واردات انواع مقاومت از چین با علی والا

واردات کالا با علی والا، تلفن: 008613883921774 ( حسین جاوید )

برای واردات کالا با علی والا تماس بگیرید

تلفن چین ( حسین جاوید ) 008613883921774

از زمانی که انسان با پدیده عجیب الکتریسیته روبرو شد تا به امروز که مرزهای این نیرو را درنوردیده، تنها چند قرن می‌گذرد. چند قرنی که شکل زندگی ما را دگرگون کرده است. یکی از مهم‌ترین دست‌آوردهای این چند قرن تلاش برای فهم الکتریسیته اختراع مقاومت الکتریکی است و ما قصد داریم اینجا واردات انواع مقاومت از چین را توضیح دهیم.

واردات انواع مقاومت

واردات انواع مقاومت از چین یکی از مهم‌ترین و پرسودترین انواع واردات مرتبط با حوزه الکتریسیته و صنایع پیشرفته است. اگر مایلید بدانید که این عملیات پرسود چگونه انجام می‌شود و البته چقدر سرمایه برای انجام آن لازم دارید، تاپایان مقاله با ما همراه باشید.

برای واردات از چین با علی والا در سریع‌ترین زمان و با بهترین هزینه کلیک کنید.

فهرست مطالب واردات انواع مقاومت:

 • انواع مقاومت
 • کاربردهای انواع مقاومت در صنایع مختلف
 • خرید انواع مقاومت و مراحل واردات آن
 • خرید عمده انواع مقاومت از چین
 • خرید انواع مقاومت از چین
 • ترخیص انواع مقاومت از گمرک
 • وارد کننده انواع مقاومت از چین
 • حمل و نقل انواع مقاومت از چین
 • سود واردات انواع مقاومت چقدر است
 • واردات انواع مقاومت از چین با شرکت بازرگانی علی والا
 • حرف آخر
 • سوالات متداول

انواع مقاومت

مقاومت الکتریکی یک ویژگی فیزیکی است که نشان‌دهنده میزان مقاومت یک ماده یا قطعه در برابر جریان الکتریکی است. مقاومت الکتریکی با نماد R نمایش داده می‌شود و واحد آن اهم (Ohm) است. مقدار مقاومت الکتریکی نشان‌دهنده میزان سختی یا آسانی عبور جریان الکتریکی از ماده است. به عبارت دیگر، مقاومت الکتریکی نشان می‌دهد چقدر ماده به جریان الکتریکی مقاومت می‌کند.

انواع مختلفی از مقاومت الکتریکی وجود دارد که به شرح زیر هستند:

 1. انواع مقاومت
  انواع مقاومت

  مقاومت ثابت: این نوع مقاومت الکتریکی دارای یک مقدار ثابت است و با طراحی خاصی برای مقاومت الکتریکی ساخته می‌شود. مثالهایی از مقاومت ثابت شامل مقاومت‌های استاندارد مانند ۱ اهم، ۱۰ اهم و غیره می‌باشند.

 2. مقاومت متغیر: در این نوع مقاومت الکتریکی، مقدار مقاومت قابل تغییر است. مثالهایی از مقاومت متغیر شامل پتانسیومترها (مقاومت متغیر چرخشی) و رزیستورهای ویٹیاک هستند.
 3. مقاومت نیمه‌رسانا: این نوع مقاومت الکتریکی، مقاومتی است که در میان مقاومت هادی و مقاومت عایقی قرار می‌گیرد. مقاومت نیمه‌رسانا بسته به شرایط خاص می‌تواند تغییر کند. مثالهایی از مقاومت نیمه‌رسانا شامل ترانزیستورها و دیودها هستند.
 4. مقاومت عایقی: در واقع، مواد عایقی (مثل پلاستیک و شیشه) از خود مقاومت الکتریکی بسیار بالایی برخوردارند. بنابراین، می‌توان آنها را به عنوان مقاومت الکتریکی در نظر گرفت.

این تقسیم‌بندی‌ها تنها برخی از انواع مقاومت الکتریکی هستند و می‌تواند به مکانیک، مواد و ساختار مختلف مقاومت‌ها بستگی داشته باشد.

کاربردهای انواع مقاومت در صنایع مختلف

با توضیحاتی که ارائه شد احتمالا دریافته‌اید که چرا واردات انواع مقاومت از چین بسیار کاربردی و پرسود است. برای اینکه بیشتر با گستره کاربردهای این قطعه آشنا شوید به چند عدد از این کاربردها در صنایع مختلف اشاره می‌کنیم. کاربردهایی که پرسود بودن این واردات را نشان می‌دهند.

 1. صنایع الکترونیکی: مقاومت‌ها در مدارهای الکترونیکی به طور گسترده استفاده می‌شوند. آنها در انواع برد های مدار چاپی (PCB)، مدارهای مجتمع، مدارهای دیجیتال، مدارهای آنالوگ و سایر قطعات الکترونیکی کاربرد دارند.
 2. صنعت خودروسازی: مقاومت‌های الکتریکی در خودروها برای کنترل و مدیریت سیستم‌های الکترونیکی استفاده می‌شوند. به عنوان مثال، در سیستم‌های روشنایی، سیستم‌های رادیو و صوتی، کنترل ترمز، کنترل موتور و سیستم‌های مدیریت انرژی.
 3. صنعت انرژی: مقاومت‌های الکتریکی در صنعت انرژی برای کنترل و مدیریت جریان الکتریکی و ولتاژ به کار می‌روند. برای مثال، در تولید و توزیع برق، مقاومت‌ها در ترانسفورماتورها، تجهیزات کنترل و قابلیت تنظیم ولتاژ استفاده می‌شوند.
 4. ۴. صنعت هوافضا: در این صنعت، مقاومت‌های الکتریکی باید تحت شرایط سخت و انقلابی مقاومت کنند. آنها در سیستم‌های مدارها، سنسورها، سیستم‌های انتقال داده و دستگاه‌های اندازه‌گیری استفاده می‌شوند.
 5. صنعت مخابرات: مقاومت‌های الکتریکی در تجهیزات مخابراتی نقش کلیدی ایفا می‌کنند. آنها در تقویت سیگنال، تنظیم ولتاژ و جریان، تعادل خطوط انتقال داده و سیستم‌های ارتباطی بی‌سیم استفاده می‌شوند.
 6. صنعت پزشکی: مقاومت‌های الکتریکی در تجهیزات پزشکی مانند دستگاه‌های تشخیصی، تجهیزات پزشکی قابل حمل و تجهیزات کنترل به کار می‌روند. آنها به عنوان سنسورها، تقویت کننده‌ها و کارت‌های تنظیم جریان و ولتاژ استفاده می‌شوند.

این فقط چند نمونه از کاربردهای مهم مقاومت‌های الکتریکی در صنایع مختلف هستند. همچنین، مقاومت‌های الکتریکی در بسیاری از دستگاه‌های الکترونیکی مصرفی مانند تلویزیون، کامپیوتر، تلفن همراه و سایر وسایل الکترونیکی نیز استفاده می‌شوند.

خرید انواع مقاومت و مراحل واردات آن

برای واردات انواع مقاومت از چین لازم نیست که به‌سراغ اوهم یا کریستوفرسن بروید بلکه امروزه شرکت‌های بسیار معتبر و عظیمی در چین در زمینه ساخت این قطعات فعالیت دارند که می‌توانید از آنها خرید خود را انجام دهید. شما با داشتن بودجه‌ای اولیه که باید براساس نیاز بازار و توانایی مالی خودتان تخمین زده شود، نوع مقاومت‌ها و شرکتی که قصد خرید از آن دارید را مشخص کنید.

برای خرید از چین با علی والا در سریع‌ترین زمان و با بهترین هزینه کلیک کنید.

خرید عمده انواع مقاومت از چین

اگر بر فرض مثال شما ۲۰۰ میلیون تومان بودجه برای واردات انواع مقاومت کنار گذاشته باشید، و قیمت خرید هر مقاومت مثلا ۵۰ هزار تومان باشد، آنگاه باید ۱۵۰ میلیون را تنها برای خرید مقاومت‌ها کنار بگذارید. در این صورت تعداد مقاومتی که می‌توانید خریداری کنید چیزی حدود ۱۵۰۰۰ عدد خواهد بود. این تعداد زیاد مقاومت باید بصورت عمده خریداری شود.

خرید عمده انواع مقاومت از چین
خرید عمده انواع مقاومت از چین

خرید انواع مقاومت از چین

البته همان‌طور که گفتیم قیمت هر مقاومت و تعداد مورد نیاز براساس بودجه و شرکتی که با آن برای واردات انواع مقاومت مذاکره خواهید کرد تعیین می‌شود. با اینحال باید مقدار دقیق این مقادیر را مشخص کنید و سپس در برگه درخواست خریدی که برای شرکت ارسال می‌کنید آنها را درج کنید.

برای خرید از علی بابا و تحویل در ایران با علی والا در سریع‌ترین زمان و با بهترین هزینه کلیک کنید.

ترخیص انواع مقاومت از گمرک

یکی از مراحل مهمی که باید بخشی از بودجه خود را به آن اختصاص دهید، ترخیص مقاومت‌های خریداری شده از گمرک کشور چین است. این مرحله از واردات انواع مقاومت از چین نیازمند استفاده از متخخصان ترخیص کار و پرداخت حق گمرکی است که هرکدام هزینه‌ای جدا دارند.

وارد کننده انواع مقاومت از چین

کسی یا کسانی اجازه واردات انواع مقاومت از چین را دارند که اولا کارت بازرگانی داشته باشند و درثانی مجوزهای لازم برای این واردات را اخذ کرده باشند. این افراد که شما هم جزوی از آنها هستید را بازرگان می‌نامند. اما کار واردات کالا از چین تنها به وسیله یک بازرگان دست تنها قابل انجام نیست، بلکه ترخیص‌کار و فورواردر هم برای انجام مراحل نیاز است.

حمل و نقل انواع مقاومت از چین

برای مثال در مرحله آخر واردات انواع مقاومت از چین که همان حمل‌ونقل این قطعات از چین به ایران است، فورواردر باید مقاومت‌ها را از گمرک چین تحویل گرفته و به یک شرکت حمل‌ونقل تحویل داده و با آنها قرارداد انتقال کالا ببندد. این مرحله هم هزینه‌های خود را دارد.

حمل و نقل انواع مقاومت از چین
حمل و نقل انواع مقاومت از چین

سود واردات انواع مقاومت چقدر است

بر اساس نیازهای وسیعی که صنایع مختلف موجود در ایران به خرید و استفاده از انواع مقاومت دارند، واردات انواع مقاومت از چین به ایران جزو پرسودترین انواع واردات است. قیمتی که شما برای خرید هر عدد مقاومت در چین پرداخت می‌کنید یک بیستم قیمت فروش آنها در بازار ایران هم نخواهد بود.

واردات انواع مقاومت از چین با شرکت بازرگانی علی والا

بهترین راه برای اینکه بتوانید بودجه و هزینه‌های لازم برای واردات انواع مقاومت از چین را مشخص کرده و مدیریت کنید، سپردن کارهای واردات به یک شرکت بازرگانی وارداتی معتبر است. که البته یشنهاد ما دراین مورد سپردن کارها به شرکت بازرگانی علی والا است.

حرف آخر

اگر به اهمیت واردات انواع قطعات الکتریکی به کشور واقفید، پس چرا تاکنون به واردات انواع مقاومت از چین روی نیاورده‌اید؟ این واردات همانگونه که در این مقاله توضیح دادیم، وارداتی بسیار پرسود است که اگر مراحل آن را به‌درستی پشت‌سر بگذارید و به توصیه‌های ما گوش دهید، وارداتی بسیار ساده هم خواهد بود.

سوالات متداول درباره واردات مقاومت

 • آیا واردات قطعات الکترونیک از چین سودآور است؟

بله. تمام جنبه‌های زندگی امروزی ما متاثر از صنعت الکترونیک است و البته یکی از مهم‌ترین قطعات الکترونیکی، مقاومت است.

 • خرید قطعات الکترونیک مثل مقاومت از چین چگونه انجام می‌شود؟

عملیات خرید با تکمیل و ارسال پیش‌فاکتور یا پروفرما برای شرکت فروشنده انجام می‌شود.

 • آیا برای واردات انواع مقاومت از چین خرید مستقیم از چین ممکن است؟

بله. شما با سپردن کارهای خود به شرکت بازرگانی علی والا می‌توانید خرید مستقیم از چین داشته باشید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

برای واردات کالا با علی والا تماس بگیرید. تلفن چین ( حسین جاوید ): 008613883921774

230 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.