واردات کمباین از چین با علی والا

واردات کالا با علی والا، تلفن: 008613883921774 ( حسین جاوید )

برای واردات کالا با علی والا تماس بگیرید

تلفن چین ( حسین جاوید ) 008613883921774

واردات کمباین از چین یکی از پرمتقاضی‌ترین و پرسودترین انواع واردات ماشین‌آلات کشاورزی از چین به ایران است. این واردات به‌خاطر تقاضای بسیار زیادی که درایران برای آن وجود دارد و البته کاربردهای بسیار وسیع دستگاه کمباین، برای واردکننده بسیار سودآور بوده و به‌همین‌دلیل دراین مقاله قصد داریم این واردات را بطور کامل بررسی کنیم. برای بررسی این موضوع لازم است که ابتدا خود دستگاه کمباین و کاربردهای وسیع آن را درابتدا مطالعه کنیم و سپس به‌سراغ مراحل انجام این عملیات برویم و هرمرحله را بطور کامل با ذکر جزئیات بررسی کنیم.

واردات کمباین

واردات کمباین از چین شامل ۳ مرحله اساسی است. این مراحل عبارتنداز خرید دستگاه کمباین از چین، ترخیص این دستگاه‌ها از گمرک چین و درنهایت ارسال آنها به ایران. این مراحل هرکدام دارای نکاتی هستند که باید آنها را بطور کامل شناخت و اجرا کرد. درادامه مقاله قصد داریم این مراحل و نکات آنها را بطور کامل بررسی کنیم. یعنی نشان دهیم هرمرحله باید چگونه انجام شود و چه نکاتی برای درست انجام شدن هرکدام رعایت گردد. تاپایان مقاله با ما همراه باشید تا این موضوع را بطور کامل بررسی کنیم و چیزی دراین مورد ناگفته نماند.

برای واردات از چین با علی والا در سریع‌ترین زمان و با بهترین هزینه کلیک کنید.

فهرست مطالب واردات کمباین:

 • دستگاه کمباین چیست و انواع آن کدام است؟
 • کاربردهای دستگاه کمباین کدام است؟
 • خرید کمباین
 • خرید عمده کمباین از چین
 • خرید کمباین از چین
 • ترخیص کمباین
 • وارد کننده کمباین
 • حمل و نقل کمباین از چین
 • سود واردات کمباین چقدر است
 • واردات کمباین از چین با شرکت بازرگانی علی والا
 • حرف آخر
 • سوالات متداول

دستگاه کمباین چیست و انواع آن کدام است؟

قبل ازاینکه مراحل واردات کمباین از چین را بررسی کنیم، لازم است که خود دستگاه کمباین و انواع آن را بشناسیم تا بهتر بتوانیم این مراحل را به‌خوبی پی‌گیری کنیم. کمباین یا کمپاین (Combine) یک دستگاه کشاورزی است که برای برداشت محصولات زراعی مانند گندم، جو، ذرت و سایر گیاهان زراعی استفاده می‌شود. کمباین مخلوط کننده و جداکننده قسمت‌های مختلف گیاهی را از هم جدا کرده و به صورت خام و یا آماده برای فرآوری برداشت می‌کند.

انواع کمباین عمدتاً بر اساس نوع برداشت انجام شده تقسیم بندی می‌شوند. برخی از انواع کمباین عبارتند از:

 • کمباین گندم: برای برداشت گندم و جو استفاده می‌شود.
 • کمباین ذرت: برای برداشت ذرت مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • کمباین دانه‌های روغنی: برای برداشت دانه‌های روغنی مانند سویا، کلزا و آفتابگردان استفاده می‌شود.
 • کمباین چغندرقند: برای برداشت چغندرقند مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • کمباین برنج: برای برداشت برنج مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • کمباین پنبه: برای برداشت پنبه مورد استفاده قرار می‌گیرد.
دستگاه کمباین چیست و انواع آن کدام است؟
دستگاه کمباین چیست و انواع آن کدام است؟

تمامی انواع کمباین‌ها مشترکاز لحاظ عملکرد، یعنی جداسازی دانه از ساقه و تفکیک مواد غذایی از ضایعات و نواقص است.

 • کمباین کنجد: برای برداشت کنجد مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • کمباین حبوبات: برای برداشت حبوبات مانند عدس و نخود استفاده می‌شود.
 • کمباین گیاهان دارویی: برای برداشت گیاهان دارویی مانند آویشن و نعناع استفاده می‌شود.
 • کمباین سیب زمینی: برای برداشت سیب زمینی و سایر محصولات باغی مانند پیاز و سیر استفاده می‌شود.
 • کمباین کاه تراش: برای برش و خرد کردن کاه و سایر پسماندهای گیاهی استفاده می‌شود.
 • کمباین اصلاح شده: انواع کمباین‌هایی هستند که برای برداشت محصولاتی که نسبت به کمباین‌های عادی دارای ویژگی‌های خاصی هستند، بهره می‌گیرند. به عنوان مثال کمباین‌هایی که برای برداشت محصولات بیولوژیکی و یا کمباین‌هایی که برای برداشت محصولات کم مقدار بازده استفاده می‌شوند.

کمباین‌ها به دلیل توانایی برداشت سریع و دقیق محصولات زراعی، موجب توسعه صنعت زراعی و کاهش هزینه‌های تولید شده است. با این حال، هزینه بالای خرید، نگهداری و تعمیرات کمباین، باعث می‌شود که تولیدکنندگان به دنبال راه‌های دیگری برای برداشت محصولات خود باشند.

برای خرید از چین با علی والا در سریع‌ترین زمان و با بهترین هزینه کلیک کنید.

کاربردهای دستگاه کمباین کدام است؟

حال که دانستیم دستگاه کمباین چگونه دستگاهی است لازم است که کاربردهای آن را هم بشناسیم تا بدانیم اصلا چرا بازرگانان و تجار ایرانی این دستگاه را ازطریق واردات کمباین از چین به ایران وارد می‌کنند. شناخت این کاربردها به ما کمک می‌کند بدانیم که تقاضای خرید برای این دستگاه‌ها در ایران چقدر بالا بوده و چه سودی برای واردکنندگان ان دارد.

همانطور که گفتیم دستگاه کمباین یک ابزار بسیار مهم در کشاورزی است که برای برداشت و جداسازی محصولات کشاورزی مانند گندم، جو، ذرت، سویا و سایر محصولات مزارع استفاده می‌شود. کاربردهای دستگاه کمباین عبارتند از:

 • برداشت محصولات کشاورزی: دستگاه کمباین برای برداشت محصولات کشاورزی مانند گندم، جو، ذرت و سایر محصولات مزارع استفاده می‌شود.
 • جداسازی دانه‌ها: دستگاه کمباین بعد از برداشت محصولات کشاورزی، دانه‌ها را از سایر اجزای گیاهی مانند ساقه و برگ جدا می‌کند.
 • تمیز کردن دانه‌ها: دستگاه کمباین بعد از جداسازی دانه‌ها، آن‌ها را از آلودگی‌های مختلف مانند خاک و سنگ جدا می‌کند.
 • کوچک کردن ضایعات: دستگاه کمباین با کوچک کردن ضایعات مانند ساقه و برگ، از حجم محصولات برداشت شده کاسته و در جایگاه‌های تحویل محصول، حمل و نقل آن‌ها را سهولت می‌بخشد.
 • کنترل کیفیت: دستگاه کمباین با امکانات ویژه‌ای که دارد، امکان کنترل کیفیت محصولات برداشت شده را نیز فراهم می‌کند. به عنوان مثال، با اندازه‌گیری رطوبت دانه‌ها و تعیین سطح کیفیت آن‌ها، می‌توان کیفیت محصولات را بهبود بخشید.
 • صرفه‌جویی در زمان و هزینه: استفاده از دستگاه کمباین به کشاورزان این امکان را می‌دهد که در زمان و هزینه برداشت صرفه‌جویی کرده و درزمان کوتاه‌تری به مرحله فروش و سوددهی برسند.

برای خرید از علی بابا و تحویل در ایران با علی والا در سریع‌ترین زمان و با بهترین هزینه کلیک کنید.

خرید کمباین

حال که دانستیم دستگاه کمباین چیست و کاربردهای آن کدام است، لازم داریم که بدانیم مراحل واردات کمباین از چین چگونه انجام می‌شود. برای واردکردن دستگاه کمباین از چین به ایران لازم است درابتدا این دستگاه‌ها را خریداری کرد. برای خرید کمباین از چین لازم است که شما حتما این دستگاه‌ها را از شرکت‌های معتبر چینی خریداری کنید.

علت آن این است که اگر قصد دارید از واردات این دستگاه‌ها سودی مناسب کسب کنید لازم است که حتما نوع باکیفیت آنها را خریداری کرده و وارد کشور کنید. تنها راهی که می‌توان باانجام دادن آن از کیفیت بالای کمباین‌ها مطمئن بود این است که این دستگاه‌ها از شرکت‌های معتبر چینی خریداری گردند. برای یافتن شرکت‌های معتبر فروشنده کمباین نیز می‌توان در اینترنت تحقیق کرد.

خرید کمباین
خرید کمباین

خرید عمده کمباین از چین

برای انجام مرحله اول واردات کمباین از چین تنها این کافی نیست که آنها را از شرکت‌های معتبر فروشنده کمباین خریداری کرد. برای اینکه مرحله خرید این محصولات به‌بهترین شکل انجام شود باید به نکته دیگری که همان نوع خرید این دستگاه‌ها است هم توجه داشته باشیم. به‌نظرتان آیا منطقی است که یک واردکننده تنها برای خریداری ۵ عدد دستگاه کمباین به چین سفر کند؟ قطعا خیر.

چراکه سود حاصل از فروش ۵ عدد کمباین هیچ‌گاه هزینه واردات را هم به‌دست نخواهد داد. اما چاره چیست؟ دراینجا است که روش خرید عمده به داد ما می‌رسد. یعنی شما باید حتما دستگاه‌های کمباین را بصورت عمده از چین خریداری کنید تا بشود این واردات را سودآور دانست. روش خرید عمده یعنی اینکه بتوان تعداد زیادی از این دستگاه‌ها را با قیمتی اندک از چین خریداری کرد.

خرید کمباین از چین

بارعایت دو نکته‌ای که در قسمت‌های قبل توضیح دادیم، مرحله بعدی که باید برای انجام خرید کمباین انجام شود پیش می‌آید. این مرحله همان قسمت تکمیلی مرحله اول واردات کمباین از چین است که در آن باید به صورت رسمی تقاضای خرید این دستگاه‌ها برای شرکت‌های فروشنده کمباین ارسال گردد. این تقاضای خرید رسمی پیش‌فاکتور یا پروفرما نام دارد که باید بادقتی بالا تکمیل شده و برای شرکت‌های فروشنده ارسال گردد.

برای تکمیل پروفرما و خرید دستگاه کمباین از چین لازم است که شما درابتدا قیمت خرید پیشنهادی، تعداد کمباین درخواستی و روش پرداخت هزینه خرید را مشخص کرده و سپس در پروفرما درج کنید و برای شرکت فروشنده کمباین چینی ارسال کنید. ارسال پروفرما به معنای درخواست رسمی خرید کمباین است.

ترخیص کمباین

همان‌طور که در قسمت اول واردات کمباین از چین توضیح دادیم، بعداز اینکه دستگاه‌های کمباین تهیه شد و برای ارسال به ایران تحویل اداره گمرک چین داده شد نوبت به ترخیص آنها می‌رسد. برای ترخیص دستگاه‎‌های کمباین از ادارات گمرک چین لازم است که شما یک‌سری مدارک که عبارتند از:

 کارت بازرگانی و مدارک هویتی خودتان، بارنامه خرید کمباین‌ها از چین و البته پروفرمایی که توضیح دادیم را به اداره گمرک چین تحویل دهید و سپس منتظر بمانید تا برگه ترخیص این دستگاه‌ها از گمرک صادر شود. بعداز صدور این برگه ترخیص لازم است که شما مبلغی که حق گمرکی نام دارد به اداره گمرک چین پرداخت کرده و سپس دستگاه‌ها را برای ارسال به ایران تحویل بگیرید.

وارد کننده کمباین

برای خرید، ترخیص و ارسال دستگاه‌های کمباین از چین به ایران یعنی همان مراحل واردات کمباین از چین به ایران لازم است که اشخاصی در چین حضور داشته باشند و انجام مراحل این عملیات را بصورت حضوری پی‌گیری کنند. این اشخاص را فورواردر می‌نامند و وظیفه آنها این است که کارهای واردات شما را برعهده بگیرند.

امکان دارد خود واردکنندگان به اندازه کافی دانش و تجربه در زمینه واردات کالا از چین به ایران ندارند و لازم است که اشخاصی که دراین زمینه تجربه کافی دارند کارهای واردات را برعهده گیرند. اینکه چگونه می‌توان فورواردرهایی برای انجام کارهای واردات کمباین از چین به ایران پیدا کرد که بتوانند در مدتی کوتاه و با هزینه‌ای اندک کارهای واردات دستگاه‌ها را انجام دهند.

حمل و نقل کمباین از چین

و اما مرحله آخر واردات کمباین از چین عبارتست از ارسال این دستگاه‌ها از چین به ایران. برای ارسال دستگاه‌های کمباین از چین به ایران لازم است که شما از یک‌سری شرکت حمل‌ونقل بین‌المللی که کارگو نام دارند کمک بگیرید. شرکت‌های کارگو وظیفه دارند که کالاهای خریداری شده توسط واردکنندگان را از کشوری به کشور دیگر انتقال دهند.

اینکار با ۳ روش کارگو دریایی که درآن از کشتی باری برای اینکار استفاده می‌شود، کارگو هوایی که از هواپیمای باری برای اینکار استفاده می‌شود و کارگو زمینی که وسیله حمل‌ونقل درآن قطار باری است قابل انجام است.

حمل و نقل کمباین از چین
حمل و نقل کمباین از چین

برای واردات کمباین از چین به ایران عموم بازرگانان متفق‌القول هستند که بهترین نوع کارگو، کارگو دریایی است. کارگو دیایی با هزینه‌ای بسیار اندک‌تر از دیگر کارگوها قابل انجام بوده و البته امنیت بسیار بالایی دارد.

به علاوه اینکه کشور چین و شهر دارای بنادر تجاری بسیار بزرگ و پررونقی هستند که باعث شده کارگو دریایی این دو مکان بسیار فعال و پرنفوذ باشد. نتیجه اینکه ارسال کمباین‌ها از چین به ایران با کارگو دریایی گزینه اولی است که بازرگانان و تجار ایرانی از آن بای ارسال این دستگاه‌ها انتخاب می‌کنند.

سود واردات کمباین چقدر است

اما واردات کمباین از چین به ایران چه زمانی سودآور است؟ مطابق با چیری که درابتدای مقاله وعده دادیم اگر شما نکاتی که در هر مرحله به ان اشاره شد را رعایت کنید آنگاه وارداتی پرسود خواهید داشت.

 این نکات عبارتنداز خرید عمده و البته خرید کمباین‌ها از شرکت‌های معتبر. رعایت این دو نکته باعث می‌شود که بتوانید کمباین‌ها را از چین با قیمتی بسیار پایین و البته باکیفیتی بالا خریداری کرده و سپس درایران با قیمتی بالاتر به‌فروش برسانید. سود این واردات برابر خواهد شد با اختلاف قیمت میان خرید و فروش دستگاه‌های کمباین. هرچه این اختلاف قیمت بیشتر باشد سود این واردات بیشتر خواهد بود. درواقع به‌خاطر همین سود است که بازرگانان و تجار ایرانی علاقه فراوانی به واردات کمباین از چین به ایران دارند.

واردات کمباین از چین با شرکت بازرگانی علی والا

گفتیم که برای واردات کمباین از چین به ایران لازم است که شما این عملیات را به یک شرکت بازرگانی واسطه بسپارید تا بتوانید از فورواردرهای این شرکت برای انجام مراحل واردات این دستگاه‌ها یعنی خرید کمباین از چین، ترخیص این دستگاه‌ها از گمرک این مکان‌ها و ارسال آنها به ایران استفاده کنید.

شرکتی که برای انجام اینکار توسط ما معرفی می‌شود شرکت علی والا نام دارد. این شرکت بهترین گزینه برای انجام کارهای واردات کالا از چین به ایران است. چراکه دارای تجربه‌ای بیش از یک دهه درامر واردات کالا بوده و می‌تواند کارهای واردات را برای شما در کمترین زمان ممکن و با کمترین هزینه انجام دهد. تنها کافی است که با این شرکت تماس بگیرید و درخواست کنید که کارهای واردات کمباین از چین را برای شما برعهده بگیرید.

حرف آخر

کمباین یا کمپاین (Combine) یک دستگاه کشاورزی است که برای برداشت محصولات زراعی مانند گندم، جو، ذرت و سایر گیاهان زراعی استفاده می‌شود. کمباین مخلوط کننده و جداکننده قسمت‌های مختلف گیاهی را از هم جدا کرده و به صورت خام و یا آماده برای فرآوری برداشت می‌کند. این دستگاه در صنعتی کشاورزی بسیار پرکاربرد است و به‌همین‌دلیل واردات کمباین از چین دارای متقاضی زیادی درایران بوده و البته که سودآور است.

سوالات متداول درباره واردات کمباین

 • برای واردات کمباین از چین به ایران چه مراحلی باید پشت سر گذاشته شود؟

برای اینکه بتوان دستگاه‌های کمباین را از کشور چین وارد کشور کرد، لازم است که مراحل خرید، ترخیص و ارسال این دستگاه‌ها از چین به ایران پشت‌سر گذاشته شود.

 • بهترین روش برای ارسال کمباین‌ها از چین به ایران کدام است؟

در حالت کلی بهترین روش برای ارسال کالا از کشوری به کشور دیگر روش کارگو است. اما برای واردات کمباین از چین به ایران کارگو دریایی بهترین گزینه است. این نوع کارگو به‌خاطر امنیت بالا و البته هزینه اندکی که دارد توسط بازرگانان و تجار ایرانی به عنوان گزینه اول برای ارسال کالاها انتخاب می‌شود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

برای واردات کالا با علی والا تماس بگیرید. تلفن چین ( حسین جاوید ): 008613883921774

335 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.