واردات دوچرخه از چین

واردات کالا با علی والا، تلفن: 008613883921774 ( حسین جاوید )

دوچرخه یکی از وسایل ورزشی و مناسب برای حمل‌ونقل درون شهری است که عموما توسط بازرگانان از چین وارد کشور می‌شود. درواقع حجم وسیعی از کالاها و دستگاه‌های موردنیاز بازار ایران از چین وارد کشور می‌شود که واردات دوچرخه یکی از آنها است. برای مثال در سال ۲۰۲۲ بیش از ۱۲ میلیارد دلار کالا و دستگاه از چین وارد کشور شده که واردات دوچرخه از چین نیز یکی از آن موارد بوده است.

واردات دوچرخه از چین

واردات دوچرخه از چین به ایران در طی سه مرحله انجام می‌شود. مرحله اول خرید دوچرخه‌ها از شرکت‌های تولید کننده چینی است، مرحله دوم ترخیص آنها از گمرک کشور چین و مرحله سوم ارسال دوچرخه‌ها به ایران. با ما باشید تا تمام نکاتی که باید در هر مرحله رعایت کنید را به شما توضیح دهیم.

برای واردات از چین با علی والا در سریع ترین زمان و با بهترین هزینه کلیک کنید

فهرست مطالب

 • چرا از چین دوچرخه وارد کنیم
 • خرید دوچرخه
 • خرید عمده دوچرخه از چین
 • خرید دوچرخه از چین
 • وارد کننده دوچرخه
 • ترخیص دوچرخه از گمرک چین
 • حمل و نقل دوچرخه از چین به ایران
 • سود واردات دوچرخه از چین چقدر است
 • واردات دوچرخه از چین با بازرگانی علی والا
 • حرف آخر
 • سوالات متداول

چرا از چین دوچرخه وارد کنیم

اولین سوالی که شاید ذهن هر بازرگانی را درگیر کند این است که چرا دوچرخه وارد کنیم؟ آیا واردات دوچرخه سودی هم دارد؟ در پاسخ باید گفت که در ایران نیاز به خرید دوچرخه خیلی زیاد است و این در حالی است که هیچ تولیدی داخلی عظیمی برای پاسخ‌گویی به این نیاز وجود ندارد. درنتیجه لازم است که بازرگانانی این کار را انجام دهند و درعوض سود بسیار زیادی از واردات دوچرخه کسب کنند.

چرا از چین دوچرخه وارد کنیم
چرا از چین دوچرخه وارد کنیم

خرید دوچرخه

برای خرید دوچرخه از شرکت‌های چینی اولین موضوعی که باید آن را بسیار موردبررسی قرار داد شرکت فروشنده‌ای است که قصد دارید از آن خرید کنید. شرکت‌های چینی زیادی هستند که می‌توانید از آنها دوچرخه بخرید اما اگر قصد دارید واردات شما بسیار پرسود باشد، حتما روی بهترین آنها دست بگذارید.

برای خرید از چین با علی والا در سریع ترین زمان و با بهترین هزینه کلیک کنید

خرید عمده دوچرخه از چین

همچنین توجه داشته باشید که واردات دوچرخه زمانی برای شما سودآور است که آنها را بصورت عمده خریداری کنید. در خرید عمده هزینه پرداختی برای شما بسیار کاهش می‌یابد و می‌توانید تعداد زیادی دوچرخه وارد کشور کنید که البته از فروش این تعداد زیاد سود فراوانی نصیبتان می‎‌شود.

خرید دوچرخه از چین

در اقدام عملی برای خرید دوچرخه لازم است که یک درخواست خرید رسمی به نام پروفرما تهیه کرده و برای شرکت فروشنده ارسال کنید. در پروفرما اطلاعاتی مثل قیمت خرید، تعداد دوچرخه درخواستی و روش پرداخت هزینه خرید درج می‌شود.

بعد از این که شرکت فروشنده پروفرمای شما را دریافت کرد، نوبت به تهیه دوچرخه‌ها و تحویل آنها به گمرک چین می‌رسد. در این مرحله لازم است که برای ترخیص آنها اقدام کنید. اما پیش از هر اقدامی لازم است بدانید که واردات قانونی وابسته به داشتن چه مدارکی است.

وارد کننده دوچرخه

واردات دوچرخه از چین زمانی برای شما بصورت قانونی قابل انجام خواهد بود که اولا کارت بازرگانی داشته باشید و درثانی مجوزهای لازم برای این کار را از وزارت صنعت، معدن و تجارت و دیگر ارگان‌های مربوطه به واردات وسایل ورزشی اخذ کرده باشید.

وارد کننده دوچرخه
وارد کننده دوچرخه

ترخیص دوچرخه از گمرک چین

ترخیص دوچرخه از گمرک چین یک پروسه اداری است که طی آن شما ابتدا مدارکی مثل کارت بازرگانی، پروفرما و مجوزهای واردات را به گمرک داده و سپس بازرسان گمرک با بررسی مدارک و شرایط شما، برگه ترخیص را صادر کرده و شما جق گمرکی را پرداخت می‌کنید.

برای خرید از علی بابا با علی والا در سریع ترین زمان و با بهترین هزینه کلیک کنید

حق گمرکی بسته به این که چه نوع دوچرخه و چه تعداد وارد کرده باشید، متغیر است. برای این که از قبل بتوانید تخمینی از کل هزینه‌های واردات زده باشید حتما از گمرک چین استعلام بگیرید که حق گمرکی واردات دوچرخه چه مقدار است و سپس برای ترخیص آنها اقدام کنید.

حمل و نقل دوچرخه از چین به ایران

در آخرین مرحله واردات دوچرخه از چین شما باید این وسایل ورزشی را از یکی از روش‌های ارسال دریایی، ارسال زمینی یا ارسال هوایی به ایران انتقال دهید. عموم بازرگانان روش ارسال دریایی را برای انتقال دوچرخه‌ها از چین به ایران انتخاب می‌کنند که هم به‌صرفه است و هم با هزینه کمی قابل انجام است.

سود واردات دوچرخه از چین چقدر است

چرا واردات دوچرخه سودآور است؟ دلیل اول آن همان نبود هیچ تولیدی داخلی است که بتواند به نیاز عظیم بازار ایران برای خرید دوچرخه پاسخ دهد. دلیل دوم همین تقاضای زیاد و کاربرد گسترده‌ای است که دوچرخه در بخش‌های مختلف زندگی شهری دارد.

دلیل سوم اما ارزان بودن قیمت خرید دوچرخه از چین است. شما می‌توانید از شرکت‌های چینی دوچرخه‌هایی با قیمت بسیار اندک خریداری کرده و درعوض در ایران با قیمتی بالا بفروشید. این تفاوت قیمت مقدار سود واردات این وسایل ورزشی را برای شما مشخص می‌کند.

واردات دوچرخه از چین با بازرگانی علی والا

شرکت‎‌های بازرگانی زیادی وجود دارند که می‌‎توانند به شما در انجام دادن مراحل واردات دوچرخه از چین کمک کنند. اما یکی از مشهورتین و خوش سابقه‌ترین این شرکت‌ها، شرکت بازرگانی علی والا است. متخصصانی با تجربه و کارکشته در علی والا فعالیت می‌کنند که می‌توانید از آنها برای خرید، ترخیص و ارسال دوچرخه از چین به ایران کمک بگیرید.

بازرگانی علی والا با ساده کردن بخش‌های مهمی از واردات کالا از چین توانسته کاری کند که بتوانید با کمترین هزینه و در کمترین زمان ممکن، مراحل واردات دوچرخه از چین را پشت‌سر گذاشته و سود مناسبی از این واردات کسب کنید.

واردات دوچرخه از چین با بازرگانی علی والا
واردات دوچرخه از چین با بازرگانی علی والا

حرف آخر

دوچرخه جزو وسایل ورزشی و حمل‌ونقلی ضروری در زندگی شهری امروزی ما انسان‌ها است. در ایران متاسفانه هیچ تولیدی انبوهی که بتواند نیاز جامعه به دوچرخه را برطرف کند وجود ندارد. به همین دلیل بازرگانان با سفر به چین و واردات این وسیله ارزشمند سعی می‌کنند این نیاز را پاسخ گفته و سود زیادی هم به دست آورند. در این مقاله هر نکته‌ای که لازم بود بدانید تا این واردات درست انجام شود گفته شد.

سوالات متداول درباره واردات دوچرخه

 • برای خرید دوچرخه از چین به چه مواردی توچه کنیم؟

در مرحله اول شرکتی که انتخاب می‌کنید بسیار مهم است. بهترین شرکت‌ها را برای خرید انتخاب کنید. در مرحله دوم باید به قیمت توجه کنید و درنهایت نیز تعداد دوچرخه ملاک مهمی در سودآور بودن خرید است.

 • چرا روش انتقال دریایی متداول‌ترین روش برای فرستادن کالا از چین به ایران است؟

زیرا این روش بسیار به‌صرفه بوده و قابلیت انتقال تعداد زیادی کالا را از چین به ایران دارد.

 • بهترین بازرگانی برای انجام کارهای واردات دوچرخه از چین کدام است؟

بهترین بازرگانی علی والا است زیرا با کمترین هزینه و در کمترین زمان ممکن کارهای واردات را برای شما انجام می‌دهد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

برای واردات کالا با علی والا تماس بگیرید. تلفن چین ( حسین جاوید ): 008613883921774

477 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.