نحوه واردات کالا از طریق پست

واردات کالا با علی والا، تلفن: 008613883921774 ( حسین جاوید )

نحوه واردات کالا از طریق پست چگونه انجام می‌شود؟ واردات و صادرات، نقش بسیار مهمی در اقتصاد یک کشور دارند. در ادامه این صفحه از سایت شرکت بازرگانی علی والا به صورت کامل با نحوه واردات کالا از طریق پست آشنا خواهیم شد.

نحوه واردات کالا از طریق پست

برای واردات و صادرات کالا‌ راه‌ها و روش‌های متفاوتی وجود دارد که هر کدام مزایا و معایب ویژه خود را دارد. یکی ازاین راه‌ها واردات کالا از طریق پست است. به همین جهت در این مطلب قصد داریم به نحوه واردات کالا از طریق پست اشاره کنیم.

برای واردات از چین با علی والا در سریع‌ترین زمان و با بهترین هزینه کلیک کنید.

فهرست مطالب نحوه واردات کالا از طریق پست:

 • شرایط خاص واردات کالا از طریق پست چیست؟
 • واردات کالا چگونه صورت می گیرد؟
 • نکات و قوانین واردات کالا از طریق پست
 • ترخیص کالای پستی به چه معناست؟
 • کلام پایانی
 • سوالات متداول

شرایط خاص واردات کالا از طریق پست چیست؟

 واردات کالا از طریق پست دارای شرایط منحصر به خود است. در حقیقت خاص بودن این نوع روش از حمل موجب شده است تا تدابیر متفاوتی برای واردات از این طریق پیش‌بینی شود. برای واردات از طریق پست می‌توانید کالای خود را به شرطی که دارای جنبه تجاری و از نوع قانونی و ممنوع الورود شرعی نباشد، تا سقف حداکثر ۵۰ دلار در جدول مقررات واردات و صادرات ثبت کنید. ثبت کالاها به نام هر فرد که باشد، نیازی به پرداخت سود بازرگانی و حقوق گمرکی و مجوزهای مقرر و مطالبه کارت بازرگانی ندارد.

برای حمل خرده بار از چین با علی والا کلیک کنید.

شرایط خاص واردات کالا از طریق پست چیست؟
شرایط خاص واردات کالا از طریق پست چیست؟

واردات کالا چگونه صورت می گیرد؟

 همانطور که می‌دانید واردات کالا یکی از اصلی‌ترین و مهم ترین حوزه‌های تجارت بین‌المللی و بازرگانی است. بخش‌های مختلف تولید و مهم‌تر از آن بازار، از طریق واردات زنده هستند؛ بنابراین واردات کالا امری بسیار حیاتی در اقتصاد کشور به شمار می آید. اما متاسفانه واردات در کشور ما با موانع داخلی و خارجی بسیاری رو به رو است.

برای واردات توسط فورواردر از چین با علی والا کلیک کنید.

واردات کالا از طریق پست تابع مقررات وضع شده طبق قانون امور گمرکی است. بر اساس این قانون خود گمرک، با قبول بسته‌های پستی و کنترل و تفکیک آن‌ها با توجه به کدهای تعبیه شده و تطبیق مشخصات ارسالی در صورت نیاز به حقوق ورودی مبلغ مورد نیاز را اخذ و در غیر این صورت محموله را به گیرنده تحویل می‌دهد.

نکات و قوانین واردات کالا از طریق پست

 • ابزار برشی، قطعات یدکی، مستعمل یا قالب نو و نمونه کالا (جهت تحقیق و کپی برداری) مناسب واحدهای تولیدی، تحقیقاتی یا آموزشی، نشریات و کتب و تجهیزات، مواد اولیه فرآورده‌های دارویی و مواد جانبی و همچنین مواد مورد نیاز جهت بسته‌بندی آن‌ها‌.

ملزومات و تجهیزات پزشکی بهداشتی و آزمایشگاهی، غذای کودک و شیر، ملزومات تحقیقات علمی مربوط به دانشگاه‌های علوم پزشکی، اگر جنبه تجاری نداشته باشند با نام موسسه آموزشی، واحد تولیدی یا درمانی و تحقیقاتی از طریق پست قابل ترخیص و ورود باشند.

برای حمل و نقل از چین به ایران کلیک کنید.

 • در صورت ضایعات و کسر تخلیه یا مغایرت کالاهای وارد شده، با کالاهای سفارشی (که در این صورت فروشنده خارجی ملزم است، کالای مجانی را برای جبران خسارت ارسال کند). کالاهای باز ارسال شده، با تشخیص اداره گمرک کشور و همچنین موافقت وزارت بازرگانی قابل ترخیص و ورود باشد.
 • تبصره۱: کسریات مربوط به محتویات محموله‌های k.d کارخانجات مونتاژ که بعد از طرح شدن کالا از اداره گمرک تشخیص داده می‌شود فقط با تشخیص وزارتخانه تولیدی مربوطه و همچنین موافقت وزارت بازرگانی قابل ورود و ترخیص هستند.
 • در برخی موارد که خریدار موفق به گرفتن تخفیف از فروشنده شده باشد، با مشخص کردن ارتباط مربوطه با کالاهای وارداتی قبلی خود ترخیص و واردات کالای ارسالی بابت تخفیف با موافقت وزارت بازرگانی و تشخیص اداره گمرک ایران بلامانع باشد.

برای خرید از علی بابا و تحویل در ایران با علی والا در سریع‌ترین زمان و با بهترین هزینه کلیک کنید.

 • بروشور، کاتالوگ، کتابچه، تقویم، دیسکت، سی دی، میکروفیلم حاوی مشخصات فنی و تجاری کالا نوار اسناد مربوط به حمل کالا نقشه های فاقد بهای ذاتی و فنی، مانند تابلو منسوجات و غیره، نیازی به پرداخت سود بازرگانی ندارند و بدون نیاز به کسب مجوز های مقرر در جدول ضمیمه آیین نامه قابل ترخیص هستند.
 • کالاهای وارداتی مورد نیاز مشاوران و پیمانکاران با موافقت و تشخیص سازمان دولتی مربوطه و همچنین موافقت وزارت بازرگانی قابل ترخیص و ورود هستند.
 • ترخیص یا ورود موقت یا قطعی نشریات و کتب، سی دی، نوار و میکروفیلم حاوی مطالب فرهنگی و علمی و سایر محصولات صنعت چاپ، دیسکت، کپی برداری و تکثیر در زمینه‌های فنی و علمی با موافقت وزارت خانه‌های بهداشت علوم تحقیقات و فناوری و درمان و آموزش پزشکی، حذف مورد و در زمینه‌های دیگر با موافقت وزارت ارشاد و فرهنگ اسلامی بدون درخواست هیچگونه مجوز دیگری انجام می‌گیرد.
 • نکات و قوانین واردات کالا از طریق پست
  نکات و قوانین واردات کالا از طریق پست

  لوازم و تجهیزات مورد نیاز خط تولید واحدهای تولیدی داخل کشور، که طبق یک قرارداد فروش از سوی فروشنده‌های خارجی به صورت کاملا رایگان به اسم واحد تولیدی ارسال می‌شوند و اجزاء و قطعات به تشخیص وزارت خانه‌های تولیدی مربوطه و همچنین موافقت وزارت‌های بازرگانی قابل ترخیص هستند.

 • لوازم، اجزاء و قطعات مورد نیاز جهت نگهداری و تعمیر و خدمات بعد از فروش وسایل خارجی موجود در داخل کشور از طریق نمایندگی‌های مجاز و همچنین با کسب مجوزهای مورد نیاز قابل تشخیص است.

برای استفاده از خدمات کارگو در چین شرکت بازرگانی علی والا کلیک کنید.

ترخیص کالای پستی به چه معناست؟

 در صورتی که برای شما از کشورهای خارجی، یک مرسوله پستی از طریق عوامل پستی جمهوری اسلامی ایران ارسال شود، کالای شما هر وزن و ارزشی که داشته باشد، بایستی ترخیص کالا را از گمرک جمهوری اسلامی ایران و با همان تشریفات کامل گمرکی را بگذراند.

گمرکی که این مسئولیت را برعهده دارد، گمرک امانات پستی نامیده می‌شود. این گمرک به صورت کاملاً تخصصی مسئول رسیدگی به تشریفات گمرکی مرسولات پستی کشور است. به عنوان مثال این مهم نیست، که کالای شما ۱۰۰ گرم وزن دارد و دارای ارزش ۵۰ دلار باشد، در هر صورت کالای شما به صورت کاملا انحصاری و ویژه، از طریق ارزیاب‌های گمرک امانات پستی ارزیابی و بررسی می‌شود.

برای اطلاع از هزینه حمل کالا از چین کلیک کنید.

چنانچه که مشمول قوانین کالا‌های غیر تجاری باشد، با پرداخت هزینه اندکی به صاحب کالا تحویل یعنی ترخیص داده می‌شود. بعضی از اوقات بعد از ارزیابی‌هایی که توسط کارشناسان گمرک انجام می‌شود مرسوله پستی به عنوان یک کالای تجاری شناخته می‌شود.

در این صورت به اصطلاح کالا وارد مسیر قرمز شده است و باید که صاحب کالا اقدام به تشریفات کامل کند. این فرایند عملی پیچیده و برخی اوقات هزینه‌‌بر است و چه بسا با توجه به نوع کالاهای وارد شده، نیازمند اخذ مجوزهای خاصی برای وارد آن کالا باشد.

ترخیص کالای پستی به چه معناست؟
ترخیص کالای پستی به چه معناست؟

کلام پایانی

طبق مطالب گفته شده واردات کالا از طریق پست طبق قوانین ممکن است که در صورت رعایت نکردن آن، وارد کردن کالا با اختلال مواجه می‌شود. شرکت علی والا به عنوان یکی از شرکت‌های شناخته شده در زمینه واردات کالا از چین، آماده ارائه بهترین خدمات به شما جهت واردات کالای از طریق پست است. شما نیز می‌توانید جهت اطلاعات بیشتر با همکاران ما در این زمینه تماس حاصل فرمایید.

برای آشنایی با بهترین کالاها برای واردات از چین کلیک کنید.

سوالات متداول درباره نحوه واردات کالا از طریق پست

 • سقف میزان کالای خارجی قابل ارسال چقدر است؟

سقف این میزان کالا حداکثر ۸۰ دلار به ازای هر شخص است.

 • آیا جهت دریافت کالاها از طریق پست مجوز لازم است؟

نوع، حجم کالا، جنبه‌های تجاری و غیر تجاری آن می‌تواند بر دادن مجوز لازم در واردات کالا از طریق پست موثر باشد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.