واردات قطعات خودرو از چین با علی والا

واردات کالا با علی والا، تلفن: 008613883921774 ( حسین جاوید )

بازار قطعات خودرو، از آن بازارهایی است که هیچ‌گاه راکد نمی‌شود. تا زمانی که مردم از خودرو استفاده می‎‌کنند، به قطعات خودرو نیز نیاز دارند. به همین دلیل در این مقاله قصد داریم واردات قطعات خودرو از چین را توضیح دهیم. قطعات خودروی موجود در بازار ایران اکثرا از کشور چین وارد می‌شوند. با این حال تقاضای بسیار زیادی برای خرید این قطعات در بازار ایران وجود دارد. به همین دلیل بسیاری از بازرگانان این قطعات را از چین وارد می‌کنند.

واردات قطعات خودرو

برای انجام واردات قطعات خودرو از چین لازم است که مراحل مختلفی طی شود. به طور کلی این عملیات شامل خرید قطعات خودرو، انتقال آنها از چین به ایران و ترخیص آنها از گمرک است. به همین دلیل باید باید برای انجام این واردات چگونگی خرید قطعات از چین، روش ترخیص آنها و البته چگونه وارد کردن آنها از چین به ایران توضیح داده شود. پس با ما تا انتهای مقاله همراه باشید تا تمام این مراحل را توضیح دهیم.

برای واردات از چین با علی والا در سریع‌ترین زمان و با بهترین هزینه کلیک کنید.

فهرست مطالب واردات قطعات خودرو از چین:

  • واردات قطعات خودرو
  • خرید قطعات خودرو از چین
  • حمل و نقل قطعات خودرو
  • ترخیص قطعات خودرو
  • نحوه واردات لوازم یدکی خودرو
  • واردات قطعات خودرو از چین با شرکت علی والا
  • سوالات متداول

واردات قطعات خودرو از چین

برای انجام واردات قطعات خودرو از چین همانطور که اشاره کردیم لازم است که سه مرحله خرید قطعات، انتقال آنها از چین به ایران و البته ترخیص آنها از گمرک انجام شود. اولین مرحله یعنی خرید کالاها مهم‌ترین مرحله انجام این عملیات است و ابتدا به آن می‌پردازیم. سپس به سراغ توضیح مراحل بعدی خواهیم رفت.

برای حمل خرده بار از چین با علی والا کلیک کنید.

واردات قطعات خودرو از چین
واردات قطعات خودرو از چین

خرید قطعات خودرو از چین

اولین مرحله واردات قطعات خودرو از چین همانطور که اشاره شد خرید این قطعات است. مرحله خرید قطعات با ارسال یک نامه رسمی که شامل درخواست خرید قطعات است انجام می‌شود. این نامه پروفرما نامیده می‌شود و شامل قیمت قطعات، تعداد آنها و دیگر ویژگی‌های فیزیکی مورد نظر شماست.

شرکت چینی فروشنده قطعات خودرو بعد از دیدن پروفرما اقدام به تهیه اجناس و ارسال انها با واحد کیفی می‌کند. در واحد کیفی بعداز بررسی کیفیت اجناس ساخته شده دستور ارسال اجناس برای گمرک چین ارسال شده و شما باید در این مرحله برای ترخیص قطعات تحویل داده شده به گمرک اقدام کنید.

برای واردات توسط فورواردر از چین با علی والا کلیک کنید.

برای ترخیص قطعات خودرو از گمرک چین لازم است که شما مدارکی مثل بارنامه و پروفرما را به اداره گمرک چین تحویل داده و منتظر صدور برگه ترخیص اجناس خود بمانید. برای دریافت برگه ترخیص قطعات خودرو علاوه بر ارائه مدارک، لازم است که متناسب با شرایط گمرک و نوع قطعات مبلغی را به عنوان حق گمرکی به این اداره گمرک چین پرداخت کنید. بعد از پرداخت و دریافت برگه ترخیص، می‌توانید اجناس را به ایران بفرستید.

حمل و نقل قطعات خودرو

برای اینکه بتوانید مرحله دوم واردات قطعات خودرو از چین یعنی ارسال قطعات به ایران را انجام دهید لازم است که یکی از روش‌های انتقال اجناس را انتخاب کنید. این روش‌ها عبارتنداز روش دریایی، روش زمینی و روش هوایی. منظور از روش دریایی، ارسال قطعات خودرو با استفاده از کشتی باری از راه دریا است.

همچنین منظور از روش خشکی نیز ارسال اجناس با قطار باری از طریق خطوط بین‌الملل است و البته روش هوایی نیز ارسال اجناس با هواپیمای باری است. هر نوع روش ارسال اجناس از کشوری به کشور دیگر با وسیله حمل‌ونقل باری را کارگو می‌نامند. به اینصورت اگر شما قطعات خودروی خریداری شده خود را بار کشتی باری کرده و از طریق دریا به ایران بفرستید، در حال استفاده از کارگو دریایی هستید.

حمل و نقل قطعات خودرو
حمل و نقل قطعات خودرو

ارسال اجناس از طریق کارگو دریایی متداول‌ترین روش انتقال اجناس از کشور چین به ایران است. در حالت کلی روش کارگو هم امنیت بیشتری دارد و هم اینکه ارزان‌تر از دیگر روش‌ها تمام است. البته بسته به نوع کالا باید نوع کارگو را انتخاب کنید اما عموما چون قطعات خودرو تعداد زیادی داشته و البته بصورت عمده خریداری می‌شوند، به روش کارگو دریایی به ایران ارسال می‌گردند.

برای حمل و نقل از چین به ایران کلیک کنید.

ترخیص قطعات خودرو

ترخیص قطعات خودرو که آخرین مرحله واردات قطعات خودرو از چین محسوب می‌شود، درست مانند ترخیص کالا از گمرک چین انجام می‌شود. یعنی باید مدارکی مثل کارت بازرگانی، بارنامه و پروفرما را در دست داشته و به اداره گمرک ایران بروید.

بازرسان اداره گمرک بعداز بررسی قطعات خودروی وارداتی توسط شما و تایید سالم بودن و قانونی بودن مراحل واردات آنها، مبلغی به عنوان حق گمرکی تعیین کرده و شما با پرداخت آن قادر خواهید بود که اجناس را ترخیص کرده و به بازار ایران وارد کنید. برگه ترخیص مجوز ورود قانونی قطعات خودرو از چین به بازار ایران است.

برای استفاده از خدمات کارگو در چین شرکت بازرگانی علی والا کلیک کنید.

از آنجا که قطعات خودرو جزو کالاهایی نیست که نیاز به مجوز خاصی داشته باشد، مراحل ترخیص آن ساده‌ انجام می‌شود. اما برای مثال کالاهایی مثل لوازم پزشکی وجود دارند که برای واردات آنها نیاز به اخذ مجوزهایی ویژه از وزارت بهداشت است. چرا که این قطعات با سلامت جامعه بطور مستقیم در ارتباط نیستند، پس ربطی به وزارت بهداشت ندارند. اما ممکن است واردات بعضی از این قطعات به خاطر تاثیری که روی آب‌وهوا دارند (مثلا اگزوز) نیاز به اخذ مجوز داشته و به این ترتیب ترخیص آنها با سخت‌گیری بیشتری همراه باشد.

برای خرید از علی بابا و تحویل در ایران با علی والا در سریع‌ترین زمان و با بهترین هزینه کلیک کنید.

نحوه واردات لوازم یدکی خودرو

نحوه واردات لوازم یدکی خودرو را در حالت کلی توضیح دادیم. بد نیست که مراحل کلی اینکار را یکبار دیگر مرور کنیم و از آن یک چک لیست تهیه کنیم تا بهتر در ذهنتان بماند که باید چکار کنید. مرحله اول ثبت سفارش با ارسال پروفرما است. بعد از ثبت سفارش کالاها به گمرک چین تحویل داده می‌شوند به همین دلیل باید برای ترخیص آنها اقدام کنید.

نحوه واردات لوازم یدکی خودرو
نحوه واردات لوازم یدکی خودرو

بعد از ترخیص کالاها از گمرک چین، نوبت به ارسال آنها از چین به ایران می‌رسد. سه روش کلی ارسال با کشتی باری، ارسال با قطار و ارسال با هواپیمای باری برای این کار وجود دارد. بعد از ارسال قطعات به گمرک ایران تحویل داده می‌شود. در این مرحله شما باید برای ترخیص آنها از گمرک ایران اقدام کنید.

برای اطلاع از هزینه حمل کالا از چین کلیک کنید.

واردات قطعات خودرو از چین با شرکت علی والا

احتمالا تا اینجای مقاله سوالی ذهن شما را به خود مشغول کرده است. اینکه آیا برای انجام تمام این مراحل لازم است که به کشور چین سفر کرد؟ اگر در گذشته این سوال را می‌پرسیدید پاسخ آن بله بود. اما امروزه با وجود شرکت‌های بازرگانی واسطه‌ای که مشغول واردات قطعات خودرو از چین هستند دیگر نیازی نیست که به چین سفر کنید. کافی است کارهای خود را به یک شرکت باتجربه مثل علی والا بسپارید تا تمام کارهای واردات قطعات خودروی شما به بهترین شکل انجام دهد.

برای آشنایی با بهترین کالاها برای واردات از چین کلیک کنید.

سوالات متداول درباره واردات قطعات خودرو

  • مراحل واردات قطعات خودرو از چین کدام است؟

به طور کلی سه مرحله برای واردات قطعات خودرو از کشور چین به ایران باید طی شود. مرحله اول خرید کالاها است. مرحله دوم انتقال آنها از چین به ایران و مرحله آخر ترخیص این کالاها از گمرک ایران است.

  • برای انتقال قطعات خودرو از چین چه راه‌هایی وجود دارد؟

سه راه انتقال از طریق کشتی باری، انتقال از طریق قطار باری و انتقال از طریق هواپیمای باری برای ارسال قطعات از چین به ایران وجود دارد.

  • قطعات خودروی خریداری شده از چین را چگونه می‌توان از گمرک ایران ترخیص کرد؟

برای ترخیص این قطعات لازم است که مدارکی مثل پروفرما، کارت بازرگانی و بارنامه را تحویل گمرک دهید و با پرداخت حق گمرکی، اقدام به دریافت برگه ترخیص کالا کنید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.