واردات جو از چین با علی والا

واردات کالا با علی والا، تلفن: 008613883921774 ( حسین جاوید )

واردات جو از چین به ایران وارداتی با حجم بسیار بالاست. جو سهم قابل توجهی از واردات محصولات کشاورزی را از آن خود کرده است. به‌همین‌خاطر این واردات یکی از پرسودترین انواع تجارت بوده که بازرگانان زیادی به آن مشغول هستند و دراین مقاله قصد داریم چند و چون آن را بررسی کنیم.

واردات جو

واردات جو از چین به ایران سه مرحله دارد. مرحله اول آن شامل خرید جو از تولیدکننده‌های این محصول می‌شود. مرحله دوم آن ترخیص جوهای خریداری شده از گمرک این کشور بوده و مرحله نهایی آن انتقال جوهای خریداری شده به ایران است. تا پایان مقاله با ما باشید تا این مراحل را به‌طورکامل بررسی کنیم.

برای واردات از چین با علی والا در سریع‌ترین زمان و با بهترین هزینه کلیک کنید.

فهرست مطالب واردات جو:

 • میزان تولید جو و نیاز به واردات آن
 • قوانین واردات جو از چین
 • خرید جو و نکات آن
 • خرید عمده جو از چین
 • خرید جو از چین
 • ترخیص جو از گمرک چین
 • وارد کننده جو از چین
 • حمل و نقل جو از چین به ایران
 • سود واردات جو چقدر است
 • واردات جو از چین با شرکت بازرگانی علی والا
 • حرف آخر
 • سوالات متداول

میزان تولید جو و نیاز به واردات آن

بنابه گزارش فارس، از سال ۱۳۹۹ تا ۱۴۰۱ واردات جو از چین از نظر وزنی چیزی حدود ۹۰ درصد افزایش داشته است. این آمار نشان دهنده وابستگی زیاد کشور به واردات محصولات کشاورزی به خصوص جو است. با اینکه حجم تولید جو در ایران زیاد است، اما این مقدار پاسخ‌گوی نیاز کشور نبوده و ما همچنان نیازمند واردات این محصول کشاورزی هستیم.

میزان تولید جو و نیاز به واردات آن
میزان تولید جو و نیاز به واردات آن

به همین دلیل بازرگانان دست به واردات جو زده و با خرید آن از تولیدکننده‌های چینی، این نیاز اساسی را پاسخ می‌دهند. سودآوری واردات جو برای بازرگانان بسیار زیاد است. اگر شما هم قصد دارید وارداتی پرسود انجام دهید، تنها کافی است با قوانین و اصول واردات جو آشنا باشید.

قوانین واردات جو از چین

برای واردات جو یا هر محصول کشاورزی دیگر از چین، لازم است که ابتدا کارت بازرگانی داشته باشید. داشتن کارت بازرگانی به معنای این است که ازنظر قانونی اجازه واردات هرکالایی را دارید. علاوه بر این لازم است که حتما از جهاد کشاورزی و گمرک ایران مجوزهایی اخذ کنید تا این واردات کاملا قانونی باشد.

برای اخذ کارت بازرگانی لازم است که یا کسب‌وکاری با ۳ سال سابقه داشته باشید یا اینکه تجربه و رزومه‌ای مناسب دراین زمینه کسب کرده باشید. همینکه کارت بازرگانی شما صادر شد، می‌توانید برای اخذ مجوزهای مربوطه اقدام کنید.

خرید جو و نکات آن

اولین اقدام برای واردات جو از چین بعد از اخذ کارت بازرگانی و مجوزهای مربوطه‌، تحقیق درباره شرکت‌های چینی فروشنده جو است. هرچه جو وارداتی شما باکیفیت‌تر باشد، قطعا بازخورد بهتری در بازار دریافت کرده و سود واردات شما بیشتر خواهد شد. پس یافتن شرکت مناسب و با اعتبار بالا نکته بسیار مهمی است که لازم است حتما رعایت کنید.

برای خرید از چین با علی والا در سریع‌ترین زمان و با بهترین هزینه کلیک کنید.

خرید عمده جو از چین

یکی از فاکتورهای بسیار مهم در تعیین شرکت مناسب، امکان خرید عمده است. از آنجایی که حجم واردات جو از چین بسیار زیاد است، شما لازم دارید که حتما جوهای مورد نیاز خود را به صورت عمده تهیه کرده و به ایران وارد کنید. روش خرید عمده باعث می‌شود بتوانید مقدار زیادی جو را با قیمتی اندک خریداری کنید.

خرید عمده جو از چین
خرید عمده جو از چین

خرید جو از چین

بعد از مشخص شدن تکلیف شرکت فروشنده جو و البته تعیین مقدار جو مورد نیاز، نوبت به تکمیل و ارسال درخواست خرید برای شرکت فروشنده می‌رسد. این درخواست خرید را پروفرما می‌نامند. در پروفرما اطلاعاتی مثل قیمت خرید، مقدار جو درخواستی و البته روش پرداخت هزینه خرید درج می‌شود.

برای خرید از علی بابا و تحویل در ایران با علی والا در سریع‌ترین زمان و با بهترین هزینه کلیک کنید.

ترخیص جو از گمرک چین

پروفرمای ارسالی برای شرکت فروشنده که تایید شد، مرحله دوم واردات جو آغاز می‌شود. این مرحله همان ترخیص جوهای خریداری شده از گمرک چین است که نیازمند انجام یک‌سری کار اداری است. کار اداری آن هم عبارت است از تکمیل فرم درخواست ترخیص جوهای خریداری شده از چین به علاوه تحویل مدارکی مثل پروفرما، بارنامه و کارت بازرگانی به این اداره.

وارد کننده جو از چین

شاید بازرگانی که تازه‌کار است، گمان کند می‌تواند مراحل واردات جو از چین را به تنهایی و بدون کمک متخصصان مختلف انجام دهد. اما حتی خبره‌ترین بازرگانان نیز نمی‌توانند بدون کمک ترخیص‌کار، مشاور و فورواردر باتجربه این مراحل را به‌خوبی پشت‌سر بگذارند. به همین دلیل است که واردات را کاری تیمی می‌دانند و شما به‌عنوان بازرگان نیاز دارید که حتما متخصصانی را برای اینکار دراختیار بگیرید.

حمل و نقل جو از چین به ایران

با ترخیص جوهای خریداری شده از گمرک چین، نوبت به ارسال این محصولات به ایران می‌رسد. برای انتقال جوهای خریداری شده از چین به ایران یک روش کلی به نام کارگو وجود دارد. در روش کارگو به وسیله وسایل حمل‌ونقل باری مثل کشتی باری، قطار باری یا هواپیمای باری جوها از چین به ایران منتقل می‌شوند. این روش بسیار به‌صرفه بوده و موردعلاقه همه بازرگانان است.

حمل و نقل جو از چین به ایران
حمل و نقل جو از چین به ایران

سود واردات جو چقدر است

حجم عظیم واردات جو از چین به ایران نشان‌دهنده تقاضای بالا برای مصرف جو در بازار است. از آنجایی که هنوز کشاورزی ایران توانایی پاسخ‌گویی به این حجم بالا را ندارد، درنتیجه واردات این محصول از چین همچنان رونق دارد. وارداتی که سود بسیار زیادی برای بازرگانان داشته و به‌سادگی قابل انجام است.

واردات جو از چین با شرکت بازرگانی علی والا

بازرگانی علی والا همان شرکتی است که متخصصان موردنیاز بازرگانان را در اختیار آنها قرار می‌دهد تا بتوانند به‌سادگی مراحل این واردات را پشت‌سر بگذارند. این شرکت بازرگانی تجربه‌ای بالا در واردات محصولات مختلف داشته و شما می‌توانید کارهای واردات جو خود را با خیالی راحت به آنها بسپارید.

حرف آخر

واردات جو از چین فرآیندی ۳ مرحله‌ای است که هر مرحله آن نکات ویژه خود را دارد. دراین مقاله توضیح دادیم که اگر قصد دارید در انجام این فرآیند موفق شوید، در هر محله چه نکاتی را رعایت کرده و با چه متخصصانی مشورت بگیرید. همچنین اشاره کردیم که چگونه شرکت بازرگانی علی والا می‌تواند در انجام این مسیر به شما کمک کند. در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر می‌توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

سوالات متداول درباره واردات جو

 • در مرحله ترخیص جو از گمرک چین، چه مدارکی باید به اداره گمرک چین تحویل داده شود؟

برای ترخیص جوهای خریداری شده از گمرک چین، لازم است که بارنامه، پروفرما و کارت بازرگانی خود را به این اداره تحویل داده و منتظر صدور برگه ترخیص بمانید.

 • آیا ارسال جوها از چین به ایران بوسیله کشتی باری قابل انجام است؟

بله، متداول‌ترین روش انتقال جو از چین به ایران کارگو دریایی است که درآن با استفاده از کشتی باری جوهای خریداری شده به ایران منتقل می‌شوند.

 • چرا واردات جو از چین به ایران سودآور است؟

اوالا نیاز بالا به استفاده از جو در بخش‌های مختلف صنعت ایران، دوما ارزان بودن قیمت خرید جو از چین و سوما کافی نبودن تولید جو در کشاورزی ایران باعث شده که واردات این محصول از چین بسیار سودآور باشد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

برای واردات کالا با علی والا تماس بگیرید. تلفن چین ( حسین جاوید ): 008613883921774

43 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.