منظور از واردات موردی چیست؟

واردات کالا با علی والا، تلفن: 008613883921774 ( حسین جاوید )

برای واردات کالا با علی والا تماس بگیرید

تلفن چین ( حسین جاوید ) 008613883921774

برای واردات و صادرات اقلام شما ملزم به دریافت یکسری مجوزها هستید. بعضی از این مجوزهای حائز اهمیت مخصوص واردات موردی هستند. این مجوزها طبق مقررات کشورها و نیز به این منظور که اقلام وارداتی هیچ ضرری برای کشور مقصد به‌همراه نداشته باشند مشخص می‌شوند.

منظور از واردات موردی چیست؟

توجه داشته باشید که واردکننده أقلام موظف است پیش از اخذ مجوز ورودی، اظهارات واردات را کاملا دقیق برای بازرسی به اداره گمرک ارائه دهد. فرد یا مجموعه برای واردات أقلام از برخی کشورهای خارجی، باید مجوز واردات موردی را به‌درستی دریافت کند. ولی مجوز واردت موردی چیست؟

برای واردات از چین با بهترین قیمت و در کمترین زمان با علی والا کلیک کنید.

فهرست مطلب:

 • واردات أقلام به ایران و مجوزهای مورد نیاز
 • معرفی واردات موردی
 • چه أقلامی نیاز به مجوز واردات موردی دارند؟
 • مراحل اخذ مجوز واردات موردی
 • معرفی مجموعه بازرگانی علی والا

واردات أقلام به ایران و مجوزهای مورد نیاز

واردات أقلام به کشور ایران از جمله فعالیت‌های مرسوم برای تجار ایرانی است که با در نظر داشتن درخواست‌های بازار مصرفی داخلی صورت می‌گیرد. البته نیاز است توجه داشت که همه‌ی اقلام برای ورود به کشور درواقع نیازمند دریافت مجوز هستند.

واردات أقلام به ایران و مجوزهای مورد نیاز
واردات أقلام به ایران و مجوزهای مورد نیاز

برخی از این مجوزها عبارتند از مجوز واردات، مجوز ترخیص أقلام و نیز مجوز واردات موردی. اخذ این مجوزهای ضروری را می‌توان یکی از دغدغه‌های اساسی تجار دانست. در ادامه این مطلب قصد داریم به معرفی مجوز واردات موردی بپردازیم و مطالبی در رابطه با این مجوز حائز اهمیت بیان کنیم، بنابراین همراهمان باشید.

معرفی واردات موردی

مجوز ورودی تضمین می‌کند اقلامی که قصد واردات آن‌ها را از کشورهای خارجی دارید مطابق با تمام مقررات امنیتی، کیفی، محیط زیست و همینطور بهداشت کشور هستند. آنها علاوه‌بر این ضروری بوده که دستورالعمل‌های قراردادهای بین‌المللی را به‌درستی رعایت کنند. جالب است بدانید که مجوز ورودی همینطور به کنترل ورود أقلام دارای ماهیت استراتژیک یا اقلام قاچاق نیز کمک می‌کند.

چه أقلامی نیاز به مجوز واردات موردی دارند؟

از جمله أقلامی که نیاز به مجوز واردات موردی دارند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. عوامل بیولوژیکی عفونی که امکان دارد در افراد بیماری ایجاد کنند.
 2. انواع مختلف مواد شناخته‌شده یا منطقی که دارای یک عامل بیولوژیکی عفونی هستند.
 3. ناقلان بیماری‌های انسانی (همچون حشرات یا خفاش‌ها).

این بارها امکان دارد با اهداف گوناگونی به کشور وارد شوند. در ادامه برخی از این اهداف را مورد بررسی قرار می‌دهیم:

 • نظارت اصولی بر شیوع بیماری
 • استفاده از تست‌های آزمایشگاهی کاملا منحصر به فرد
 • حمایت از تحقیقات جهت درک بهتر سایر تهدیدات احتمالی ناشی از عوامل بیولوژیکی عفونی
 • تحقیق و همینطور توسعه تشخیص، واکسن و درمان

هر شخصی که مایل به واردات أنواع عوامل بیولوژیکی عفونی، أنواع مختلف مواد عفونی یا حتی ناقلین است باید پیش از هر چیز مجوز صادر شده از طرف CDC را دریافت کند. قابل توجه بوده که امکان دارد یک بازرسی پیش از صدور نهایی مجوز صورت بگیرد تا این اطمینان حاصل شود که اقلام وارداتی اقدامات مناسبی را جهت به‌حداقل رساندن انتشار کاملا تصادفی عوامل بیولوژیکی که می‌توانند در افراد بیماری‌های جدی ایجاد کنند در نظر گرفته‌اند.

مستندات مورد نیاز فقط درصورت رعایت شرایط خاص صادر خواهند شد و پیش از اینکه بار اجازه ورود یا حتی خارج شدن از کشور را داشه باشد ضروری بوده که به مقامات گمرکی تحویل داده شوند.

چه أقلامی نیاز به مجوز واردات موردی دارند؟
چه أقلامی نیاز به مجوز واردات موردی دارند؟

مراحل اخذ مجوز واردات موردی

 • ثبت أقلام مورد نظر
 • ثبت دقیق اطلاعات
 • با توجه به محصول مجوزهای ضروری از سایر سازمان‌ها نیز باید اخذ شوند.
 • در صورت عدم مشکل و همینطور طی کردن صحیح تمام مراحل، پرونده شما جهت دریافت مجوز واردات موردی تایید خواهد شد.
 • دریافت شماره مجوز: بعد از تایید پرونده ضروری است کارمزد را پرداخت کنید تا درنهایت شماره مجوز برای شما تجار گرامی صادر شود. کارمزد شما طبق فرمول ارزش کالا محاسبه خواهد شد. شما پس از پرداخت به‌موقع کارمزد و ارائه فیش قادر خواهید بود شماره مجوز را دریافت کنید.

معرفی مجموعه بازرگانی علی والا

در این روزهای فوق‌العاده پررقابت همه افراد به دنبال راهی جهت افزایش درآمد خود هستند. از جمله این راه‌ها واردات اقلامی است که مشابه آن در بازار داخلی وجود ندارد و شما قادر خواهید بود از این طریق بازار آن أقلام را در دست بگیرید. به‌منظور واردات أنواع محصولات می‌توانید به مجموعه بازرگانی علی والا مراجعه کنید. علی والا در این حوزه هم به شما مشاوره اختصاصی می‌دهد و هم در‌صورت تمایل اقلام مورد نظرتان را به ایران وارد می‌کند.

با توجه به تجربه بالایی که مجموعه علی والا در حوزه واردات أنواع اجناس دارد، هزینه مربوط به انجام تمام مراحل واردات برای تجار گرامی بسیار پایین بوده و نیز به‌راحتی و بدون هیچ دردسر بزرگی قادر خواهید بود مجوزهای مورد نیاز خود را از سازمان‌های مربوطه دریافت کنید. کافی است تمام کارهای حائز اهمیت خود را به این کمپانی بسپارید و اجناس را با بالاترین کیفیت و در اسرع وقت تحویل بگیرید.

سخن نهایی

در این مطلب به‌بررسی واردات موردی پرداختیم و أقلامی که نیاز به مجوز واردات موردی دارند را مورد بررسی قرار دادیم. سپس مراحل اخذ مجوز واردات موردی را به‌صورت جامع برای شما دوستان عزیز بیان کردیم.

چنانچه شما هم در حوزه واردات اقلام از چین و تهیه مجوز‌ها و مستندات لازم نیاز به راهنمایی دارید، گروه تجاری علی والا آماده است تا شما تجار گرامی را در مسیر واردات اقلام، حمل بار از چین و نیز تهیه مجوزهای مورد نیاز همراهی کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این حوزه، می‌توانید همین حالا با متخصصان ما تماس بگیرید.

 سوالات متداول درباره واردات موردی

 • وقتی اطلاعات لازم در رابطه با واردات را کسب کردیم، دقیقا باید از کجا شروع کنیم؟

مشاوران مجموعه بازرگانی علی والا آماده راهنمایی شما در پروسه صدور مجوز و نیز واردات هستند. به خاطر داشته باشید که شما تجار گرامی در این پروسه تنها نیستید و درواقع کمک همیشه در دسترس است.

 • علت اصلی واردات اقلام چیست؟

علت بزرگی که کمپانی‌ها برای واردات اجناس اقدام می‌کنند، درواقع افزایش حاشیه سود است. قیمت پایین مواد در کشورهای خارجی امکان دارد واردات اجناس از آنجا را به‌مراتب سودمندتر کند.

 • به چه صورت تجار عزیز می‌توانند واردات موفقیت آمیز و پرسودی را تجربه کنند؟

به‌منظور اینکه واردات پرسود و مطلوبی را داشته باشید، نیاز است به‌خوبی تقاضای بازار داخلی را بررسی کرده و نیز از نحوه انجام این فعالیت تجاری حائز اهمیت و حساس اطلاع پیدا کنید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

برای واردات کالا با علی والا تماس بگیرید. تلفن چین ( حسین جاوید ): 008613883921774

996 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.