واردات لیفتراک از چین با بهترین قیمت

واردات کالا با علی والا، تلفن: 008613883921774 ( حسین جاوید )

با توجه به اینکه امروزه صنایع تولیدی و همینطور کارخانه‌ها نسبت به گذشته توانسته‌اند رشد چشمگیری را تجربه کنند، نیاز به ماشین‌آلات صنعتی مثل لیفتراک به شدت احساس می‌شود.  لیفتراک‌ها نوعی وسیله نقلیه کاربردی هستند که به منظور بلندکردن و جابه‌جایی اقلام و مواد در برخی کارخانه‌ها و انبارها به کار می‌روند. در ادامه با مقاله آیا واردات لیفتراک آزاد است با ما همراه شوید.

آیا واردات لیفتراک آزاد است

واردات لیفتراک به شکل انبوه جهت رفع نیازهای صنایع بزرگ تولیدی کشور بسیار حائز اهمیت است. در ادامه این مطلب از بازرگانی علی والا به جواب این سوال رایج که آیا واردات لیفتراک آزاد است؟ می‌پردازیم. اگر تصمیم دارید در حوزه واردات اقلام گوناگون فعالیت کنید، واردات این ابزار کاربردی برای حمل و همینطور جابه‌جایی انواع کالاهای تولیدی ممکن است سودآوری مطلوبی برای شما تجار گرامی به ارمغان آورد.

فهرست مطالب:

 • لیفتراک چیست؟
 • واردات لیفتراک از کدام مناطق صورت می‌گیرد؟
 • مراحل واردات کالا
 • کد تعرفه گمرکی برای انواع مختلف لیفتراک
 • ترخیص لیفتراک‌ها از اداره گمرک
 • معرفی مجموعه بازرگانی علی والا

لیفتراک چیست؟

لیفتراک نوعی ماشین یا یک وسیله نقلیه صنعتی بوده که به‌منظور بلندکردن و جابه‌جا نمودن اقلام و مواد در برخی کارخانه‌ها و انبارها به کار می‌رود.

انواع لیفتراک

لیفتراک‌ها با توجه به این امر که در چه محیطی و به‌منظور چه نوع فعالیتی بکار گرفته می‌شوند، انواع گوناگونی دارند که در قسمت زیر به بررسی برخی از آنها می‌پردازیم:

·     لیفتراک‌های برقی

برای استفاده از این نوع لیفتراک‌ها ضروری است که از نیروی برق استفاده کرده و این وسیله نقلیه را راه‌اندازی کنیم. این نوع ماشین در برخی صنایع تولیدی و همینطور انبارهایی بکار می‌رود که مقدار مصرف سوخت‌های فسیلی آنها درواقع به پایین‌ترین حد ممکن رسیده است.

لیفتراک چیست؟
لیفتراک چیست؟

لیفتراک‌های برقی برای استفاده در محیط‌هایی مناسب هستند که هیچ دودی (ناشی از سوختن و همینطور سوخت‌های فسیلی) در آن محیط تولید نشود. این نوع وسایل نقلیه آلایندگی بسیار کمی دارند. در نهایت باید بگوییم که لیفتراک‌های برقی فوق‌العاده قدرتمند و توانمند هستند و برای جابه‌جایی اقلام و لوازم سنگین بکار می‌روند.

·      لیفتراک‌های هیبریدی و دوگانه‌سوز

سوخت این نوع ماشین‌ها گاز یا بنزین است. قابل توجه است که این لیفتراک‌ها را میتوان با برق نیز راه‌اندازی کرد.

·        لیفتراک‌های دیزلی

این نوع ماشین‌ها در مقایسه با دو نوع ابزار قبلی به‌مراتب پرکاربردتر هستند. این ماشین‌ها اقلام و اجسام فوق‌العاده سنگین را تا ارتفاع به‌مراتب بلندتری نسبت به سایر تجهیزات بالا برده و اغلب در محیط‌های باز بکار می‌روند.

واردات لیفتراک از کدام مناطق صورت می گیرد؟

برای واردات لیفتراک نیز مانند سایر اقلام باید مطابق قوانین و رویه‌های گمرکی عمل کنید. واردات این تجهیزات اغلب از کشورهای بزرگ چین، کره و همینطور ژاپن انجام می‌شود. درواقع این کشورها بزرگ‌ترین و موفق‌ترین تولیدکنندگان این تجهیزات هستند. برای واردات از چین با علی والا با کمترین هزینه و در سریع‌ترین زمان کلیک کنید.

واردات لیفتراک از کدام مناطق صورت می گیرد؟
واردات لیفتراک از کدام مناطق صورت می گیرد؟

مراحل واردات لیفتراک

براساس قوانین ایران، اقلام از لحاظ صادرات و واردات به ۳ نوع گفته شده در زیر تقسیم می‌شوند:

 1. اقلامی که واردات و نیز صادرات آنها حتی بدون دریافت مجوز پیش نیاز، مجاز و کاملا قابل قبول است (اقلام مجاز)
 2. اقلامی که واردات و نیز صادرات آنها مستلزم دریافت مجوز از برخی مقامات ایرانی است (اقلام مشروط)
 3. اقلامی که واردات و نیز صادرات آنها با توجه به احکام اسلامی یا رویه‌های ایران ممنوع است (اقلام ممنوع)

مراحل واردات لیفتراک عبارت‌اند از:

 • اخذ کارت بازرگانی

برای واردات هر تجهیزاتی پیش از هر چیز ضروری است کارت بازرگانی یا همان شناسه تجاری را دریافت کنید. قابل توجه بوده که این کارت از طرف اتاق بازرگانی صادر می‌شود و می‌توان گفت که نوعی مجوز برای واردات اقلام است.

 • تعیین حوزه فعالیت

در پروسه واردات ضروری بوده که زمینه فعالیت خود را به‌درستی مشخص کنید. منظور این بوده که تعیین کنید قصد دارید تنها با یک کشور بزرگ همچون چین تعامل داشته باشید یا قصد دارید با چند کشور گوناگون به تعامل بپردازید.

 • آگاهی از قوانین و رویه‌ها

یکی از حائز اهمیت‌ترین نکات در واردات اقلام به کشور، آگاهی کامل از قوانین و رویه‌هایی بوده که برای فعالیت‌های تجاری بین‌المللی وضع شده‌اند.

 • نوع اقلام وارداتی را انتخاب کنید

در این مرحله از پروسه واردات، نیاز است نوع اقلامی که قصد دارید وارد کنید را مشخص کنید.

 • ارسال پیش‌فاکتور

پیش‌فاکتور از طرف مجموعه فروشنده برای خریدار ایرانی ارسال می‌شود تا اینگونه خریدار با جزئیات محصول موردنظر آشنا شود.

 • سفارش مورد نظر خود را ثبت کنید

در این مرحله از پروسه واردات، نیاز است از سایتی تحت عنوان سایت ثبت سفارش سازمان صنعت، معدن و تجارت بازدید کرده و درخواست نهایی خود را ثبت کنید.

 • تهیه ارز و سپس پرداخت هزینه‌

در این مرحله از پروسه واردات، نیاز است ارز کشوری را که تصمیم دارید از آن تجهیزات را وارد کنید تهیه کرده و سپس هزینه اقلام را پرداخت کنید.

 • حمل‌ونقل اقلام از کشور مبدأ به مقصد نهایی

 در پروسه واردات لیفتراک، حمل آن‌ها از کشور مبدأ به مقصد نهایی یک مرحله مهم و حساس است. شیوه‌های حمل‌ونقلی بسیاری وجود دارند که متناسب با نوع محموله و حجم تجهیزات وارداتی ممکن است هوایی، دریایی یا درمواقعی ریلی باشد.

 • ترخیص از گمرک

بعد از آنکه تجهیزات وارد مرز کشور ایران شدند لازم است آنها را از اداره گمرک ترخیص کنید. به‌منظور ترخیص اقلام از اداره گمرک باید مستندات ضروری را بدون هیچ کم‌وکاست و به موقع ارائه کنید تا ترخیص تجهیزات با مشکل مواجه نشود.

همچنین واردات محصولات صنعتی مانند کانال اسپیرال و متعلقات و متعلقات کانال سازی صنعتی می‌تواند سود چند صد درصدی خوبی عایدتان کند.

کد تعرفه گمرکی برای انواع مختلف لیفتراک

برای واردات و همینطور ترخیص هر نوع دستگاه و تجهیزاتی نیاز است کد تعرفه گمرکی مربوط به آنها را داشته باشیم. علا‌وه‌بر این برای پرداخت هزینه‌ها نیز مطلع بودن از کد تعرفه گمرکی امری ضروری است.

کدهای تعرفه گمرکی جهت ترخیص و واردات انواع مختلف لیفتراک عبارت‌اند از:

 • کد ۸۴۲۷۱۰:

برای ارابه‌های ماشین مجهز به موتور برقی

 • کد ۸۴۲۷۱۰۱۱:

برای ارابه‌های ماشین مجهز به یک موتور برقی نو

 • کد تعرفه گمرکی ۸۴۲۷۱۰۱۲:

برای ارابه‌های ماشین مجهز به یک موتور برقی مستعمل

ترخیص لیفتراک ها از اداره گمرک

برای ترخیص لیفتراک از اداره گمرک می‌توانید مراحل بیان شده در زیر را طی کنید:

تمام مجوزات ضروری را دریافت کنید. به عنوان مثال: کارت بازرگانی یا همان شناسه تجاری، لیست عدل‌بندی، برگه ترخیصیه، بارنامه و همینطور قبض انبار و نیز ثبت اظهارنامه الکترونیکی در سایت epl، دریافت شماره کوتاژ و همینطور احراز هویت، دریافت تأییدیه مستندات مسیر سبز و دریافت گواهی مربوط به تأیید بازرسان. همچنین مشخصات اقلام باید با مستندات ارائه شده و همینطور کد تعرفه گمرکی به‌درستی مطابقت داشته باشد.

ترخیص لیفتراک ها از اداره گمرک
ترخیص لیفتراک ها از اداره گمرک

لیفتراک‌هایی که در اداره گمرک کشور ترخیص می‌شوند به شرح زیر هستند:

 • لیفتراک‌های گازی
 • انواع مختلف لیفتراک‌های هیبریدی
 • انواع مختلف با‌تری‌های لیفتراک
 • انواع مختلف لیفتراک‌های بنزینی و گازی (یا همان دوگانه‌سوز)
 • انواع لیفتراک‌های باتری‌دار
 • لیفتراک‌های دیزلی

معرفی مجموعه بازرگانی علی والا

مجموعه بازرگانی علی والا یکی از بهترین مجموعه‌ها در حوزه واردات اقلام است. این مجموعه با کادری مجرب و کاربلد آماده خدمت‌رسانی به تجار گرامی است. اگر سؤالی در رابطه با نوع اقلام وارداتی داشتید حتماً از علی والا بپرسید.

مجموعه بازرگانی علی والا، قادر است بهترین مشاور شما بازرگانان عزیز در حوزه تجارت بین‌الملل و همینطور حمل‌ونقل اقلام باشد. تیم مشاوران علی والا از افراد بسیار آگاه و البته باتجربه تشکیل شده است که هم اکنون به‌صورت ۲۴ ساعته قادر به پاسخگویی به تمام سؤالات شما هستند.

سؤالات متداول درباره آیا واردات لیفتراک آزاد است

 • آیا واردات لیفتراک به ایران مجاز است؟

بله واردات لیفتراک به ایران مجاز است، البته جهت انجام واردات لازم است با همه‌ی مقررات مربوط به واردات تجهیزات به کشور خود به‌درستی آشنایی داشته باشید و تنها به شرطی می‌توانید لیفتراک را با موفقیت خریداری و وارد کشور کنید که با همه‌ی قوانین مربوطه سازگار باشد.

 • آیا می‌توانم از بازرگانی علی والا برای واردات لیفتراک کمک بگیرم؟

کمپانی علی والا یکی از کمپانی‌های فعال در حوزه واردات لیفتراک به ایران بوده که خدماتی نظیر واردات، ترخیص تجهیزات، حمل‌ونقل بار و خرید عمده لیفتراک را ارائه می‌دهد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.