بهترین شهرهای چین برای واردات و تجارت

واردات کالا با علی والا، تلفن: 008613883921774 ( حسین جاوید )

در قدیم‌الایام اگر نام تاجر به میان می‌آمد، سریعا کاروانی از اجناس که در حال سفر به کشوری دیگر بودند در ذهن تداعی می‌شد. بعدها که کشتیرانی پیشرفت کرد، این واژه همراه با ملوانانی که کالاها را از راه دریا به نقاط دوردست می‌بردند همراه گشت و امروزه، تصویری از کانتینرهای عظیم در حال بارگیری در بنادر و فرودگاه‌ها به ذهن می‌آید. در این مقاله با موضوع بهترین شهرهای چین برای واردات و تجارت قصد داریم بیشتر روی شهرهای مهمی که می‌توان با آنها مراوده تجاری داشت بحث کنیم.

بهترین شهرهای چین برای واردات

در این مقاله ۵ تا از بهترین شهرهای چین برای واردات و تجارت را لیست کرده‌ایم. این شهرها براساس حجم واردات و تولید ناخالص داخلی انتخاب شده‌اند. هرکدام نیز در تولید صنایع و محصولات خاصی شهره عالم هستند. اگر شما هم علاقه‌مندید بدانید این شهرها کدامند، چرا به آنها بهترین گفته شده و نوع مراوده تجاری آنها با ایران از جنس چه صنایع و تولیداتی است، تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

برای واردات از چین با علی والا در سریع‌ترین زمان و با بهترین هزینه کلیک کنید.

فهرست مطالب

 • شهرهای تجاری چین
 • شهر پکن
 • شهر هانگژو
 • شهر گوانگژو
 • شهر چنگدو
 • شهر شانگهای
 • بهترین شهرهای چین برای واردات و تجارت با علی والا
 • حرف آخر
 • سوالات متداول

شهرهای تجاری چین

کشور چین یکی از بزرگ‌ترین شرکای تجاری بسیاری از کشورهای پیشرفته جهان محسوب می‌شود. این کشور در نیمه دوم قرن بیستم آغاز به برنامه‌ریزی‌های بسیار دقیق و حساب شده کرد تا بتواند در جایگاهی که امروزه به دست آورده، یعنی قدرت دوم اقتصادی جهان برسد.

برای حمل خرده بار از چین با علی والا کلیک کنید.

اقتصاد تولید محور این کشور باعث شده تا بتواند در زمینه تولید بسیاری از کالاهای و قطعات صنعتی بزرگ و کوچک، سرآمد جهان باشد. بیشترین حجم صادرات این کشور به ایالات متحده امریکا، یعنی اقتصاد اول جهان فرستاده می‌شود. همچنین کشور ما نیز بیشترین واردات خود را از این کشور انجام می‌دهد. به همین دلیل شناخت بهترین شهرهای چین برای واردات و تجارت اهمیت دارد.

شهرهای تجاری چین
شهرهای تجاری چین

به طور کلی در اکثر شهرهای پرجمعیت چین تولیدات و صنایعی خاص قرار داشته و به همین دلیل تک‌تک شهرهای این کشور مشغول درآمدزایی برای کشور هستند. اما در این میان تعدادی از شهرهای چین به دلیل اینکه قطب‌های اقتصادی تجاری یا اقتصادی توریستی هستند، اهمیت بیشتری داشته و برای تجارت و واردات بیشتر مورد توجه هستند. این شهرها عبارتند از : پکن، هانگژو، گوانگژو، چنگدو و شانگهای که در ادامه هرکدام را به صورت مجزا بررسی کرده و علت اهمیتشان را توضیح خواهیم داد.

برای حمل و نقل از چین به ایران کلیک کنید.

شهر پکن

پایتخت کشور چین، با جمعیتی حدود ۲۱۶۱۵۰۰۰ نفر در سال ۲۰۱۸، علاوه براهیمت سیاسی فرهنگی که دارد، جزو قطب‌های اصلی اقتصاد چین نیز محسوب می‌شود. اهمیت تجاری این شهر از اینجا مشخص می‌گردد که حدود ۵۰۰ شرکت فعال و موفق در آن مشغول فعالیت بوده و سهمی ۳.۵۴ درصدی در تولید ناخالص ملی چین دارند.

به همین دلیل اولین گزینه در لیست بهترین شهرهای چین برای واردات و تجارت شهر پکن است. اما چه تولیدات و صنایع ویژه‌ای در این شهر وجود دارد که برای ما اهمیت داشته و ما می‌توانیم از آنها برای واردات به ایران استفاده کنیم؟

برای استفاده از خدمات کارگو در چین شرکت بازرگانی علی والا کلیک کنید.

شهر پکن
شهر پکن

‌۷۷ درصد از درآمد اقتصادی این شهر از بخش خدمات به دست می‌آید. باقی درآمد اقتصادی این شهر که آن را جزو بهترین شهرهای چین برای واردات و تجارت قرار داده متعلق به عمده فروشی و خرده فروشی، فناوری اطلاعات، تحقیقات علمی و صنعتی، خورورسازی، هوافضا، نیم رساناها، داروسازی و تولیدات غذایی است. به همین خاطر برای واردات از این شهر بازرگانان ایرانی دربخش‌های خودروسازی و صنایع الکترونیکی خرید انجام داده و کالاها را به ایران انتقال می‌دهند.

برای اطلاع از هزینه حمل کالا از چین کلیک کنید.

شهر هانگژو

هانگژو یکی دیگر از بهترین شهرهای چین است که از سال ۱۹۹۲ برنامه توسعه اقتصادی خود را آغاز کرده و امروزه با تولید ناخالص ملی ۱۵۶ میلیارد توانسته جزو مهم‌تری قطب‌های اقتصادی این کشور باشد.

این شهر دارای مناطق صنعتی فوق پیشرفته‌ای است که یکی از آنها با نام HHTZ جزو پایه‌ای‌ترین و مهم‌ترین صنایع پیشرفته این کشور محسوب می‌شود. به همین خاطر توانسته بازار تکنولوژی بسیاری از کشورهای پیشرفته دنیا را تصاحب کرده و به آنها صادرات داشته باشد.

برای آشنایی با بهترین کالاها برای واردات از چین کلیک کنید.

شهر هانگژو
شهر هانگژو

اما تولیدات و صنایع اصلی این شهر کدام است که باعث شده بازرگانان ایرانی برای واردات کالاهای مورد نیاز خود به این شهر سفر تجاری داشته باشند؟ شهر هانگژو به‌خاطر پیشرو بودن در صنایع الکترونیک، زیست پزشکی، ماشین‌آلات صنعتی و کشاورزی، لوازم خانگی و محصولات غذایی مقصد تجاری مهمی برای بازرگانان و تاجران ایرانی محسوب می‌شود. به همین دلیل هم جزو بهترین شهرهای چین برای واردات و تجارت قرار گرفته است.

برای خرید از علی بابا و تحویل در ایران با علی والا در سریع‌ترین زمان و با بهترین هزینه کلیک کنید.

شهر گوانگژو

سومین شهری که در لیست بهترین شهرهای چین برای واردات و تجارت قرار می‌گیرد،گوانگژو است. این شهر با داشتن ۱۸ میلیون جمعیت هم جزو پرجمعیت‌ترین‌ شهرهای چین محسوب می‌شود و هم به‌خاطر قدمت ۲۲۰۰۰ ساله‌اش دارای اهمیت فرهنگی بالایی برای کشور چین است.

برای ترخیص کالا از چین با علی والا در سریع‌ترین زمان و با بهترین هزینه کلیک کنید.

تولید ناخالص ملی این شهر چیزی حدود ۳۸۵ میلیارد دلار تخمین زده شده است. البته همین موضوع دلیل اهمیت تجاری اقتصادی این شهر است. اما تولیدات این شهر کدام است که باعث شده بازرگانان ایرانی روانه آنجا شوند؟

در شهر گوانگژو محصولات صنعتی و تجاری متنوعی مثل ماشین آلات بزرگ و تجهیزات، ماشین آلات کوچک، دوچرخه و موتورسیکلت، قطعات یدکی، محصولات شیمیایی، محصولات و قطعات الکترونیکی، کامپیوتر و محصولات ارتباطی، تجهیزات نوری و صالح ساختمانی و دکوراسیون تولید می‌شود که همین باعث شده جزو بهترین شهرهای چین برای واردات و تجارت باشد.

شهر گوانگژو
شهر گوانگژو

شهر چنگدو

شهر بعدی چینی که جزو بهترین شهرهای چین برای واردات و صادرات محسوب می‌شود، شهر چنگدو است. این شهر با داشتن ۱۱ میلیون نفر جمعیت، جزو شهرهای پرجمعیت و البته بااهمیت کشور چین است. شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید این شهر همان محل زندگی پانداهای چینی است.

برای واردات توسط فورواردر از چین با علی والا کلیک کنید.

به همین خاطر جزو قطب‌های گردشگری کشور چین محسوب می‌شود. علاوه بر آن، وجود صنایع و تولیدات بزرگ در این شهر باعث شده جزو مقاصد اقتصادی و تجاری مهم کشور چین نیز محسوب شود. به‌خاطر وجود همین تولیدات و صنایع، این شهر دارای درآمد ناخالص ملی حدود ۲۷۴ میلیارد دلار است.

اما تولیداتی که باعث شده این شهر هم جزو بهترین شهرهای چین برای واردات و تجارت باشد و هم اینکه یکی از مقاصد مهم برای تجار ایرانی باشد کدام است؟ در این شهر شرکت‌های بزرگ بین‌المللی مثل شرکت اینتل، شرکت آی بی ام، نوکیا، شرکت آلکاتل، موتورولا، شرکت ساپ و مایکروسافت قرار دارد. و البته همه می‌دانیم که محصولات این شرکت‌ها چه‌مقدار ارزشمند و پر متقاضی است. به همین خاطر است که این شهر یکی از مقاصد مهم تجار ایرانی است.

شهر چنگدو
شهر چنگدو

شهر شانگهای

شانگهای آخرین شهری است که در لیست بهترین شهرهای چین برای واردات و تجارت قرار می‌گیرد. این شهر دارای ۲۴ میلیون جمعیت بوده و تولید ناخالص داخلی آن ۵۹۵ میلیارد دلار تخمین زده می‌شود. علت اینکه این شهر چنین مورد اهمیت است وجود صنایع و تولیدات بسیار عظیمی است که در آن قرار دارد. اما چه چیز باعث شده که بازرگانان ایرانی برای تامین محصولات مورد نیاز خود به این شهر سفر کنند؟

از جمله عواملی که باعث شده شهر شانگهای در فهرست بهترین شهرهای چین برای واردات و تجارت قرار گیرد، وجود صنایع و تولیداتی در زمینه صنعت فناوری اطلاعات و الکترونیک، فولاد، فرآوری مواد شیمیایی، خودروسازی، هوافضا، نانو و بیوتکنولوژی است. این صنایع و تولیدات مورد توجه بازرگانان و تجار ایرانی نیز هست.

شهر شانگهای
شهر شانگهای

بهترین شهرهای چین برای واردات و تجارت با علی والا

با اینکه در این مقاله تنها بهترین شهرهای چین برای واردات و تجارت را معرفی کردیم، اما مشخص نکردیم که بازرگانان ایرانی برای واردات کالاهای مورد نیاز خود از این شهرها چکار می‌کنند. برای اینکه شما هم بتوانید کالاهای مورد نیاز خود را از این شهر وارد ایران کنید، بهترین کار این است که کارهای واردات خود را به شرکت بازرگانی علی والا بسپارید. این شرکت با داشتن تجربه فراوان در زمینه واردات کالاهای مختلف از شهرهای مهم چین می‌تواند عملیات واردات کالاهای مورد نیاز شما را به‌سادگی و با هزینه اندک انجام دهد.

حرف آخر

در این مقاله سعی کردیم هر آنچه لازم است راجع‌به بهترین شهرهای چین برای واردات و تجارت بدانید را توضیح دهیم. در اینجا متوجه شدیم که اصلا کشور چین چرا از نظر تجاری و اقتصادی مهم است. سپس لیستی از ۵ شهر مهم این کشور از نظر اهمیت تجاری و قطب اقتصادی بودند تهیه کردیم و برای هرکدام توضیح دادیم که چرا مهم هستند. در نهایت اگر قصد دارید کالاهای مورد نیاز خود را از این شهرها وارد کنید، بهترین کار این است که کارهای واردات خود را به شرکت علی والا بسپارید.

سوالات متداول درباره بهترین شهرهای چین برای واردات

 1. چرا کشور چین از نظر تجاری برای بازرگانان ایرانی مهم است؟

کشور چین دارای تعداد زیادی شهر با اهمیت از نظر تجاری و اقتصادی است که باعث شده بازرگانان نه‌تنها از ایران بلکه از سراسر جهان به این کشور روانه شده و کالاهای مورد نیاز خود را از آنجا تامین کنند.

 1. بهترین شهرهای چین برای واردات و تجارت کدامند؟

شهرهای پکن، هانگژو، گوانگژو، چنگدو و شانگهای بهترین شهرهای کشور چین برای واردات و تجارت هستند.

 1. در کدام شهر چین شرکت‌های بزرگ بین‌المللی مثل مایکروسافت حضور دارند؟

در شهر چنگدو تعداد زیادی شرکت بزرگ قرار دارند که مایکروسافت نیز یکی از این شرکت‌هاست.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.