واردات باتری از چین با علی والا

واردات کالا با علی والا، تلفن: 008613883921774 ( حسین جاوید )

برای واردات کالا با علی والا تماس بگیرید

تلفن چین ( حسین جاوید ) 008613883921774

باتری، یکی از وسایل الکترونیکی است که ذهن هر کودک کنجکاوی را به خود جلب می‌کند. این وسیله به‌خاطر اینکه توانایی ایجاد اختلاف پتانسیل الکتریکی دارد می‌تواند به‌عنوان نیروی محرکه در مدار مورداستفاده قرار گیرد و دقیقا همین خاصیت‌اش است که باعث می‌شود کودکان با دیدن آن از خود بپرسند که چه چیز درون آن است و گاها اقدام به شکستن و دیدن درون آن کنند. جدای از خاصیت شگفت‌انگیز باتری، واردات باتری از چین موضوعی است که ذهن بازرگانان را به خود مشغول کرده و به‌همین‌دلیل دراین مقاله قصد داریم راجع‌به این موضوع توضیحاتی کامل به شما ارائه دهیم.

واردات باتری

واردات باتری از چین یکی از پرمتقاضی‌ترین و درنتیجه پرسودترین انواع وارداتی است که توسط بازرگانان و تجار ایرانی انجام می‌شود. این واردات از ۳ مرحله اصلی تشکیل شده است که عبارتنداز خرید باتری از کشور چین، ترخیص باتری‌های خریداری شده از گمرک این کشور و سپس ارسال آنها به ایران. این مراحل برای واردکردن هر کالایی از کشور چین به ایران باید پشت‌سر گذاشته شوند اما دراین مقاله ما آنها را بصورت خاص برای باتری بررسی خواهیم کرد. تاپایان مقاله با ما همراه باشید تا این موضوع را بطور کامل بررسی کنیم و چیزی ناگفته نماند.

برای واردات از چین با علی والا در سریع‌ترین زمان و با بهترین هزینه کلیک کنید.

فهرست مطالب

 • باتری چیست و انواع آن کدام است
 • کاربردهای باتری کدام است
 • واردات انواع باتری از چین
 • خرید باتری
 • خرید عمده باتری
 • خرید باتری از چین
 • ترخیص باتری
 • وارد کننده باتری
 • حمل و نقل باتری
 • سود واردات باتری
 • واردات باتری از چین با شرکت بازرگانی علی والا
 • حرف آخر
 • سوالات متداول

باتری چیست و انواع آن کدام است

قبل از اینکه هرچیزی راجع‌به واردات باتری از چین هرچیزی بگوییم لازم است که خود باتری و انواع آن را بررسی و معرفی کنیم. باتری یا باطری یک دستگاه الکتروشیمیایی است که در آن تبدیل انرژی شیمیایی به انرژی الکتریکی اتفاق می‌افتد. باتری‌ها معمولاً شامل یک یا چند سلول الکتریکی هستند که هر سلول شامل دو الکترود (یک کاتد و یک آنود) و یک محلول الکترولیتی است.

انواع باتری‌ ها

باتری‌های الکترولیتی با مایع: در این نوع باتری‌ها، الکترولیت به صورت مایع است و معمولاً شامل اسیدهای گوگردیک، قلیایی‌ها و سولفات‌ها است.

باتری‌های الکترولیتی با جامد: در این نوع باتری‌ها، الکترولیت به صورت جامد است و معمولاً شامل فلزاتی مانند لیتیوم، سدیم و پتاسیم است.

باتری‌های قلیایی: این نوع باتری‌ها شامل باتری‌های قلیایی و نیمه قلیایی است که برای استفاده در دستگاه‌های خانگی و صنعتی مناسب هستند.

باتری چیست و انواع آن کدام است
باتری چیست و انواع آن کدام است

باتری‌های لیتیوم: این نوع باتری‌ها از لیتیوم به عنوان الکترود استفاده می‌کنند و به دلیل وزن سبک و قابل حمل بودن، برای استفاده در دستگاه‌های مختلف از جمله تلفن همراه و لپ تاپ مناسب هستند.

باتری‌های سری: در این نوع باتری‌ها، دو یا بیشتر از سلول‌های الکتریکی به صورت سری بسته شده و باعث می‌شوند اختلاف پتانسیل دو سر باتری بیشتر شود و مدت زمان استفاده از باتری افزایش یابد.

باتری‌های قابل شارژ: این نوع باتری‌ها قابلیت شارژ مجدد را دارند و معمولاً برای استفاده در دستگاه‌هایی مانند دوربین‌های دیجیتال، لپ تاپ‌ها و دستگاه‌های دیگر که نیاز به باتری مجدد دارند، استفاده می‌شوند.

باتری‌های نیمه‌هادی: این نوع باتری‌ها شامل باتری‌های نیمه هادی لیتیوم یون و باتری‌های نیمه هادی پلیمر است که به دلیل اندازه کوچک، وزن سبک و قابلیت انعطاف، در دستگاه‌هایی مانند ساعت هوشمند، لوازم جانبی الکترونیکی و دستگاه‌های پزشکی کاربرد دارند.

باتری‌های اسیدی: این نوع باتری‌ها شامل باتری‌های خودرو و باتری‌های بزرگ صنعتی مانند باتری‌های تغذیه نیروی الکتریکی برای سیستم‌های نورپردازی و سیستم‌های ایمنی هستند.

باتری‌های ازن: این نوع باتری‌ها در دستگاه‌هایی مانند ژنراتورهای ازن استفاده می‌شوند که جهت تولید ازن برای استفاده در تصفیه آب، خودروها و ساختمان‌ها طراحی شده‌اند.

برای خرید از چین با علی والا در سریع‌ترین زمان و با بهترین هزینه کلیک کنید.

کاربردهای باتری کدام است

با بررسی باتری و انواع آن اکنون نوبت آن رسیده که با این سوال واردکننده پاسخ دهیم که کاربردهای باتری کدام است و چه تقاضایی برای واردات باتری از چین به ایران در بازار کشور خودمان وجود دارد و آیا واردات این محصولات الکترونیکی سودآور است؟ باتری‌ها در زندگی روزمره ما و در صنایع مختلف کاربردهای گسترده‌ای دارند. برخی از کاربردهای باتری عبارتند از:

دستگاه‌های الکترونیکی: باتری‌ها در دستگاه‌های الکترونیکی مانند تلفن همراه، تبلت، لپ‌تاپ، دوربین‌های دیجیتال، صفحات نمایش لمسی و دستگاه‌های پزشکی کاربرد دارند.

خودروهای الکتریکی: باتری‌های بزرگی که در خودروهای الکتریکی استفاده می‌شوند، انرژی لازم برای حرکت خودرو را تأمین می‌کنند.

صنعتی: باتری‌ها در صنایع مختلف مانند نفت و گاز، حمل و نقل، معدن‌کاری و برق کاربرد دارند.

اوراق بهادار: بازار باتری‌های لیتیوم یون و فلزی به عنوان یک بازار بورسی نوظهور در حال شکل گیری است.

انرژی خورشیدی: باتری‌هایی که برای انبار کردن انرژی از پنل‌های خورشیدی استفاده می‌شوند، برای تأمین انرژی الکتریکی در مناطقی که به برق شهری دسترسی ندارند یا در برقراری ارتباطات در مناطق دورافتاده کاربرد دارند.

اضطراری: باتری‌های بیشتری که برای استفاده در مواقع اضطراری مانند باتری‌های فلاش‌لایت، باتری‌های تلفن همراه، باتری‌های پاوربانک و باتری‌های اضطراری خودرو استفاده می‌شوند.

نظامی: باتری‌ها در نظامی‌ها به دلیل نیاز به قدرت بالا و عمر طولانی، برای استفاده در تجهیزاتی مانند پره‌های هلیکوپتر، پرتاب کننده‌های موشک و تجهیزات نظامی دیگر استفاده می‌شوند.

فضایی: باتری‌هایی که برای استفاده در فضا طراحی شده‌اند، نیاز به وزن کم، حجم کوچک و قدرت بالا دارند.

تأسیسات برق: باتری‌ها در تأسیسات برقی، مخصوصاً در مناطق که قطعی برق شبکه‌ای وجود دارد، به عنوان منبع نگهداری برق و کاهش اختلالات در شبکه برق استفاده می‌شوند.

پزشکی: باتری‌ها در دستگاه‌های پزشکی مانند پمپ‌های انسولین، دستگاه‌های قلب‌گیر و سایر دستگاه‌های پزشکی کاربرد دارند.

کاربردهای باتری کدام است
کاربردهای باتری کدام است

بازیابی اطلاعات: باتری‌ها در دستگاه‌های بازیابی اطلاعات مانند دستگاه‌های ذخیره‌سازی ابری و روترهای بی‌سیم کاربرد دارند.

محیط زیست: باتری‌های بازیافتی که از مواد قابل بازیافت ساخته شده‌اند، برای کاهش اثرات زیست محیطی منفی از دفن باتری‌های دور ریختگی استفاده می‌شوند.

همچنین، باتری‌ها در مصارف بسیار دیگری مانند ساعت‌های دیجیتالی، رادیوهای پورتابل، بازی‌های الکترونیکی و دستگاه‌های صوتی تصویری کاربردهایی وسیعی دارند.. بطور‌ کلی، باتری‌ها در حوزه‌های مختلف کاربرد دارند و به دلیل نیاز برای منابع انرژی قابل حمل و قدرتمند، از اهمیت ویژه‌ای برخوردارند. درنتیجه به‌خاطر همین تقاضای بالا برای واردات انواع باتری از چین واردکردن این وسایل الکترونیکی سود زیادی برای بازرگانان دارد.

برای حمل خرده بار از چین با علی والا کلیک کنید.

واردات انواع باتری از چین

اکنون که با انواع باتری و کاربردهای هرکدام آشنا شده‌ایم، بهتر است که به‌سراغ مراحل واردات باتری از چین برویم. همانطور که درمقدمه اشاره شد برای واردات انواع باتری از چین به ایران لازم است که سه مرحله خرید باتری از چین، ترخیص باتری‌ها از گمرک چین و ارسال آنها از این کشور به ایران پشت‌سر گذاشته شود. البته شاید نام بردن این مراحل باعث شود که گمان کنید تنها شناخت ابتدایی از این مراحل کافی است تا بتوان باتری وارد کشور کرد، اما ایگونه نیست.

درواقع برای پشت‌سر گذاشتن هرکدام از این مراحل لازم است که نکات بسیار مهمی را دانسته و بکار برد. برای مثال مرحله اول واردات باتری از چین به ایران دارای ۲ نکته بسیار مهم است که تعیین کننده نوع واردات این وسایل به ایران است. این نکات درمورد نوع خرید و کیفیت خرید است که درادامه ابتدا با توضیح آنها بررسی مراحل واردات این وسایل الکترونیکی را آغاز می‌کنیم.

خرید باتری

نکته اول در انجام مرحله اول واردات باتری از چین یعنی خرید این وسایل الکترونیکی توجه به کیفیت باتری‌هایی است که قصد خرید آنها را دارید. بگذارید با یک مثال توضیح دهیم که واردات باتری‌هایی باکیفیت پایین چه مضراتی دارد. فرضا شما واردکننده باتری خودرو باشید اما از انواع باکیفیت آن خریداری کرده و به بازار وارد کنید. اینکار درابتدا چندان مشخص نمی‌کند که شما چقدر دچار ضرر خواهید شد اما بعداز اینکه بار اول و دوم باتری‌هایی بی‌کیفیت وارد بازار کردید و با بازرخورد بدی مواجه شدید، آنگاه نام برندتان سریع به‌عنوان یک برند بی‌کیفیت درهمه جا منتشر شده و دیگر کسی برای خرید دوباره پیش شما نخواهد آمد.

برای حمل کالا از چین به ایران کلیک کنید.

درنتیجه برای اینکه بتوانید از واردات باتری از چین به ایران سود کنید باید حتما مراقب باشید که کیفیت باتری‌هایی که خریداری می‌کند بالا باشد. برای اینکه بتوانید باتری‌هایی باکیفیت وارد کنید نیز بهترین راه این است که آنها را از شرکت‌های معتبر چینی فروشنده باتری تهیه کنید. با تحقیق در اینترنت می‌توانید بهترین شرکت‌های فروشنده باتری در چین را پیدا کرده و سپس براساس شهرت و تعداد فروش درسال هرکدام مشخص کنید که بهترینشان کدام است.

خرید عمده باتری

نکته بعدی که باید در اجرایی کردن مرحله اول واردات باتری از چین به ایران مدنظر داشته باشید این است که این باتری‌ها را حتما بصورت عمده خریداری کنید. خرید عمده یعنی بتوانید تعداد زیادی از باتری‌ها را باقیمتی اندک از چین خریداری کرده و به ایران وارد کنید. درخرید عمده هزاران منفعت هست که یکی از مهم‌ترین آنها این است که دیگر مجبور نیستید برای واردات انواع باتری از چین هربار به این کشور سفر کرده و هزینه‌های زیادی برای خود بتراشید. البته مزیت دیگر این است که علاوه‌بر کاهش هزینه‌های واردات باعث می‌شود که سود واردات شما نیز ماکزیمم گردد که توضیح بیشتر را به پایان مقاله موکول کرده‌ایم.

برای استفاده از خدمات کارگو از چین شرکت بازرگانی علی والا کلیک کنید.

خرید عمده باتری
خرید عمده باتری

خرید باتری از چین

حال که دو نکته اساسی برای انجام مرحله اول واردات باتری از چین را دریافتید، لازم است که توضیح دهیم چگونه می‌توانید بصورت عملی این مرحله را انجام دهید. برای اینکه بتوانید باتری‌های مدنظر خود را ازچین خریداری کنید لازم است که یک درخواست رسمی خرید که پیش‌فاکتور یا پروفرما نام دارد برای شرکت فروشنده باتری ارسال کنید و سپس منتظر دریافت پاسخ آنها بمانید. پروفرما نامه‌ای رسمی است که درآن اطلاعاتی مثل قیمت خرید باتری، تعداد باتری درخواستی و البته روش پرداخت هزینه خرید این محصولات آمده است. نکته مهم در تکمیل پروفرما این است که باید حتما بادقت بالا و بدون ابهام تکمیل گردد.

برای ترخیص کالا از چین با علی والا در سریع‌ترین زمان و با بهترین هزینه کلیک کنید.

بعداز ارسال پروفرما برای شرکت فروشنده و درخواست خرید، باید حدود ۱ هفته تا ۱ ماه منتظر دریافت پاسخ خرید این محصولات بمانید. بعد از اینکه درخواست شما موردتایید شرکت فروشنده قرار گرفت آنگاه نوبت به تهیه باتری‌های درخواستی شما رسیده و اگر کیفیت باتری‌ها به اندازه کافی باشد، آنگاه شرکت فروشنده آنها را به گمرک چین تحویل خواهد داد تا برای ارسال به ایران آماده گردند. دراین مرحله از واردات باتری از چین شما باید برای ترخیص باتری‌ها از گمرک این کشور اقدام کنید که درقسمت بعد چگونگی انجام آن را توضیح خواهیم داد.

ترخیص باتری

برای ترخیص باتری از اداره گمرک چین که مرحله دوم واردات باتری از چین محسوب می‌شود، شما باید مدارکی که ازقبل آنها را تهیه کرده‌اید به اداره گمرک این کشور تحویل دهید و سپس فرم درخواست ترخیص باتری‌ها را هم تکمیل کرده و منتظر دریافت برگه ترخیص بمانید. دراین مرحله بازرسان اداره گمرک با دریافت این مدارک که عبارتنداز کارت بازرگانی، پروفرما و البته بارنامه خرید باتری‌ها اقدام به بررسی باتری‌های خریداری شده توسط شما کرده و سپس اگر مشکلی نباشد، برگه ترخیص آنها را برای شما صادر می‌کنند. در برگه ترخیص مشخص می‌شود که حق گمرکی که باید برای ترخیص این محصولات پرداخت شود چقدر است. شما با پرداخت این حق گمرکی خواهید توانست اقدام به دریافت محصولات کرده و سپس از چین به ایران ارسال کنید.

برای آشنایی با پرسودترین کالاها برای واردات کلیک کنید.

وارد کننده باتری

انجام مراحل واردات باتری از چین به ایران نیازمند وجود شخصی متخصص دراین زمینه است که بتواند مراحل را بصورت حرفه‌ای در چین پشت‌سر بگذارد. اینکار از توان بازرگانان و واردکنندگان حتی باتجربه هم خارج است چراکه نیازمند وجود رابطی درچین است که با قوانین روز گمرک چین و خرید محصولات از این کشور آشنا باشد. این اشخاص را فورواردر می‌نامند و اشخاصی هستند که توسط شرکت‌های بازرگانی واسطه دراختیار واردکنندگان قرار می‌گیرند. درپایان مقاله یکی از بهترین شرکت‌هایی که می‌توانید از فورواردرهای آن استفاده کنید را به شما معرفی خواهیم کرد.

برای خرید از علی بابا و تحویل در ایران با علی والا در سریع‌ترین زمان و با بهترین هزینه کلیک کنید.

وارد کننده باتری
وارد کننده باتری

حمل و نقل باتری

آخرین مرحله واردات باتری از چین به ایران عبارتست از ارسال این وسایل الکترونیکی از چین به ایران. برای ارسال این وسایل از کشور چین به ایران لازم است که شما با شرکت‌های حمل‌ونقل بین‌المللی که کارگو نام دارند آشنا باشید. کارگو نام روشی است که درآن از وسایل حمل‌ونقل باری برای ارسال کالاها از چین به ایران استفاده می‌شود. این روش را بازرگانان ایران برای ارسال باتری یا هروسیله دیگری از چین به ایران انتخاب می‌کنند و شما نیز می‌توانید ازآن برای ارسال باتری‌های خریداری شده خود به ایران استفاده کنید.

بطورکلی ۳ نوع کارگو دریایی، هوایی و زمینی برای واردات انواع باتری از چین به ایران وجود دارد. کارگو دریایی با استفاده از کشتی باری انجام می‌شود. کارگو زمینی با استفاده قطار باری و کارگو هوایی نیز بوسیله هواپیمای باری انجام می‌شود. این روش‌ها هرکدام مزایا و معایب خاص خود را دارند که بسته به اینکه قصد دارید چه‌چیزی وارد کشور کنید باید انتخاب شوند. اما عموم بازرگانان از سراسر جهان برای ارسال کالاهایی که بصورت عمده خریداری می‌شوند از کارگو دریایی استفاده می‌کنند. به‌همین‌دلیل بهتر است شما نیز برای ارسال باتری‌های خریداری شده خود از چین به ایران از کارگو دریایی استفاده کنید.

سود واردات باتری

اما سود واردات باتری از چین به ایران چقدر است؟ اینکه این سود بصورت عددی چه‌مقدار است ازقبل مشخص نیست اما می‌توان باقطعیت گفت که اگر دو نکته‌ای که در ابتدای مقاله توضیح دادیم، یعنی خرید باتری‌های باکیفیت بصورت عمده رعایت شود، این سود ماکزیمم می‌گردد. زیرا شما با خرید عمده باتری‌ها از چین می‌توانید آنها را باقیمتی پایین خریداری کنید و ازسویی اگر کیفیتی مناسب داشته باشند می‌توانید آنها را با قیمتی بالاتر در بازار ایران به‌فروش برسانید. این اختلاف قیمت همان سودی است که از واردات انواع باتری از چین نصیب شما می‌شود و هرچه بیشتر باشد، که بارعایت خرید عمده باکیفیت ماکزیمم می‌گردد، سود واردات شما بیشتر خواهد شد.

واردات باتری از چین با شرکت بازرگانی علی والا

شرکتی که قول دادیم درپایان مقاله برای انجام کارهای واردات باتری از چین به ایران معرفی خواهیم کرد، شرکت بازرگانی علی والا نام دارد. این شرکت به‌خاطر داشتن فورواردرهای بسیار باتجربه و البته آگاه توانایی انجام کارهای واردات شما را داشته و می‌تواند این مراحل را به‌سادگی و با هزینه‌ای اندک برای شما انجام دهد. تنها کافی است که با شرکت علی والا تماس بگیرید تا راه و چاه انجام عملیات واردات انواع باتری از چین به ایران را برای شما توضیح دهد. آنگاه متوجه خواهید شد که سپردن کارها به این شرکت چقدر در پیشبرد سریع و با هزینه اندک آن موثر است.

حرف آخر

. باتری یا باطری یک دستگاه الکتروشیمیایی است که در آن تبدیل انرژی شیمیایی به انرژی الکتریکی اتفاق می‌افتد. باتری‌ها معمولاً شامل یک یا چند سلول الکتریکی هستند که هر سلول شامل دو الکترود (یک کاتد و یک آنود) و یک محلول الکترولیتی است. این وسیله که جزو  وسایل الکترونیکی هم طبقه‌بندی می‌شود دارای کاربردهایی بسیار زیاد است و تقریبا جزئی جدایی ناپذیر از زندگی روزمره ما محسوب می‌شود. به‌همین‌خاطر واردات باتری از چین به ایران دارای متقاضی بسیار زیاد بوده و همین باعث می‌شود واردکنندگان این وسیله سود زیادی کسب کنند. امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید بوده باشد و بتوانید وارداتی پرسود داشته باشید.

سوالات متداول درباره واردات باتری

برای واردات انواع باتری از چین به ایران چه مراحلی باید پشت‌سر گذاشته شود؟

برای اینکه بتوانید از چین باتری وارد کنید لازم است که ۳ مرحله خرید، ترخیص و ارسال باتری از چین به ایران را پشت‌سر بگذارید.

آیا باتری در پزشکی کاربرد دارد؟

بله، باتری‌ها در دستگاه‌های پزشکی مانند پمپ‌های انسولین، دستگاه‌های قلب‌گیر و سایر دستگاه‌های پزشکی کاربرد دارند.

برای ترخیص باتری‌ها از گمرک چین چه مدارکی لازم است تهیه کنیم؟

مدارک لازم برای ترخیص باتری‌ها از گمرک چین عبارتنداز کارت بازرگانی، پروفرما و البته بارنامه خرید آنها.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

برای واردات کالا با علی والا تماس بگیرید. تلفن چین ( حسین جاوید ): 008613883921774

238 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.