واردات لنت از چین با علی والا

واردات کالا با علی والا، تلفن: 008613883921774 ( حسین جاوید )

لنت، همان قطعه‌ای است که باعث می‌شود هنگام ترمز گرفتن تایرهای خودرو به نرمی ساکن شوند و ماشین متوقف گردد. لنت‌ها از مهم‌ترین قسمت‌های سیستم ترمز خودرو هستند. عملیاتی که درطی آن این قطعات در دسترس مصرف کنندگان قرار می‌گیرد واردات لنت از چین نام دارد و ما قصد بررسی آن را داریم.

واردات لنت

چگونه می‌توان واردات لنت از چین انجام داد؟ این عملیات در سه مرحله صورت می‌گیرد. مرحله اول آن خرید لنت‌ها از شرکت‌های فروش قطعات خودروی چینی است، مرحله دوم ترخیص این قطعات از گمرک چین و مرحله سوم ارسال آنها به ایران. تاپایان مقاله با ما باشید تا هر ۳ مرحله را کامل توضیح دهیم.

برای واردات از چین با علی والا در سریع‌ترین زمان و با بهترین هزینه کلیک کنید.

فهرست مطالب واردات لنت:

 • لنت چیست و انواع آن کدام است؟
 • کاربردهای لنت کدام است؟
 • خرید لنت
 • خرید عمده لنت از چین
 • خرید لنت از چین
 • ترخیص لنت
 • وارد کننده لنت
 • حمل و نقل لنت از چین
 • سود واردات لنت چقدر است
 • واردات لنت از چین با شرکت بازرگانی علی والا
 • حرف آخر
 • سوالات متداول

لنت چیست و انواع آن کدام است؟

همه کسانی که خودرو دارند بصورت مستقیم یا غیرمستقیم لنت را می‌شناسند و می‌دانند که این قطعه چه وظیفه‌ای دارد. اما شاید کمتر کسی بداند که لنت دقیقا چه انواعی دارد و جنس این انواع از چیست. پس بد نیست به‌عنوان کسی که عملیات واردات لنت از چین انجام می‌دهد درابتدا اطلاعاتی کامل از این قطعه داشته باشید.

برای خرید از چین با علی والا در سریع‌ترین زمان و با بهترین هزینه کلیک کنید.

لنت یک قطعه کاربردی در سیستم ترمز خودرو است. لنت‌ها به عنوان یک بخش اساسی از ترمزهای دیسکی استفاده می‌شوند و برای کنترل سرعت و توقف خودرو باعث ایجاد اصطکاک بین دیسک ترمز و سیستم ترمز می‌شوند.

لنت‌ها در واقع یک پد کامپوزیتی هستند که معمولاً شامل مواد اصلی مانند فلز، کامپوزیت‌های شیمیایی و برخی مواد مضاف می‌شوند تا خواص کاربردی بهبود یابند. این مواد معمولاً شامل فلزاتی مانند فولاد، آهن ریختگی، مس و یا آلیاژهای آنها می‌شوند.

لنت چیست و انواع آن کدام است؟
لنت چیست و انواع آن کدام است؟

وقتی راننده پدال ترمز را فشار می‌دهد، لنت‌ها به سیستم ترمز فشار می‌آورند و اصطکاکی بین لنت و دیسک ترمز ایجاد می‌شود. این اصطکاک باعث تبدیل انرژی جنبشی خودرو به گرما می‌شود و سبب کاهش سرعت یا توقف خودرو می‌شود.

برای حمل خرده بار از چین با علی والا کلیک کنید.

انواع لنت‌ها بسته به مواد سازنده، عملکرد و کاربردهای خاص، متنوع هستند. در زیر، به برخی از انواع رایج لنت‌ها اشاره خواهیم کرد:

 • لنت‌های آلی: این نوع لنت‌ها از مواد آلی تشکیل شده‌اند که شامل فیبرهای شیمیایی، مواد مضاف و رزین‌های گرماپلاستیک می‌شوند. لنت‌های آلی عموماً برای خودروهای شهری و ترمزهای سبک مورد استفاده قرار می‌گیرند. آنها دارای عمر کمتری نسبت به سایر انواع لنت‌ها هستند اما عملکرد قابل قبولی در شرایط عادی ارائه می‌دهند.
 • لنت‌های شیشه‌ای: از یک ماتریس سرامیکی با مواد مضافی مانند فیبر کربن و سیلیکا تشکیل شده‌اند. آنها دارای خاصیت بازده حرارتی بالا، مقاومت در برابر سایش و کاهش وزن هستند. لنت‌های شیشه‌ای برای خودروهای عملکرد بالا و مسابقه‌ای مناسب هستند.
 • لنت‌های فلزی: از مواد فلزی مانند فولاد، آهن ریختگی، آلومینیوم و آلیاژهای آنها ساخته شده‌اند. آنها دارای مقاومت بالا در برابر حرارت و فشار هستند و به خاطر عملکرد قوی‌تر، در خودروهایی که به ترمز قدرتمندی نیاز دارند مورد استفاده قرار می‌گیرند.
 • لنت‌های سرامیکی: از مواد سرامیکی با ترکیباتی مانند سیلیکون کارباید، کربید تنگستن و زیرکونیا تشکیل شده‌اند. عمر این لنت‌ها بسیار طولانی است و بیشتر در خودروهای مسابقه‌ای که فشار زیادی روی رینگ وارد می‌آید بکار می‌روند.

برای حمل کالا از چین به ایران کلیک کنید.

کاربردهای لنت کدام است؟

از لنت‌ها در صنایع مختلفی استفاده می‌شود هرچند کاربرد اصلی آنها در صنعت خودروسازی است. واردات لنت از چین نیز به منظور تامین همین نیاز گسترده‌ای که برای تهیه لنت‌ها وجود دارد انجام می‌شود و البته که سود فراوانی در آن وجود دارد. درادامه تعدادی از این کاربردها را آورده‌ایم:

 • صنعت هواپیما: لنت‌ها در سیستم ترمز هواپیماها استفاده می‌شوند. این لنت‌ها به علت وزن سبک، کارایی بالا و مقاومت در برابر شرایط حرارتی و فشار بالا، برای کنترل سرعت و توقف هواپیماها بکار می‌روند.
 • صنعت قطار: لنت‌ها در سیستم ترمز قطارها نیز استفاده می‌شوند. قطارها به لنت‌های قوی و مقاوم نیاز دارند که بتوانند در سرعت‌های بالا و با فشار قوی، عملکرد مناسبی ارائه دهند.
 • صنایع دریایی: در کشتی‌ها و سایر صنایع دریایی، لنت‌ها برای سیستم ترمز و کنترل سرعت استفاده می‌شوند. با توجه به شرایط سخت دریا، لنت‌های استحکام بالا و مقاومت در برابر شرایط محیطی سخت مورد نیاز هستند.
 • ماشین‌آلات: در برخی صنایع مانند صنعت سیمان، فولاد، معدن و ماشین‌آلات صنعتی، لنت‌ها برای سیستم ترمز و کنترل سرعت استفاده می‌شوند. این لنت‌ها باید در برابر شرایط سخت محیطی و بارهای سنگین مقاومت کنند.
 • صنعت هیدرولیک: لنت‌ها برای کنترل و ترمیم حرکت میله‌ها، سیستم‌های کنترل و سیستم‌های توقف استفاده می‌شوند. این لنت‌ها باید دارای خواص مانند مقاومت در برابر سایش، فشار و حرارت باشند.

حال که دریافتیم چرا لنت‌ها از طریق واردات لنت از چین به ایران وارد می‌شوند و چه تقاضا و کاربرد فراوانی برای خرید و استفاده از آنها در بازار ایران وجود دارد، وقت آن رسیده که نکات مهم مراحل واردات این قطعات را هم بررسی کنیم.

برای استفاده از خدمات کارگو در چین شرکت بازرگانی علی والا کلیک کنید.

خرید لنت

خرید لنت به این صورت انجام می‌شود که شما باید در ابتدا یک درخواست رسمی خرید لنت که پروفرما نام دارد تهیه کنید و برای شرکت‌های فروشنده چینی ارسال کنید. در پروفرما باید قیمت پیشنهادی خرید لنت، تعداد درخواستی و البته روش پرداخت هزینه خرید لنت‌ها مشخص شده باشد.

خرید عمده لنت از چین

مشخص کردن تعداد لنت درخواستی در پروفرمای خرید در واقع تعیین روش خرید این قطعات نیز هست. روش خرید عمده بهترین روشی است که می‌توانید برای واردات لنت مدنظر داشته باشید. در این روش خرید شما می‌توانید تعداد زیادی لنت ابا قیمتی اندک از چین خریداری کنید.

برای ترخیص کالا از چین با علی والا در سریع‌ترین زمان و با بهترین هزینه کلیک کنید.

خرید عمده لنت از چین
خرید عمده لنت از چین

خرید لنت از چین

از سویی اینکه پروفرما را برای کدام شرکت فروشنده چینی ارسال کنید نیز مهم است. در ارسال پروفرما برای شرکت فروشنده باید این نکته را درنظر داشته باشید که حتما بهترین شرکت فروشنده لوازم یدکی چینی را پیدا کنید و بعد پروفرما را برای آن ارسال کنید تا لنت‌هایی با کیفیت به شما تحویل داده شود.

ترخیص لنت

اما بعداز ارسال پروفرما برای شرکت فروشنده لنت چینی چه اتفاقی می‌افتد؟ در این مرحله اگر با درخواست خرید شما موافقت شود لنت‌ها به گمرک چین تحویل داده می‌شوند و شما باید برای ترخیص آنها کارت بازرگانی، پروفرما و بارنامه خرید محصولات را به اداره گمرک تحویل دهید.

برای خرید از علی بابا و تحویل در ایران با علی والا در سریع‌ترین زمان و با بهترین هزینه کلیک کنید.

وارد کننده لنت

کسی یا کسانی می‌توانند این مراحل را به‌سادگی پش ‌سر بگذارند که یا قبلا تجربه واردات لنت از چین داشته باشند یا اینکه از متخصصان این حوزه کمک بگیرند. البته راه دوم ارزان‌تر و سریع‌تر انجام می‌شود.

حمل و نقل لنت از چین

تحویل مدارکی که گفتیم به گمرک چین باعث می‌شود بازرسان اداره گمرک اقدام به بررسی لنت‌ها کرده و اگر مشکلی نبود برگه ترخیص آنها را برای شما صادر کنند. صدور برگه ترخیص البته به‌معنای این است که شما خواهید توانست لنت‌ها را با وسایل باری مثل کشتی باری یا هواپیمای باری به ایران ارسال کنید.

حمل و نقل لنت از چین
حمل و نقل لنت از چین

سود واردات لنت چقدر است

سودی که از واردات لنت از چین نصیب وارد کنندگان می‌شود را می‌توان از قبل با استعلام قیمت خرید از شرکت چینی و قیمت فروش آنها در بازار ایران تخمین زد. این سود البته برابر است با اختلاف این دو قیمت منهای هزینه‌های واردات.

واردات لنت از چین با شرکت بازرگانی علی والا

پیشنهاد ما برای انجام مراحل واردات لنت از چین عبارت است از سپردن کارهای واردات مثل خرید، ترخیص و ارسال لنت‌ها از چین به ایران به شرکت بازرگانی علی والا. این شرکت براساس تجربه بالایی که در واردات کالا از چین به ایران دارد می‌تواند کارهای واردات را برای شما به‌سادگی و با هزینه اندک انجام دهد.

حرف آخر

لنت یک قطعه کاربردی در سیستم ترمز خودرو است. لنت‌ها به عنوان یک بخش اساسی از ترمزهای دیسکی استفاده می‌شوند و جدای از این، کاربردهای گسترده‌ای در دیگر صنایع نیز دارند و همین باعث شد که دراین مقاله واردات لنت از چین را مرحله به مرحله بررسی کنیم.

سوالات متداول درباره واردات لنت

 • برای واردات لنت از چین به ایران چه مدارکی لازم است؟

مدارک لازم برای پشت‌سر گذاشتن مراحل واردات لنت از چین به ایران عبارتنداز کارت بازرگانی، مدارک هویتی، بارنامه و پروفرمای خرید این محصولات.

 • بهترین روش ارسال لنت‌ها از چین به ایران کدام است؟

بهترین روش، استفاده از شرکت‌های کارگو است که در آنها از وسایل باری برای ارسال لنت از چین به ایران استفاده می‌شود.

 • روش خرید عمده بهتر است یا خرید تک‌فروش؟

برای واردات لنت از چین اگر قصد دارید سود کنید باید از روش خرید عمده استفاده کنید چراکه با این روش می‌توانید تعداد زیادی لنت از چین را با قیمتی اندک خریداری کرده و به ایران وارد کنید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.