمت کارگو هوایی کمتر است. شما برای اینکه بتوانید قیمت دقیق کارگو را استعلام بگیرید باید با شرکت وارداتی واسطه تماس بگیرید.

خدمات کارگو خرید از چین

بطور کلی اکثر شهرهای صنعتی چین به خاطر اینکه دارای صادرات و واردات عظیم هستند دارای کارگوهای هوایی، دریایی یا خشکی هستند. به همین دلیل در شهرهای مختلف چین می‌توان انواع کارگو را یافت و کار واردات و صادرات را به‌خوبی انجام داد. اکثر این کارگوها هم با شرکت‌های وارداتی ایرانی در ارتباط هستند و شما می‌توانید با استفاده از آنها کار واردات کالاهای مورد نیاز خود را بدون دردسر انجام دهید.

کارگو خرید از چین
کارگو خرید از چین

خرید مجوز کارگو

به نظر شما چگونه می‌توان مجوز کارگو گرفت؟ بسیاری از شرکت‌های واسطه هستند که می‌توانند به شما مجوز کارگو بفروشند و به این صورت شما با خرید مجوز کارگو در چین می‌توانید کار واردات کالاهای خود را به صورت قانونی و بدون کوچک‌ترین مشکلی انجام دهید. بسیاری از وارد کنندگان کالا از چین خودشان مجوز کارگو خریداری کرده و مستقلا کار انتقال کالاها از چین را انجام می‌دهند.

خدمات کارگو در ایران

در کشور ایران نیز به خاطر صادرات و واردات حجیمی که صورت می‌گیرد، کارگو وجود دارد. بخصوص در شهر تهران که مرکز صنعتی تجاری کشور ایران است می‌توان شرکت‌های کارگو بسیار زیادی یافت.

این شرکت‌ها به خاطر ارتباط با کمپانی‌های وارداتی و صادراتی موجود در ایران کار حمل‌و‌نقل کالاها را با سرعت و دقت بالا انجام می‌دهند. به همین خاطر اگر شما وارد کننده یا صادر کننده هستید می‌توانید با وجود این کارگوهای موجود در ایران کارهای خود را به‌سادگی تمام انجام دهید.

کارگو دریایی

از انواع کارگو که بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد، کارگو دریایی است. کارگو دریایی بیشتر در بنادر صنعتی و پیشرفته چین قرار داشته و با استفاده از آن می‌توان کالاهای تولید شده در بنادر این کشور را به ایران انتقال داد. روش کار به این صورت است که کشتی‌های باری کالاهای شما را بارگیری کرده و از طریق دریاهای آزاد آن‌ها را به بنادر ایران انتقال می‌دهند.

کارگو دریایی
کارگو دریایی

انواع کارگو

حتما پی برده‌اید که بطور کلی سه نوع کارگو داریم. کارگو هوایی که در آن اجناس از کشوری به کشور دیگر از طریق هواپیمای مسافری انتقال داده می‌شوند. کارگو دریایی که در آن وسیله حمل‌و‌نقل این کالاها کشتی باری است و کارگو زمینی که در آن با استفاده از خطوط ریلی بین‌المللی کار انتقال اجناس انجام می‌شود. انتخاب هر کدام از این انواع کارگو بستگی دارد به اینکه کالای شما چه نوع کالایی باشد و بخواهید از کدام روش آنها را به ایران انتقال دهید.

کارگو در چین با شرکت وارداتی علی والا

یکی از شرکت‌های بسیار معتبر در زمینه ارتباط با کارگو در چین و انتقال اجناس از چین به ایران شرکت علی والا است. این شرکت به خاطر داشتن قراردادهای بلندمدت با شرکت‌های کارگو موجود در چین توانایی دارد که کار انتقال اجناس شما را به سادگی هر چه تمام‌تر انجام داده و اجناس مورد نیاز شما را با سرعت بالا به گمرک ایران انتقال دهد.

سوالات متداول درباره خدمات کارگو

آیا در چین کارگو وجود دارد؟

بله شرکت‌های کارگو بسیار قدرتمند و پیشرفته‌ای در شهرهای مختلف چین مشغول به کار هستند.

انواع کارگو در چین کدام است؟

کارگو هوایی، دریایی و ریلی از انواع کارگو موجود در کشور چین هستند

بهترین نوع کارگو چینی کدام است؟

بهترین نوع کارگو موجود در کشور چین بستگی دارد به اینکه بخواهید از چه طریقی اجناس خود را به ایران انتقال دهید.

بهترین کالا برای واردات از چین چیست

شاید در جواب این پیشنهاد با خود بگویید که هزینه واردات از دیگر کشورها حتما هزینه بسیار زیادی خواهد داشت. ما اینجاییم که بگوییم خیر. واردات پر سودترین نوع تجارت است؛ به خصوص واردات از کشور چین. در واقع سوال اصلی این است که بهترین کالا برای واردات از چین کدام است؟ در ادامه قصد داریم به این سوال پاسخ دهیم. اگر شما هم به دنبال یافتن پاسخ این سوال هستید تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

برای واردات از چین با علی والا در سریع ترین زمان و با کمترین هزینه کلیک کنید.

فهرست مقاله بهترین کالا برای واردات از چین چیست:

 • چرا واردات از چین
 • مراحل واردات کالای چینی
 • بهترین محصول برای واردات از چین
 • واردات جزئی از چین
 • واردات کالا از چین با شرکت علی والا
 • حرف آخر

چرا واردات از چین

در مقدمه اشاره کردیم که اگر می‌خواهید کسب‌و‌کاری راه‌اندازی کنید حتما به فکر واردات باشید. چرا که بطور کلی واردات کالا و فروش آن‌ها سود بیشتری را نصیب شما می‌کند. همچنین اشاره کردیم که واردات از کشور چین بهترین و سودآورترین نوع واردات است اما نگفتیم چرا؟ واردات از چین به دو دلیل بسیار سودآور است.

اول اینکه اجناس چینی بسیار متنوع هستند و تقریبا هر کالایی که شما بخواهید در کسب‌و‌کار خود از وارد کردن آن سود ببرید در این کشور تولید می‌شود. در ثانی قیمت فروش اجناس چینی نسبت به دیگر اجناس بسیار پایین‌تر بوده و هزینه لازم برای خرید آن‌ها بسیار به‌صرفه است.

چرا واردات از چین
چرا واردات از چین

به همین دلیل وارد کردن کالاهای چینی در هر زمینه‌ای با سود زیاد همراه است. حال که دریافتیم چرا سود واردات کالای چینی بیشتر از هر وارداتی است، لازم است که راجع به مراحل واردات کالاها و اینکه بهترین کالا برای واردات از چین کدام است توضیح دهیم.

مراحل واردات کالای چینی

قبل از اینکه در مورد بهترین کالا برای واردات از چین را معرفی کنیم لازم است که مراحل کلی واردات از چین را توضیح دهیم. این مراحل بطور کامل توسط شرکت بازرگانی علی والا قابل انجام است. به همین دلیل شما برای انجام این کار تنها لازم است کارهای خود را به این کمپانی سپرده و با خیالی آسوده و با صرف کمترین هزینه اجناس مورد نیاز خود را وارد کشور کنید. در ادامه هر مرحله را بطور کامل توضیح داده‌ایم.

خرید کالا

اولین مرحله برای اینکه بتوان کالاهای مورد نیاز خود را از چین وارد کنید این است که آ‌نها را از شرکت چینی مورد نظر خریداری کنید. برای خرید کالاها لازم است که چیزی به نام پیش‌فاکتور به این شرکت ارسال شود که در آن قیمت اجناس، تعداد آن‌ها و البته چگونگی پرداخت هزینه قید شده باشد.

این پیش‌فاکتور سند قانونی خرید اجناس بوده و به شما اجازه وارد کردن کالاها به گمرک کشور چین و در نهایت انتقال آن‌ها به ایران را می‌دهد. البته ارسال پیش‌فاکتور منوط به این است که از قبل تعیین کرده باشد که بهترین کالا برای واردات از چین کدام است.

انتقال به ایران

مرحله بعدی برای اینکه بتوان اجناس خریداری شده را به ایران وارد کرد، انتقال آن‌ها به داخل کشور است. بعد از اینکه مشخص شد بهترین کالا برای واردات از چین کدام است و البته کالاها خریداری شد، نوبت به این می‌رسد که تعیین کنید از چه راهی می‌خواهید اجناس را به داخل کشور وارد کنید.

سه راه زمینی، دریایی و هوایی برای انتقال اجناس به داخل کشور وجود دارد. اگر کارهای واردات کالای شما به شرکت علی والا سپرده شده باشد، این شرکت به خاطر قراردادهای بلندمدتی که با شرکت‌های حمل‌و‌نقل بین‌المللی دارد روش انتقال اجناس با هواپیمای باری که کارگو نام دارد را انتخاب خواهد کرد.

مراحل واردات کالای چینی
مراحل واردات کالای چینی

ترخیص کالا از گمرک

آخرین مرحله واردات اجناس از کشور چین به داخل ایران عبارت است از ترخیص کالاهای وارداتی از گمرک. شرکت علی والا این مرحله را نیز با فرستادن یکی از رابط‌های باتجربه‌ای که دارد انجام خواهد داد. در این مرحله شما یا رابط مورد نظر با در دست داشتن مدارک لازم مثل بارنامه، کارت بازرگانی و پیش‌فاکتور به اداره گمرک رفته و درخواست ترخیص کالا را می‌دهد.

گمرک بعد از بررسی مدارک با گرفتن مبلغی که از قبل برای هر کالا تعیین شده اجازه ترخیص کالا را به شما داده و بعد از آن می‌توانید به سادگی اجناس خود را به بازار روانه کنید. انجام تمام این مراحل وابسته است به اینکه بدانید بهترین کالا برای واردات از چین کدام است که در ادامه به این موضوع پرداخته‌ایم.

بهترین محصول برای واردات از چین

گفتیم که کشور چین همه نوع کالایی را تولید می‌کند. پس هر چیزی که در ذهنتان می‌آید را می‌توانید در بازار چین یافته و وارد کشور کنید. اما واقعا بهترین کالا برای واردات از چین کدام است؟ اولین نکته در مورد اینکه بهترین کالای وارداتی از چین چه نوع کالایی می‌تواند باشد این است که بتوانید این کالا را به صورت عمده و با تعداد زیاد وارد کنید.

بر فرض مثال اگر شما در کار فروش لوازم آرایشی هستید باید کالاهایی را وارد کنید که اولا عمده‌ای فروخته شوند درثانی تعداد زیادی از آن‌ها را بتوان وارد کشور کرد. مثلا واردات دستگاهی که بسیار بزرگ باشد و تنها بتوان ۳ عدد از آن‌ها را وارد کشور کرد ریسک بزرگ‌تری دارد تا اینکه از یک محصول مثل اسباب بازی با تعداد بالا وارد کشور کنید. چرا که اولا ممکن است یکی از آن سه دستگاهی که نام بردیم در انتقال به ایران دچار آسیب شوند، در ثانی خرید تعداد زیاد از یک محصول به قیمت عمده انجام شده و هزینه کمتری دارد.

بهترین محصول برای واردات از چین
بهترین محصول برای واردات از چین

واردات جزئی از چین

با توجه به نکاتی که در قسمت قبل گفتیم، می‌توان اینطور نتیجه گرفت که هر چه واردات اجناس ما جزئی‌تر باشد، بیشتر به بهترین کالا برای واردات از چین نزدیک شده‌ایم. البته منظور ما این نیست که به دنبال کوچک‌ترین کالاهای تولید شده در چین بگردید و از آن‌ها یکی را انتخاب کرده و وارد کنید.

در واقع شما باید بتوانید بر اساس کسب‌و‌کار خود که ممکن است در زمینه فروش گوشی هوشمند، فروش قطعات لپ‌تاپ یا لوازم جانبی آن مثل فلش مموری یا انواع کابل، فروش لوازم آرایشی بهداشتی  یا فروش لباس باشد، وارداتی جزئی با تعداد بالا داشته باشید. اگر هم کل هزینه خود را صرف وارد کردن یک کالای بسیار گران قیمت با تعداد کم کنید ولی خریداری در ایران نداشته باشد قطعا ضرر کرده‌اید.

از طرفی واردات جزئی از محصولات متنوع تنوع مشتریان هدف شما را بالا برده و احتمال فروش سریع با سود بیشتر را برای شما فراهم می‌آورد. پس در جواب سوال اصلی این مقاله یعنی بهترین کالای وارداتی از چین چیست باید پاسخ داد که بسته به کسب‌و‌کار شما هرچه کالا جزئی‌تر باشد برای واردات از چین بهتر است.

واردات کالا از چین با شرکت علی والا

برای اینکه بتوانید تجارتی مناسب داشته باشید بهترین کار این است که کارهای واردات از چین خود را به یک شرکت واسطه وارداتی بسپارید. در چند جای مقاله از شرکت علی والا و خدماتی که در زمینه واردات کالا ارائه می‌دهد، نام بردیم.

این شرکت با توجه به تجربه بالایی که در امر واردات دارد قادر است به شما در پاسخ به سوال بهترین کالا برای واردات از چین مشورت داده و تمام مراحل انجام این عملیات را نیز بر عهده گیرد. به همین دلیل پیشنهاد ما به شما این است که قبل از هرگونه تحقیق در مورد اینکه چه کالایی به کشور وارد کنید، حتما با شرکت علی والا مشورت کنید.

حرف آخر

همانطور که در طول این مقاله سعی کردیم توضیح دهیم، بهترین راه برای گسترش کسب‌و‌کار یا به طور کلی راه اندازی یک کسب‌و‌کار این است که اجناس خود را از طریق واردات تامین کنید. اما اینکه از چه کشوری می‌توان واردات انجام داد بسته به این است که کدام کشور اجناس ارزان‌تری ارائه می‌دهد.

مشخص کردیم که چین ارزان‌ترین کالاهای دنیا را فروخته و واردات از این کشور به همین دلیل پرسودترین نوع واردات خواهد بود. در پایان نیز بعد از توضیح کاملی که در مورد چگونه وارد کردن اجناس دادیم به سوال بهترین کالا برای واردات از چین پاسخ دادیم و مشخص کردیم که برای تصمیم‌گیری بهتر حتما با کمپانی وارداتی علی والا در این خصوص مشورت کنید.

سوالات متداول درباره بهترین کالا برای واردات از چین

بهترین کار برای گسترش کسب‌وکار چه کاری است؟

اگر صاحب کسب‌وکاری هستید و مایلید آن را گسترش داده و اجناس خود را با سود زیاد به فروش رسانید، بهترین کار واردات کالاهای ارزان چینی است.

مراحل واردات کالا از چین کدام است؟

بطور کلی برای واردات کالا از کشور چین لازم است سه مرحله خرید کالا، انتقال اجناس به ایران و ترخیص آن‌ها پشت سر گذاشته شود.

بهترین کالا برای واردات از چین کدام است؟

با توجه به کسب‌و‌کاری که دارید بهترین کالای وارداتی از چین برای شما کالایی است که بتوانید به صورت جزئی تعداد زیادی از آن را وارد کشور کنید.

ترخیص کالا از چین با علی والا

قرار است در ادامه توضیح دهیم که اولا مراحل واردات کالا از چین کدام است، سپس به بررسی هر مرحله پرداخته و به خصوص روی مرحله ترخیص کالا از چین که موضوع اصلی مقاله است تاکید کنیم و آن را به‌تفصیل بررسی کنیم. به همین خاطر مراحل انجام این عملیات، مدارکی که نیاز دارد، هزینه‌های انجام آن و موارد دیگری که در ادامه بررسی می‌کنیم توضیح داده می‌شود. تا پایان مقاله با ما همراه باشید تا این موضوع را به طور کامل روشن کنیم.

برای واردات کالا از چین با علی والا در سریع‌ترین زمان و با بهترین هزینه کلیک کنید.

فهرست مطالب ترخیص کالا از چین:

 • ترخیص کالا چگونه است
 • نحوه ترخیص کالا از چین
 • ترخیص کالا چیست
 • معنی ترخیص کالا چیست
 • راه های ترخیص کالا
 • انواع روش های ترخیص کالا
 • چگونه کالای خود را ترخیص کنیم
 • برای ترخیص کالاهای وارداتی چه مجوزهایی مورد نیاز است
 • شرکت ترخیص کالا از چین
 • نمونه سوالات ترخیص کالا
 • هزینه ترخیص کالا از چین
 • نحوه محاسبه ترخیص کالا
 • نحوه محاسبه هزینه ترخیص
 • ترخیص کالا از گمرک چقدر طول میکشد
 • ترخیص کالا از گمرک چین
 • ترخیص کالا از چین در بندر عباس
 • مراحل ترخیص کالا از فرودگاه امام
 • ترخیص کالا از چین با شرکت علی والا
 • حرف آخر
 • سوالات متداول

ترخیص کالا چگونه است

ترخیص کالا از چین بصورت مرسوم مرحله دوم واردات کالا از چین است. مراحل کلی واردات کالا از چین عبارتست از خرید، ترخیص و انتقال کالاهای خریداری شده از چین به ایران. بصورت خلاصه در مرحله خرید شما باید در ابتدا شرکت فروشنده مورد نظر خود را مشخص کرده و سپس برای آنها یک نامه رسمی درخواست خرید کالا ارسال کنید.

برای حمل خرده بار از چین با علی والا کلیک کنید.

این نامه پروفرما نام دارد و شامل اطلاعاتی مثل مشخصات شرکت خریدار، شرکت فروشنده، قیمت اجناس، تعداد آنها و البته نحوه پرداخت هزینه خرید آنها است. شرکت چینی فروشنده اجناس بعد از دریافت این پروفرما اقدام به تهیه اجناس کرده و بعد برای تایید قانونی بودن صادرات آنها را به گمرک چین تحویل می‌دهد.

اینجاست که کارهای مرحله دوم واردات کالا از چین یعنی ترخیص کالا از چین آغاز می‌شود. در این مرحله شما باید با تهیه مدارکی که در ادامه آنها را معرفی می‌کنیم به گمرک کشور چین رفته و درخواست ترخیص کالا دهید.

ترخیص کالا چگونه است
ترخیص کالا چگونه است

بعد از ترخیص شدن کالاها نیز مرحله آخر واردات یعنی ارسال اجناس از چین به ایران باید پشت‌سر گذاشته شود. در این مرحله شما با شرکت‌های حمل‌ونقل بین‌المللی اجناس که با وسیله باری اجناس را از چین به ایران انتقال می‌دهند و کارگو نام دارند قرارداد بسته و کالاها را به ایران ارسال می‌کنید.

برای واردات توسط فورواردر از چین با علی والا کلیک کنید.

نحوه ترخیص کالا از چین

اما برای ترخیص کالا از چین چکار باید کرد؟ همانطور که گفتیم در مرحله دوم واردات کالا که همان ترخیص اجناس است شما باید با دردست‌داشتن مدارکی به اداره گمرک چین رفته و درخواست کنید کالاهای تحویل داده شده به گمرک ترخیص شوند.

منظور از ترخیص کالاها این است که بازرسان اداره گمرک به بررسی درخواست شما و کالاها پرداخته و بعد از اینکه مطمئن شدند کیفیت اجناس برای صادرات مناسب است و منع قانونی ندارد، اجازه انتقال آنها از چین به ایران را به شما می‌دهند که بصورت برگه ترخیص شناخته می‌شود.

ترخیص کالا چیست

ترخیص کالا به طور کلی چه از گمرک چین انجام شود چه از گمرک هر کشور دیگری، به معنای دریافت اجازه وارد کردن یا خارج کردن کالا از کشور مربوط است. برای مثال ترخیص کالا از چین به معنای این است که شما حق دارید اجناس خریداری شده از شرکت‌های چینی را برای صادرات از این کشور خارج کنید. از سویی ترخیص کالا از گمرک ایران به معنای دریافت اجازه ورود کالاهای انتقال داده شده از چین به ایران است. پس اینکه ترخیص از کدام گمرک انجام شود با اهداف مختلف واردات یا صادرات انجام می‌شود.

معنی ترخیص کالا چیست

ترخیص یک لغت عربی است که به معنای مرخص‌سازی یا خارج کردن است و معادل انگلیسی آن Dearance بوده و لغتی تخصصی برای مفهوم خارج کردن کالا از گمرک است. اینکه برای رهاسازی کالاها از گمرک نیاز به انجام عملیاتی ویژه باشد را عملیات ترخیص کالا می‌نامند. پس در معنای کلی وقتی جمله ترخیص کالا از چین گفته می‌شود منظور انجام یک سری اعمال خاص برای گرفتن اجازه مرخص سازی کالاها وارداتی یا صادراتی از گمرک کشور چین است.

راه های ترخیص کالا

برای ترخیص کالا از چین جدای از اینکه روش قانونی باید همیشه به طور یکسان طی شود، یعنی شما هر طور که بخواهید کالاها را از گمرک چین ترخیص کنید باز باید ارائه مدارک و تکمیل برگه درخواست ترخیص را تکمیل کنید، اما می‌توانید این عملیات یکسان را از راه‌های مختلف هم انجام دهید.

برای حمل و نقل از چین به ایران کلیک کنید.

یعنی روش‌های مختلفی برای ترخیص اجناس خریداری شده و تحویل داده شده به چین وجود دارد که در این مقاله سه تا از مهم‌ترین آنها را بررسی می‌کنیم. این سه روش عبارتست‌از روش مستقیم، روش با واسطه حقوقی و روش انجام کارها با شرکت بازرگانی.

انواع روش های ترخیص کالا

همانطور که گفتیم برای ترخیص کالا از چین سه روش مستقیم، با واسطه قانونی و به وسیله شرکت بازرگانی وجود دارد. در روش مستقیم شما شخصا برای ترخیص اجناس خریداری شده از گمرک چین اقدام می‌کنید و روش آن همان تحویل مدارک و تکمیل درخواست ترخیص کالاها است.

در روش با واسطه قانونی، شما به یک شخص دوم وکالت تام می‌دهید تا از جانب شما این مراحل را طی کند. عموما این روش به‌خاطر این انجام می‌شود که واردکننده به خاطر بعضی مسائل، مجبور نباشد که شخصا به کشور چین رفته و برای ترخیص کالاها اقدام کند.

برای استفاده از خدمات کارگو در چین شرکت بازرگانی علی والا کلیک کنید.

انواع روش های ترخیص کالا
انواع روش های ترخیص کالا

روش سوم نیز سپردن کارها به یک شرکت بازرگانی واسطه است که در آن انجام تمام کارها به رابط‌های شرکت مورد نظر سپرده شده و شخص واردکننده برای انجام کارهای ترخیص اقدام نمی‌کند. هر کدام از این روش‌ها مزایا و معایب خاص خود را دارد و شما باید بنابر شرایطی که خود دارید، یکی از آنها را انتخاب کنید. عموما روش سوم توسط بیشتر واردکنندگان انتخاب می‌شود که درمورد آن در پایان مقاله بیشتر توضیح خواهیم داد.

برای اطلاع از هزینه حمل کالا از چین کلیک کنید.

چگونه کالای خود را ترخیص کنیم

حال که دریافتیم برای ترخیص کالا از چین چگونه باید اقدام کرد، بهتر است یک خلاصه کلی از کارهایی که باید انجام شود را بصورت چک لیست تهیه کنیم. گام اول تهیه یک سری مدارک است که در ادامه آنها را معرفی خواهیم کرد. گام دوم انتخاب یکی از روش‌های ترخیص کالا است که توضیح داده شد.

گام سوم تحویل مدارک تهیه شده به گمرک چین و تکمیل فرم درخواست ترخیص است که البته توضیح خواهیم داد که در این فرم چه سوالاتی باید پاسخ داده شود. گام چهارم نیز پرداخت مبلغی است که توسط گمرک چین به عنوان حق گمرکی تعیین شده و شما باید آن را پرداخت کنید تا بتوانید کالاها را ترخیص کنید. مبلغ این حق گمرکی و چگونگی پرداخت آن را در ادامه توضیح خواهیم داد.

برای ترخیص کالاهای وارداتی چه مجوزهایی مورد نیاز است

گفتیم که برای ترخیص کالا از چین لازم است که یک سری مدارک به گمرک این کشور تحویل داده شود. بخشی از این مدارک شامل مدارک و مجوزهای کلی‌ای است که به طور کلی برای واردات کالا از چین باید اخذ شود.

شما برای واردات کالا از چین مدارکی مثل کارت بازرگانی، بارنامه، پروفرما، مجوز از گمرک ایران، تشکیل پرونده در گمرک و اگر لازم بود مجوز از وزارت بهداشت (برای واردات کالاهای مرتبط با سلامت جامعه) را تهیه کنید. از این مدارک و مجوزات آنهایی که گمرک چین تحویل دهید عبارتند از: بارنامه، کارت بازرگانی، مدارک هویتی خودتان و البته پروفرما.

برای آشنایی با بهترین کالاها برای واردات از چین کلیک کنید.

تحویل این مدارک به اداره گمرک چین نشان می‌دهد که واردات شما از این کشور قانونی بوده و دارای مجوز است. گاها دیده شده که برای ترخیص کالاهای مرتبط با درمان و سلامت جامعه مثل لوازم آرایشی بهداشتی یا کالاهای پزشکی، مجوز اخذ شده از وزارت بهداشت ایران نیز در گمرک چین خواسته شده که البته باید همیشه همراهتان باشد تا اگر لازم بود آن را هم برای ترخیص کالا به گمرک چین ارائه دهید.

شرکت ترخیص کالا از چین

گفتیم که برای انجام گام دوم چک لیست ترخیص کالا از چین لازم است که از میان روش‌های ترخیص یکی را انتخاب کنید. اما به نظرتان بهترین روش از میان راه‌های نام برده شده کدام است؟ اگر روش مستقیم را انتخاب کنید، احتمالا به دلیل عدم تجربه در اینکار یا هزینه‌های زیاد، برایتان دردسر زیادی به همراه داشته باشد. روش دوم نیز به‌نوعی دارای مشکلات حقوقی خود است و ممکن است طرف شما چندان قابل اعتماد نباشد.

برای خرید از علی بابا و تحویل در ایران با علی والا در سریع‌ترین زمان و با بهترین هزینه کلیک کنید.

با این حال روش سوم یعنی سپردن کارها به یک شرکت بازرگانی واسطه هیج‌کدام از این مسائل را نخواهد داشت. با انتخاب این روش دیگر نیازی نیست خودتان مستقیما به انجام مراحل آن بپردازید و از طرفی کارها به یک شرکت مشخص و معتبر سپرده شده و مشکلات احتمالی عدم اعتماد و کلاهبرداری به هیچ وجه پیش نخواهد آمد. در پایان مقاله یکی از بهترین شرکت‌ها در ارتباط با انجام واردات کالا از چین به شما معرفی خواهیم کرد.

شرکت ترخیص کالا از چین
شرکت ترخیص کالا از چین

نمونه سوالات ترخیص کالا

در گام سوم چنانچه توضیح دادیم لازم است که شما برگه درخواست ترخیص کالا را تکمیل کنید. هرچند تکمیل این فرم درخواست نیاز به مشورت با یک متخصص دارد با این حال چند نمونه از موضوعاتی که از آنها سوال پرسیده می‌شود را آورده‌ایم تا بهتر با این روند آشنا شوید:

 • مدت زمان اعتبار فرم
 • هزینه پرداخت شده برای خرید کالاها
 • فاصله شهر فروشنده کالای چینی تا گمرک ایران
 • روش انتقال کالاهای خریداری شده از چین به ایران
 • روش پرداخت حواله ارزی و مبلغ آن
 • تعداد و وزن اجناس خریداری شده

هزینه ترخیص کالا از چین

در گام چهارم ترخیص کالا از چین همانطور که گفته شد شما باید هزینه‌ای به نام حق گمرکی به گمرک چین تحویل دهید تا بتوانید کالاها را ترخیص کنید. این هزینه کاملا وابسته است به قوانین گمرک شهری که از آن کالا خریداری کرده‌اید. با این حال به طور میانگین یک رنج قیمتی مشخص برای کالاها وجود دارد که بسته به نوع کالا، متغیر است.

برای محاسبه هزینه گمرکی باید یک سری نکات در نظر گرفته شود که هم به نوع کالا وابسته است و هم به وزن بار و دیگر قوانین گمرکی کشور چین. در دو بخش بعدی این نکات را بیشتر توضیح خواهیم داد.

نحوه محاسبه ترخیص کالا

برای محاسبه هزینه ترخیص کالا از چین دو دسته از هزینه‌ها درنظر گرفته می‌شود که بخش اول این هزینه‌ها مربوط به نوع کالا و تعرفه آن است و بخش دوم هزینه‌های مربوط به عملیات ترخیص بوده و عوارض گمرکی و خدمات آن محسوب می‌شود.

نحوه محاسبه هزینه‌های دسته اول ترخیص کالا از چین شامل هزینه تعرفه نوع کالای وارداتی، وزن حجمی کالاها، درصد ریسک نگه‌داری آنها و البته هزینه مربوط به انبارداری کالاها است.

نحوه محاسبه هزینه ترخیص

دسته دوم هزینه‌های ترخیص کالا از چین که مربوط به خدمات گمرک چین است نیز شامل هزینه صدور برگه ترخیص مثل هزینه قبض انبار الکترونیکی، پرینت اظهارنامه، لاک و مهر، هزینه مربوط به آزمایشگاه کنترل کیفیت، هزینه‌های مالیاتی، هزینه دستمزد ترخیص کالا، سود بازرگانی و حقوق گمرکی است.

نحوه محاسبه هزینه ترخیص
نحوه محاسبه هزینه ترخیص

محاسبه دقیق هزینه‌های دسته اول و دوم ترخیص کالا از گمرک چین نیاز به تخصص و شناخت نوع کالا دارد. به همین خاطر نمی‌توان اکنون یک قیمت کلی برای کل این هزینه‌ها تخمین زد و حتما باید در طول انجام واردات این تخمین انجام شود تا دقیق باشد.

ترخیص کالا از گمرک چقدر طول میکشد

بسته به نوع کالا و البته سریع طی شدن روندها و البته زمانی از سال که قرار است ترخیص کالا از چین انجام شود، این مدت زمان بین ۱ الی ۳ هفته متغیر است. البته برای کالاهای ضروری مثل خوراکی‌های فاسدشدنی این فرایند اینگونه انجام می‌شود که در ابتدا کارهای آزمایشگاهی سریع انجام شده و سریعا بعد از آن برگه ترخیص صادر می‌شود. اما کارهای قانونی را می‎توان بعدا انجام داد. اینگونه دیگر ضرری به واردکننده وارد نمی‌شود و کالاهای وی در گمرک دچار فساد یا آسیب‌زدگی نمی‌شوند.

ترخیص کالا از گمرک چین

هرآنچه تا اینجا توضیح دادیم برای ترخیص کالا از چین بود. یعنی مراحلی که گفته شد برای انجام عملیات ترخیص کالا از گمرک چین توضیح داده شد. با این حال این مراحل را می‌توان برای ترخیص کالا از گمرک‌های ایران هم انجام داد. تفاوت آنها تنها در نوع گمرک است.

عموما گمرک چینی که باید ترخیص کالا از آن انجام شود یا گمرک دریایی است یا گمرک فرودگاهی؛ زیرا همانطور که گفتیم برای ارسال کالاها از چین شما یا ازراه هواپیما اقدام خواهید کرد یا از راه کشتی باری. به همین دلیل گمرک شما یا بندری خواهد بود یا فرودگاهی. در ادامه هر کدام از این موارد را برای ترخیص کالا از گمرک‌های ایران توضیح خواهیم داد.

ترخیص کالا از چین در بندر عباس

 اگر کارهای ترخیص کالا از چین شما انجام شود و روش ارسال کالاها از راه کارگو دریایی را انتخاب کرده باشید، آنگاه اجناس وارداتی شما به گمرک بندرعباس تحویل داده می‌شود. در این صورت شما برای ترخیص کالاهای خود از گمرک بندرعباس باید دقیقا همان مراحل ارائه مدارک، تکمیل فرم درخواست ترخیص و البته پرداخت حق گمرکی را انجام دهید تا بتوانید کالاهای وارد شده به گمرک بندرعباس را ترخیص کرده و وارد بازار ایران کنید. تنها فرق آن تفاوت تعرفه ترخیص کالا است.

مراحل ترخیص کالا از فرودگاه امام

مراحل ترخیص کالا از فرودگاه امام نیز درست همان است که توضیح دادیم. یعنی در این حالت نیز شما باید در ابتدا مدارک مورد نیاز را تحویل گمرک داده، سپس برگه درخواست ترخیص کالاها را تکمیل کرده و در نهایت با پرداخت هزینه‌ای به نام حق گمرکی کالاهای وارداتی را ترخیص کنید.

اینکه چرا کالاهای شما به گمرک فرودگاه امام تحویل داده شده بسته به این است که روش انتقال هوایی کالاها را انتخاب کرده‌اید یا نه. اگر اجناس خریداری شده خود را با هواپیمای باری به ایران انتقال داده باشید آنگاه گمرک تحویل گیرنده اجناس فرودگاه امام خواهد بود.

ترخیص کالا از چین با شرکت علی والا

در ابتدای مقاله گفته شد که برای انجام مراحل ترخیص کالا از چین بهترین راه سپردن کارهای ترخیص کالا به یک شرکت بازرگانی واسطه است. اما یکی از بهترین شرکت‌های بازرگانی واسطه برای اینکار کدام است؟ پیشنهاد ما به شما سپردن کارها به شرکت بازرگانی علی والا است.

ترخیص کالا از چین با شرکت علی والا
ترخیص کالا از چین با شرکت علی والا

این شرکت با داشتن تجربه زیاد در امر واردات کالا از شهرهای مختلف چین و البته انجام کارهای ترخیص کالا می‌تواند کارهای ترخیص اجناس خریداری شده توسط شما از گمرک کشور چین را به‌سادگی و بدون دردسر خاصی انجام دهد. دلیل آن هم داشتن تجربه زیاد و البته کارگزارانی کارکشته و باتجربه در کشور چین است.

حرف آخر

آنچه در مورد ترخیص کالا از چین اهمیت دارد این است که در ابتدا اطلاعی کلی از مراحل انجام آن داشته باشید. اینکه مراحل انجام آن کدام است، چگونه می‌توان هزینه‌های آن را تخمین زد، چه روش‌هایی برای انجام آن وجود دارد و به طور کلی برای انجام آن باید چکار کرد ازجمله مهم‌ترین اطلاعاتی است که باید در مورد این عملیات داشته باشید.

از طرفی تنها دانستن این موارد برای درست انجام دادن ترخیص کالا کافی نیست. شما باید بدانید که بهترین شرکت بازرگانی برای انجام این کار کدام است. در این مقاله سعی کردیم تمام این موارد را بررسی کرده و به همه سوالاتی که امکان مطرح شدنشان وجود دارد پاسخ دهیم. امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید بوده باشد.

سوالات متداول درباره ترخیص کالا از چین

 • ترخیص کالا از چین چندمین مرحله واردات کالا از این کشور است؟

در کل سه مرحله برای واردات کالا از چین باید پشت سر گذاشته شود که عبارت است از: خرید کالا، ترخیص کالا و ارسال آنها به ایران.

 • روش‌های ترخیص کالا از کشور چین کدامند؟

سه روش اقدام مستقیم، انجام با واسطه قانونی و سپردن کارها به یک شرکت بازرگانی واسطه برای انجام این عملیات وجود دارد.

 • چگونه می‌توان هزینه‌های ترخیص کالا از کشور چین را محاسبه کرد؟

برای تخمین این هزینه‌ها لازم است که در مرحله اول نوع کالای وارداتی مشخص باشد و در ثانی شرایط و قوانین گمرک چین نیز معلوم باشد.

حمل خرده بار از چین با علی والا

اینکه بدانیم حمل خرده بار از چین چه منفعتی دارد قرار است در این مقاله بررسی شود. به همین خاطر باید در ابتدا به این موضوع بپردازیم که این نوع واردات بار از چین چرا باید مهم باشد و چه مزایا و سودی برای شخص وارد کننده دارد. به همین دلیل در ادامه ابتدا واردات از چین را بررسی کرده و سپس مراحل واردات و در نهایت چگونگی حمل خرده بار را بررسی می‌کنیم. با ما همراه باشید تا این موضوع را به‌طور کامل بررسی کنیم.

برای واردات از چین با علی والا در سریع ترین زمان و با کمترین هزینه کلیک کنید.

فهرست مطالب

 • چرا واردات از چین
 • مراحل واردات از چین
 • ارسال خرده بار از چین به ایران
 • حمل دریایی خرده بار
 • حمل دریایی خرده بار از چین
 • حمل خرده بار از چین با بازرگانی علی والا
 • سوالات متداول

چرا واردات از چین

قبل از هرگونه توضیحی راجع به اینکه چرا باید حمل خرده بار از چین انجام دهیم لازم است که در مورد این موضوع تحقیق کنیم که اصلا چرا باید از چین کالا وارد کنیم. شرکت‌های چینی در طول چند دهه به خاطر حمایت‌هایی که از جانب دولت چین داشتند توانستند از نظر اقتصادی رشد سریعی داشته و توانایی تولید هر نوع کالایی را داشته باشند. برای مثال امروزه می‌توان هر نوع کالایی مثل گوشی هوشمند، قطعات خودرو، لوازم خانگی، انواع پوشاک و برندهای لباس مختلف و … را از این کشور وارد ایران کرد.

برای واردات توسط فورواردر از چین با علی والا کلیک کنید.

چرا واردات از چین
چرا واردات از چین

اما جدای از اینکه تنوع تولیدات این کشور بسیار زیاد است، قیمت ارزان محصولاتی که تولید می‌کند هم باعث شده که اکثر بازرگانان و تجار ایرانی چین را به عنوان مقصد اول تجاری خود انتخاب کنند. به همین دلیل حمل خرده بار از چین نیز که نوعی واردات کالا از این کشور است با قیمت اندک قابل انجام بوده و بسیاری از بازرگانان و تجار ایرانی از آن جهت سودآوری واردات کالا از این کشور استفاده می‌کنند. در ادامه ابتدا مراحل واردات را توضیح می‌دهیم و سپس به سراغ خود حمل خرده بار از کشور چین می‌رویم.

برای حمل و نقل از چین به ایران کلیک کنید.

مراحل حمل خرده بار از چین

برای واردات کالا از چین به ایران و همچین واردات خرده بار از چین به ایران باید حتما چند مرحله اساسی طی شود. این مراحل همان‌طور که گفتیم میان حمل خرده بار از چین به ایران و حمل هر نوع بار دیگری مشترک است. پس اگر هم بخواهید خرده بار وارد کشور کنید لازم است که حتما این مراحل را طی کنید. مراحلی که شامل خرید و ترخیص کالا و البته حمل اجناس از چین به داخل ایران است.

خرید خرده بار از چین

مرحله اول برای انجام واردات از کشور چین چه به صورت خرده بار چه به صورت بار کامل عبارت است از خرید خرده بار. بهتر است تعریف کنیم که بطور کلی خرده بار چیست و سپس نحوه خرید آن را توضیح دهیم. خرده بار به تعداد اندک از یک کالا که بتوان در ابعاد کوچک آن را تهیه و جابجا کرد گفته می‌شود.

برای استفاده از خدمات کارگو در چین شرکت بازرگانی علی والا کلیک کنید.

مثلا خرده بار را می‌توان در مور ۱۰۰ عدد گوشی هوشمند به کار برد اما برای قطعات خودرو یا صنایع کشاورزی قابل استفاده نیست. پس هزینه خرید کمتری هم داشته و بطور کلی ساده‌تر می‌توان آن را خریداری و به داخل کشور وارد کرد. برای خرید خرده بار می‌توانید خودتان شخصا به شرکت چینی سفارش دهید یا اینکه از رابط یک شرکت بازرگانی بخواهید این کار را برای شما انجام دهد.

ترخیص خرده بار

بعد از خرید خرده بار، برای اینکه بتوانید حمل خرده بار از چین انجام دهید لازم است که مراحل ترخیص آن را هم انجام دهید. این مراحل بیشتر شامل یک سری عملیات‌های قانونی است که باید در اداره گمرک چین انجام شود.

برای ترخیص خرده بارها لازم است که شما با تهیه یک سری مدارک مثل بارنامه و کارت سلامت اجناس به اداره گمرک چین رفته و درخواست ترخیص خرده بارها را بدهید. گاهی به خاطر کمتر از یک مقداری بودن وزن خرده بارها (این مقدار بستگی به قوانین گمرکی شهری که از آن خرید کرده‌اید دارد) حق گمرکی از شما گرفته نمی‌شود. شما بعد از ترخیص خرده بارها باید برای ارسال آنها به ایران اقدام کنید که توضیح آن در قسمت بعد آمده است.

ارسال خرده بار از چین به ایران

برای حمل خرده بار از چین به ایران شما باید با یک شرکت بین‌المللی حمل‌ونقل بار وارد مذاکره شوید و با بستن قرارداد انتقال کالاها، خرده بارهای خود را به آنها سپرده و به ایران ارسال کنید. برای انجام این کار چند راه کلی وجود دارد.  یا می‌توانید خرده بارها را از طریقحمل‌ونقل ریلی به ایران بفرستید. که در اینصورت یک قطار باری کار ارسال را انجام می‎دهد. یا اینکه انتقال از طریق دریا را انتخاب کنید که البته کار حمل کالاها در این حالت توسط یک کشتی باری انجام می‌شود.

برای اطلاع از هزینه حمل کالا از چین کلیک کنید.

ارسال خرده بار از چین به ایران
ارسال خرده بار از چین به ایران

در نهایت نیز می‌توانید روش حمل بارها از طریق هواپیمای باری را انتخاب کنید که عموما برای انتقال خرده بار چندان توصیه نمی‌شود. علت آن هم این است که برای حمل خرده بار نیازی نیست هزینه زیاد انتقال هوایی را انتخاب کرد. البته بهتر است بر اساس نوع خرده باری که می‌خواهید وارد کنید تصمیم بگیرید که کدام روش را انتخاب کنید اما متداول‌ترین این روش‌ها ارسال از طریق دریایی است.

حمل دریایی خرده بار

همانطور که گفتیم برای حمل خرده بار از چین به ایران بهترین روش ارسال از طریق دریایی است. در این روش یک کشتی باری برای حمل بار شما در نظر گرفته می‌شود و شما می‌توانید خرده بارهای خود را با خیال راحت درون کشتی قرار داده و به سمت ایران بفرستید.

برای آشنایی با بهترین کالاها برای واردات از چین کلیک کنید.

امنیت سفر دریایی برای کالاها بسیار بالا بوده و نوع بیمه‌ای که در این سفر مورد استفاده قرار می‌گیرد مورد تایید اکثر بازرگانان و تجار در سراسر جهان است. بیشتر شهرهای بندری چین ترانزیت دریایی دارند. به همین دلیل خیالتان از جانب اینکه می‌توانید خرده بار خود را از طریق دریایی به ایران ارسال کنید راحت باشد.

حمل دریایی خرده بار از چین

شاید از قبل نام کارگو دریایی را شنیده باشید. اما اگر نام کارگو به گوشتان نخورده بهتر است بدانید که روش حمل خرده بار از چین و به طور کلی بار از چین به ایران از طریق کشتی دریایی را کارگو می‌نامند.

در این روش که بسیار کم هزینه هم هست شما می‌توانید بهترین بیمه را برای کالاهای خود در نظر گرفته و با خیال راحت آنها را روانه ایران کنید. البته اگر کارهای خود را به یک شرکت واسطه بازرگانی بسپارید به روشی بسیار بهتر انجام می‌شوند. شرکتی که در قیمت بعد می‌خواهیم آن را معرفی کنیم.

حمل دریایی خرده بار از چین
حمل دریایی خرده بار از چین

حمل خرده بار از چین با بازرگانی علی والا

گفتیم که حمل خرده بار از چین با کشتی بهتر است که به یک شرکت بازرگانی وارداتی واسطه سپرده شود. پیشنهاد ما این است که کارهای حمل خرده بار خود را بطور کلی به شرکت بازرگانی علی والا بسپارید.

این شرکت به خاطر تجربه بالایی که در امر خرید و حمل خرده بار از کشور چین دارد می‌تواند به سادگی و با کمترین قیمت خرده بارهای خریداری شده توسط شما را از چین به ایران بفرستد. قراردادهای بلندمدتی که این کمپانی با شرکت‌های حمل‌و‌نقل دریایی بین‌المللی بسته بهترین آپشنی است که می‌توانید از طریق آن خرده بارهای خود را با نازل‌ترین قیمت به ایران ارسال کنید.

سوالات متداول حمل خرده بار از چین

آیا خرده بارها را نیز می‎‌توان از راه واردات وارد کشور کرد؟

بله حمل خرده بار از چین یک روش برای انتقال خرده بارها از کشور چین به ایران است.

بهترین روش برای حمل خرده بارها از کشور چین به ایران کدام است؟

بهترین گزینه برای واردات خرده بار از چین انتقال از طریق کشتی باری است.

آیا برای حمل خرده بار از چین نیاز به گرفتن مجوز است؟

بله. برای واردات هر نوع باری چه خرده بار چه بار کامل وجود مجوز لازم است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

برای واردات کالا با وانیکس تماس بگیرید. تلفن چین ( حسین جاوید )  :008613883921774 – تلفن ایران ( حاج مهدی یزد خواست ) 09122518152

1,539 تعداد بازدید

دیدگاه ها

۱۲ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.