مانیفست چیست و در بازرگانی چه کاربردی دارد؟

واردات کالا با علی والا، تلفن: 008613883921774 ( حسین جاوید )

مانیفست جزو اصطلاحاتی است که در زمینه بازرگانی و نیز تجارت بین‌المللی بسیار به کار می‌رود. امکان دارد یک شخص تاجر تازه کار برای اولین بار با این کلمه مواجه شده و نداند که دقیقا مقصود آن چیست.

مانیفست

حتی امکان دارد برای افراد فعال در زمینه تجارت در رابطه با معنا و نیز کاربرد مانیفست یکسری سوالات پیش بیاید. به همین علت در ادامه این مقاله تصمیم داریم در رابطه با این اصطلاح پرکاربرد و حائز اهمیت اطلاعاتی در اختیار شما دوستان عزیز قرار دهیم.

برای واردات از چین با علی والا در سریع ترین زمان و با بهترین هزینه کلیک کنید

فهرست مطالب:

 • مانیفست محموله چیست؟
 • مانیفست در بازرگانی دقیقا چه کاربردی دارد؟
 • ویژگی های مانیفست چیست؟
 • ترخیص محصول توسط مانیفست محموله
 • منظور از مانیفست گمرکی چیست؟
 • منظور از مانیفست اقتصادی چیست؟
 • هزینه‌ تجارت و نیز بازرگانی کالا
 • واردات به کمک مجموعه بازرگانی علی والا

مانیفست محموله چیست؟

همان‌طور که اکثرا می‌دانید اقلام بازرگانی توسط أنواع وسایل نقلیه حمل می‌شوند. مانیفست فهرست کاملی از بار و نیز محموله ارسالی بوده که درواقع شامل فهرست تمام بار حمل شده با استفاده از یک وسیله‌ی نقلیه است وهم‌اکنون به اسم مانیفست بار شناخته می‌شود.

مانیفست محموله چیست؟
مانیفست محموله چیست؟

مانیفست اطلاعات تجاری بار یا همان محموله را نمایش می‌دهد. شایان ذکر بوده که این اطلاعات شامل یکسری موارد همچون آدرس فرستنده بار، آدرس شخص گیرنده، مقدار بار و دیگر مواردی از این قبیل است. یکسری از افراد فکر می‌کنند که این سند رسمی در حقیقت همان اظهار‌نامه بوده در صورتی که ویژگی‌های این دو بسیار با یکدیگر متفاوت هستند.

برای خرید از چین با علی والا در سریع ترین زمان و با بهترین هزینه کلیک کنید

مانیفست در بازرگانی دقیقا چه کاربردی دارد؟

طبیعی است که اطلاع نداشته باشید مانیفست چیست و هم‌اکنون در بازرگانی دقیقا چه کاربردی دارد. تعداد زیادی از کشور‌های خارجی دو واژه مانیفست محموله و نیز اظهارنامه را هم‌معنی یک‌دیگر می‌دانند. درواقع در این کشور‌ها اهمیتی ندارد که چه اجناسی وارد کشور می‌شوند.

بنابراین شخص واردکننده باید برای اقلامی که از راه‌های هوایی وهمینطور دریایی و نیز زمینی وارد کشور می‌کند سندی رسمی تحت این عنوان تحویل دهد. درحقیقت سندی رسمی بوده که نشان می‌دهد، اجناس سالم به مقصد نهایی رسیده‌اند و از محل بارگیری تا مقصد مورد نظر چیزی از محموله کم نشده است.

ویژگی های مانیفست چیست؟

مشخصات یک محموله به‌طور کاملا مختصر کنار آن قید می‌شود. قابل توجه بوده که این مشخصات که درواقع همان سند محصول به‌حساب می‌آیند، نباید دارای هیچ‌گونه خط خوردگی باشند و نیز باید کاملا واضح بوده و بتوان به‌راحتی آن اطلاعات را خواند. همانطور که قبل‌تر بیان کردیم مشخصاتی همچون تعداد بار، نوع بسته‌بندی اجناس، حجم و وزن اقلام در این سند رسمی مشخص می‌شود.

ترخیص محصول توسط مانیفست محموله

امکان دارد برای شما دوستان عزیز نیز سوال باشد که آیا هم‌اکنون می‌توان با مورد استفاده قرار دادن مانیفست محصول محموله مورد نظر را از سازمان گمرک ترخیص کرد یا خیر. قابل توجه بوده که در این رابطه باید بگوییم که ترخیص محصول نیاز به اظهارنامه داشته و این سند رسمی از قبل و با مورد استفاده قرار دادن یکسری مستندات آماده می‌شود. برخی از این مستندات عبارتند از:

 • برگه بازرسی محصول
 • قبض انبار
 • برگه آزمایشگاه محصول
 • کارت بازرگانی
 • بارنامه و نیز بیمه‌نامه
 • مستندات ترانزیت و….
ترخیص محصول توسط مانیفست محموله
ترخیص محصول توسط مانیفست محموله

منظور از مانیفست گمرکی چیست؟

مانیفست گمرکی درواقع حالتی از یک اعلامیه ونیز برنامه خبری دارد. قابل توجه بوده که در این اعلامیه به‌طور دقیق مشخصات‌ محصولات موجود در محموله قید می‌شود. این مشخصات هم‌اکنون شامل شماره سند حمل محصول، تعداد و نوع بسته‌بندی اقلام، نام فرستنده و شخص گیرنده و وزن محصولات است. به‌همین علت مانیفست در سازمان گمرک فوق‌العاده مهم است.

برای خرید از علی بابا با علی والا در سریع ترین زمان و با بهترین هزینه کلیک کنید

منظور از مانیفست اقتصادی چیست؟

 مانیفست اقتصادی هم‌اکنون در برگیرنده مشخصات دقیق محموله‌های گمرکی بوده که از طریق شیوه حمل هوایی، دریایی و همینطور زمینی وارد سازمان‌‌ گمرک کشور شده و قابل توجه بوده که در این اعلامیه اقتصادی همه‌ی نکات و نیز اتفاقات مربوطه از لحظه بارگیری محموله در کشور مبدا موردنظر تا لحظه تحویل آن در مقصد نهایی درج می‌شوند.

هزینه‌ تجارت و نیز بازرگانی کالا

هر شخصی از عهده تجارت و تمام سختی‌های آن بر نمی‌آید. صحیح است که این مسیر سوددهی خیلی زیادی دارد، با این وجود این سود بسیار دشوار و با مشقت خیلی زیاد حاصل می‌شود.

جهت جلوگیری جدی از ضرر و زیان در حوزه تجارت باید دوندگی کرد. ضروری است تا یک شخص تاجر با تمام بخش‌نامه‌های مربوط به نهادهای دولتی به‌خوبی آشنا باشد و قابل توجه بوده که این آشنایی تنها به دفعه اول ختم نخواهد شد؛ زیرا هرچند وقت یک‌بار آپدیت شده و یک شخص تاجر باید به‌طور دائم اطلاعات خود را در این حوزه به‌روزرسانی کند. درکل حائز اهمیت‌ترین امر در این حیطه نا امید نشدن است.

مطمئنا کمبود اطلاعات نتیجه‌ای جز مواجه شدن با مشکلات و درنهایت شکست نخواهد داشت. به همه‌ی افرادی که قصد ورود به حیطه تجارت را دارند یا هم‌اکنون مدتی بوده که مشغول اینکار هستند پیشنهاد می‌کنیم که مجموعه‌های باسابقه خوب را جهت ترخیص اجناس خود انتخاب کنند. شایان ذکر بوده که اگر در پروسه ترخیص اجناس مشکلی ایجاد شود، شخص تاجر متحمل هزینه‌های اضافی بسیاری خواهد شد.

واردات به کمک مجموعه بازرگانی علی والا

مجموعه بازرگانی علی والا یکی از مجموعه‌‌های با تجربه در حوزه واردات اجناس از کشور بزرگ چین است. مطمئنا درصورت همکاری شما تجار گرامی با این مجموعه، اجناس‌تان در بهترین شرایط از سازمان گمرک ترخیص شده و نیز شما متحمل یکسری هزینه‌های اضافی نخواهید شد. درکل اگر هم‌اکنون به‌دنبال یک مجموعه با سابقه و نیز مورد اعتماد جهت واردات اقلام مورد نظر خود هستید، علی والا انتخابی شایسته برای شما تجار گرامی است.

واردات به کمک مجموعه بازرگانی علی والا
واردات به کمک مجموعه بازرگانی علی والا

سخن نهایی

در این مطلب از بازرگانی علی والا به تعریف یکی از اصطلاحات حائز اهمیت و تخصصی حیطه بازرگانی یعنی همان مانیفست محموله پرداختیم. امیدواریم شما دوستان عزیز با خواندن این مطلب به‌خوبی متوجه شده باشید که دقیقا مانیفست چیست و هم‌اکنون در بازرگانی چه کاربردی دارد.

سوالات متداول درباره مانیفست

 • هزینه گمرکی توسط چه فردی پرداخت می‌شود؟

شخص فرستنده (فروشنده) یا شخص گیرنده ( خریدار) باید باتوجه به شرایط قرارداد فروش، تمام هزینه‌های ترخیص اجناس را بپردازند ولی اغلب سازمان گمرک کشور مقصد، مالیات وهمینطور ارزش افزوده را تماما دریافت می‌کند که در این شرایط شخص گیرنده اجناس باید هزینه‌‌های گمرکی را به‌کل پرداخت کند.

 • ترخیص اقلام از سازمان گمرک چقدر طول می‌کشد؟

انجام تشریفات گمرکی توسط مجموعه علی والا در اسرع وقت و تنها در ۷ الی ۱۵ روز به‌طور کامل انجام می‌شود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

برای واردات کالا با علی والا تماس بگیرید. تلفن چین ( حسین جاوید ): 008613883921774

447 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.